Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Salut !

Nu-mi ling nici o rana si nu s-a intamplat nimic am fost putin ocupat , fiindca sau inchis destul de multe standartizate si am avut de ajustat multe pozitii plus altele noi pentru urmatoarea perioada . 

 

Da AUDUSD face ceea ce m-am asteptat si chiar v-am spus ca asa o sa fie .  :D !

Faptul ca nu am mutat SL a fost doar ca am vrut sa nu dau exemple proaste daca o faceam ma criticau multi .  Probabil ca la un trend de 1450 de pipsi am facut o greseala de 40 de pipsi  :D  mai vedem ce spune si piata !

 

Tranzactii o sa fac , dar analize o sa pun mai rar ca oricum sunt prea plictisitoare pentru multi iar cei interesati daca exista nu cer asta deci sunt dezinteresati .  :D !

 

In final sa vedem ce o sa faca si ALPHA si BETA   :D ! Nu cred ca ar trebui sa vedeti asta ca pe un concurs cei, din ALPHA fiindca am explicat la ce duce riscul excesiv . Faptul ca o sa auziti suficiente critici ceea ce se si intampla este bine sa nu luati in consideratie . 

 

O sa intru iar BUY pe AUD

 

Succes ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Wolf si ma bucur ca ai revenit.

Imi lipsesc analizele tale si personal chiar te-as ruga sa nu renunti la publicarea lor. 

La fel, imi pare rau ca Andrei a disparut complet, iar de Johnbull si Oltciter chiar nu se mai stie nimic. Unde sunt seniorii?

 

Eu zic sa reluam activitatea, usor, usor si sa analizam unde am gresit in pozitiile luate in ultima perioada de timp!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca au disparut baietii ! 

Sunt siguir ca sunt si urmaresc ceea ce se intampla sau poate chiar au plecat in vacanta fiindca este perioada vacantelor . 

 

Sau unii din ei chiar sau saturat de criticele de pe Forum si pur si simplu urmaresc in liniste . 

 

Daca ai interes la analize o sa postez si daca acum o sa spun ca AURUL o sa se opreasca din cadere pentru cateva saptamani si apoi o sa-si schimbe trendul pentru urmatoarele luni din descendent in ascendent o sa para ciudat  :D  fiindca cade destul de bine ! 

 

Succes ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ wolf

Si eu sunt interesat de analizele tale. Intotdeauna te-am urmarit si te voi urmari.

Asteptam analize si noi suntem cu intrebarile.

 

Ma bucur ca ai revenit.

 

Cu respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUR/USD

sell limit la 1.30325

SL=1.30400

v=1.5

pana sa scriu s-a activat

incasat SL

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Wolf, intr-un fel ai promis, dar nu o lua ca pe o dojana, ca ne vei arata cum se calareste un trend! AUD/USD pare ca va avea un trend! Ce zici!?

 

Eu sunt intrat long si pe aud/usd si pe aud/jpy, dar nu stiu sa gestionez problema! Mi-e teama ca nu pot "stoarce" maximul de pe miscare!

Editat de livium
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La AUDUSD am vrut sa mut putin SL fiindca stiu ca este o situatie extrema doar putin am vrut sa-l mut , fiindca stiu ca depinde in acest moment mult de AUR si ma astept la o respindere pe AUR . 

Faptul ca piata a mers atat de puternic in jos dupa declaratiile lui Bernanke a slabit pozitia in care eram . 

 

Pana cand nu are rost sa reanalizez piata, fiindca astept ca sa se stabilizeze . Daca se stabilizeaza probabil ca o sa mai incerc inca o tranzactie de Buy pe AUDUSD fiindca piata se poate termina putin mai sus de LOW . 

 

Da stiu este frustrant asta , dar am zis sa fiu disciplinat in SL ales, mai ales ca era si o tranzactie publica . Foarte rar mut SL doar in cazuri extreme si nu foarte mult . Acesta a fost unul din cazurile extreme . 

 

Daca este asa , atunci o sa vedem o consolidare in aceasta zona pe AUDUSD . O revenire deasupra nivelului de 0.9280 ar fi un semnal puternic ca asta a fost o sitiatie extrema dar o miscare mai sus de 0.9320 ar confirma ca piata se schimba . 

 

Succes ! 

 

Analiza descrisa aici mai are putin si o sa fie confirmata. Intradevar la AUDUSD a fost o situatie extrema exact cum am anticipat . Pretul a revenit deasupra nivelului de  0.9280 si acum face o consolidare de spargere a nivelului de 0.9320 ceea ce  o sa insemne o schimbare de trend . Am atasat un grafic cand am facut prima analiza si un grafic actual . 

 

Va urez succes !

post-6242-0-49940200-1372336910_thumb.png

post-6242-0-41217200-1372336933_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.