Sari la conținut

Unified teory of Markets And Fibonnaci Vortex


Postări Recomandate

Cine doreste aceste 2 carti prv me! 

 

post-6576-0-82167900-1372867903_thumb.jpg

Unified teory of Markets - this course reveals the underlying structure behind all market movements, and represents the culmination of 20 years of research into natural law in financial markets. By understanding the structure behind price movement, you will also know what the trend is at any given moment, where all the turning points will form in the future, and will be able to solve for all the important support and resistance levels that price will encounter. This is the most important and powerful work that Earik has ever presented, and represents the crown jewel of his trading techniques. All purchasers of this manual will gain access to a members-only bulletin board where they may interact with the author and other

 

 

post-6576-0-37630500-1372867921_thumb.jpg

The Fibonacci VortexTM - is one of the most complicated, yet powerful tools in Wave59. This book covers the theory behind the pattern, how to construct it, how to forecast with it, and most importantly, how to trade with it. In-depth chapters on chart scaling, sizing the vortex, time targets, price targets, and time/price squares, plus countless example charts. Includes vortex techniques previously unavailable anywhere. 120 pp.

 

 

Pretul primei carti Unified teory of Markets pe amazon are un pret de 1500 de dolari iar a 2 carte Fibonnaci are un pret de 200 de dolari

Editat de alexqwew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Prima carte se gaseste in sub 60 de secunde la o cautare google. A doua n-am gasit-o la fel de repede si imi fu lene sa scormonesc mai adanc. Ma gandesc ca se poate gasi si a doua daca chiar aveti timp. N-am aruncat decat un ochi rapid peste prima si nu mi se pare cine stie ce. Pare o combinatie de Gann si Elliott wave. Mai ezoteric de atat deci nu cred ca se poate. A doua discuta indicatorul Fibonacci VertexTM. Asta e un fel de spirala MISA a ioghinilor care se imprastie pe chart ca o caracatita si care cica tot asa iti permite sa prevezi topuri/bottomuri. Ce n-am vazut insa in prima carte si ma indoiesc sa existe in a doua e o discutie statistica despre puterea explicativa a acestor patternuri. Nu avem decat anecdote, povesti personale, charturi alese astfel incat sa se potriveasca ideile lui, si tot asa. Bullshit tipic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Of, trebuia sa lasati omul sa spuna un pret ca sa nu am mustrari de constiilnta ca-l banez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o cumperi pe prima a doua este gratis. Daca erau asa de bune strategiile nu mai erau in carti. Altii care vand iluzii si strategii de trade si care daca le dai un cont il fac praf. Tu de ce le mai vinzi fa tu milioane din 2 carti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vroiam sa le dau pe am2 cu 100 de ron....

 

 Criodi -  in toate cartile sunt modele de lumanari alese pentru strategiile explicate altfel n ar mai exista exemple ... oricum daca voi ati gasit vro carte cu o strategie care funtioneaza sa imi ziceti si mie va dau eu 100 de ron pe ea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.