Sari la conținut

De la ce brokeri ati retras bani? Ii recomandati?


the si

Postări Recomandate

Ai si tu dreptate. Partea proasta e ca nu stii cu-adevarat ce s-a intamplat in unele cazuri. Gandeste-te doar asa - foarte multi traderi sunt neprofitabili. Bun. Acum, gandeste-te asa: cati dintre ei sunt in stare sa isi recunoasca ca au gresit si sa isi asume vina. Iti zic eu: foarte putini. Astfel ca, e foarte usor ca vina sa fie aruncata asupra altor persoane si cum singurele entitati care au legatura cu insuccesul lor sunt brokerii este foarte posibil ca multe "intamplari" sa fie doar niste nascociri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Dupa voi , care broker ar fi de incredere?

Sau, sa reformulez, daca ati avea de bagat o suma mare de bani unde ati avea curaj sa ii trimiteti si sa atati linistiti ca nu fuge nimeni cu ei?

Daca ati face un clasament cu primii 4-5 brokeri oare cum ar arata?

Dupa mine ar fi cam asa:

Dukascopy

FXCM

Oanda

Alpari

Admiral

Editat de DCM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 2 prieteni cu cont real pe AdmiralMarkets, iar sfatul lor pentru mine a fost daca vreau sa imi deschid cont real sa o fac la ei... argumente pe care le-au zis au spread mic si o sucursala in romania pentru support, contact si celelalte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Salut, 

 

Pentru simplificarea problemei in primul rand m-as feri de firmele reglementate in Cipru. Atentia la diferenta dintre reglementare si autorizare. Reglementarea este importanta. Si mai ganditi-va ca aceste firme tot in banca isi tin banii. Si banii au cam disparut peste 100 mii euro.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, 

 

Pentru simplificarea problemei in primul rand m-as feri de firmele reglementate in Cipru. Atentia la diferenta dintre reglementare si autorizare. Reglementarea este importanta. Si mai ganditi-va ca aceste firme tot in banca isi tin banii. Si banii au cam disparut peste 100 mii euro.  

Aici gresesti. Nu dau numele firmei pentru ca nu fac reclama, insa exista firme reglementate si autorizate in Cipru care nu au banii in bancile de acolo. Daca vrei sa stii despre cine e vorba, te rog sa imi dai un mesaj privat. Nu vreau sa intru in polemici dar mi se pare aiurea sa generalizezi un astfel de fapt. Asa ca aceasta este o presupunere in necunostinta de cauza. Probabil asa se intampla si cand in alte tari se spune "Nu merge sa investesti in Romania, ca aia sunt niste hoti"

 

Cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@the si

 

Gkfx am cont micro si am scos in vreo luna de cateva ori banii investiti de la ei. Au birou si in romania sunt reglementati de FSA

 

Instaforex am fugit dupa ei o luna de zile sa bag banii in cont, cu card, cu transfer bancar, aproape zilnic am sunat la ei si pana la urma nu am reusit. Deci daca nu am reusit sa depun bani la ei cat de probabil este sa ii scoti? Nu ii recomand

 

Pepperstone am cateva conturi Standard STP si executia este bunicica.

 

Ibfx.com la fel acum ca tot au patroni japonezi, cred ca o sa faca o treaba buna in continuare

 

Brokeri reglementati in Australia, Uk sau elvetia(dar care cer conturi marisoare sau au platforme mai ciudate), nu am mai auzit pe cineva sa aibe probleme cu scosul banilor, la facut profit sunt problemele.

 

Eventual ca romanii cer niste comisioane de te sperii pentru transferuri atat in europa sa nu mai vorbim de cele peste oceane, cauta brokeri reglementati, si foloseste moneybookers. Percep comisioane modice gen 1,5 euro.

 

Daca nu faci scalping periculos, cam orice broker care indeplineste conditiile mai sus mentionate nu o sa ai probleme atat cu tradingul cat si cu scosul banilor(daca o sa fie cazul)

 

Mult succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.