Sari la conținut

Ce WFA folositi ?


Postări Recomandate

@ mister black

 

Stau si ma intreb care o fi limita de supravietuire pentru stupiditate.

De unde ai tras stimabile concluzia ca nu am nici o stategie cu care sa fac bani consistent ? Si in general ce stii tu despre ce tranzactionez eu si cati bani castig  ??

Cat de ignorant poti sa fii de poti intreba "Walk Forward ? Ce e aia ?" intr-un thread in care este vorba despre WFA ??? Daca nu stii nimic despre subiect de  ce..@$#5#1  te mai bagi in discutie ?

Si mai si emiti maxime de 2 lei ! Auzi dumneata miselie ! Sa te intrebi daca o strategie va face bani in viitor , cand e la mintea oricarui "trader" ca numai testand live cu bani reali poti afla asta !

De ce oare ignoranta se simte obligata sa fie si agresiva si mitocaneasca ?

 

@ Criodi

 

A fost clar de la inceput ca vorbesc degeaba despre WFA.

"Luate toate si puse cap la cap imi e deja clar ca strategia nu va merge in practica cu bani reali. Sau cel putin nu vad nimic care sa imi indice acest lucru."

Bravos ! Daca fara nici o testare back/forwars , sau  cu pixul, sau cu cu excelul , sau cu globul de cristal , doar asa ,privind din avion asupra unei strategii tu poti decide daca ea  va produce bani reali sau nu ,

nu stiu de ce iti mai consumi timpul pe aici (la forum ma refer) si nu esti pe plaja in Bahamas .

Banci uriase,fonduri de investitii la fel , universitati prestigioase , minti stralucite cheltuiesc  zeci de milioane de dolari si de neuroni pentru a gasi metode de testare a robustetei , sau WFE  , sau a capabilitatii unei strategii de a produce bani in viitor ,  fara sa stie ca exista un personaj care  poate rezolva problema dintr-o privire.

Suficienta asta manifestata atit de neechivoc este stupefianta pentru mine.

Daca la asta se adauga si impolitetea agresiva , portretul "junelui" infatuat este complet.

Te intreb si pe tine , ce stii tu despre cariera mea de 12 ani in trading de iti permiti sa spui " pai inseamna ca n-ai progresat prea tare in anii astia." ??

 

@ restul lumii

 

M-am intrebat inca de la inceput ce a generat initial lipsa de interes fata de subiectul WFA , si mai apoi reactiile mai mult sau mai putin veninoase legate de acest subiect..

Singura concluzie la care am ajuns este ca majoritatea participantilor de pe acest forum fie nu au auzit ,fie nu au inteles importanta procedurii , fie nu au practicat niciodata asa ceva , fie toate la un loc.

Ei, si ? E chiar atat de grav/rusinos ?  Ce nu am inteles este de ce multi s-au simtit ofensati , si implicit datori sa reactioneze "manelistic" . Cel mai blanda reactie fiind cea de tip privitor la girafa care declara sententios " Acest animal nu exista ! "

Aceasta reactie puerila " Ce $%$^ noastra mai vrea si asta de la noi  cu WFAul mamii lui cu tot ? Ce, vine sa ne umileasca pe noi care tranzactionam pe Oanda si cu magnifica plarforma MT de ani buni, facand profit cu ghiotura an dupa an si fara kkturi de astea occidentale  ! Hai pa ! cu fitzele tale !" este intristatoare pentru mine , desi nu as zice ca e chiar surprinzatoare .

 

Inchei colaborarea cu forumul dvs urandu-va "la multi pipsi" , si cu sugestia politicoasa de a incerca sa acceptati ideea ca in trading mai exista si altceva decat forex, MT si incropeli discretionare care aduc 50 usd/ zi , atata cat timp poti sa stai zilnic  cate 4 ore cu ochii beliti in monitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic


Ceea ce zice colegul mai sus imi seamana cu o scena din filmele alea, cand la cinema toti privesc pe ecran si vine unu si n-are astampar sta in picioare si apoi incep toti pe el "huuuuu , bahh," si arunca cu sticle de coca cola in el, popcorn, guma etc . :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchei colaborarea cu forumul dvs urandu-va "la multi pipsi" , si cu sugestia politicoasa de a incerca sa acceptati ideea ca in trading mai exista si altceva decat forex, MT si incropeli discretionare care aduc 50 usd/ zi , atata cat timp poti sa stai zilnic  cate 4 ore cu ochii beliti in monitor.

Te rugam nu pleca! Mai ramai, sa ne mai distram si noi un pic! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.