Sari la conținut

Manual de trading profesionist


Postări Recomandate

Buna ziua,

 

poate cineva sa-mi spuna daca a cumparat cartile domnului Mircea Dologa "Manual de trading profesionist"? Daca da sa-mi spuna si daca merita luate si studiate mai ales ca sunt si foarte scumpe si bineinteles daca i-a folosit in trading.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Sfatul meu este sa te orientezi pe lucruri mai simple. Am incercat sa inteleg pitchfork-ul dar nu am reusit. A reiesit mai mult a marketing din ceea ce face Dologa, in privinta preturilor si strategiei de predare. Dar tu faci cum vrei.

Daca te multumeste o linie de trend trasa alandala pe chart, e tot ce ai nevoie. Cu conditia sa tii minte ca trebuie trasata pe varfurile mari. Sau te poti orienta cu o divergenta bullish\bearish si sa cauti spargeri de linie de trend in sensul divergentei.


Simplu nu ? Lucrurile simple sunt cel mai greu de inteles.


Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Moderators

Intrebarea a mai fost pe vamist acum cativa ani cand "activam" eu, EXACT in aceeasi formulare, cu aceleasi cuvinte.

Cred ca mai potrivita ar fi o intrebare sincera "bai traderilor, v-a folosit cartea aia a mea la ceva, sau nu?".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

poate cineva sa-mi spuna daca a cumparat cartile domnului Mircea Dologa "Manual de trading profesionist"? Daca da sa-mi spuna si daca merita luate si studiate mai ales ca sunt si foarte scumpe si bineinteles daca i-a folosit in trading.

 

Multumesc.

 

 

Salut !

Eu am cumparat toate cele 3 volume si sunt de tot rahatul, nu te invata nimic, si dai banii degeaba pe ele.

 

Cu acest prilej il salut si pe tradelover,

Numai bine

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.