Sari la conținut

Semnale Gratis ! (momentan...)


Magicianul

Postări Recomandate

17.07.2013 (14.40 )

 

 schimbare de trend pe

USDCHF ===== 0.93960  buy

 USDCHF========StopLoss >>   0.93750   adica SL mai mic decat ...

EURUSD====== 1.31377 sell

  EURUSD  ===== SL 1.31741 (minimul distantei admise fata de OpenOrderPrice , poate fi si oleaca mai mare)

 

GPBUSD======sell 1.52199

GPBUSD =======SL(minim) 1.52472

 

(intrarea in GPBUSD este inca prematura ) :)

 

17.07.2013/ora 18.20

 

USDCHF========CLOSE_BUY     +318

EURUSD========CLOSE_SELL   +480

GPBUSD=========CLOSE_SELL  +419

 

Tranzactiile au fost inchise (asta nu inseamna ca si trendul si-a atins maximum de amplitudine).

 

( Nu discutam aici despre tranzactiile mele personale, dar ca fapt divers... 2 dintre tranzactiile deschise au atins SL si le-am redeschis pe aceeasi directie , si nu doar am recuperat paguba dar am luat si ceva in plus ) ( asta se intampla cand nu ai un bun management  al StopLossului sau cand strategia nu este bine /foarte bine conturata )

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17.07.2013 (ora 19.05)

 

 

USDJPY ============sell 99.722

              ============ SL 99.943

              ============ TP 99.043 (facultativ ) (orientativ)

              ============  (dupe unele teorii TP ar trebui sa fie de aproximativ  1100 pps in cazul de fata )

 

    USDJPY =======CLOSE SELL 19. 59   +279

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17.07.2013  (22.15)

EURGBP======0.86224===openBUY

              ====== 0.86026 ===STOPLOSS (minim )

              ======= 0.86608   TP

 

 

 

 

18.07.2013 (09.05)

in sfarsit a inceput sa se miste   EURGBP

 

pfiu... ce stres ...

 

 

Ne pregatim pentru intrare in sell pe GBPJPY ?  :)

Inca nu...

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magicianul

 

Offtopic

Ar fi mai interesant daca semnalele de tranzactionare pe care le afisezi sa aiba corespondent si in realitate, spre exemplu in momentul cand le postezi, sa atasezi si o imagine cu tranzactiile respective pe care si tu insuti le-ai deschis. Pe langa faptul ca ai avea credibilitate mai mare, ar fi si mai usor de urmarit. Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magicianul

 

Offtopic

Ar fi mai interesant daca semnalele de tranzactionare pe care le afisezi sa aiba corespondent si in realitate, spre exemplu in momentul cand le postezi, sa atasezi si o imagine cu tranzactiile respective pe care si tu insuti le-ai deschis. Pe langa faptul ca ai avea credibilitate mai mare, ar fi si mai usor de urmarit. Spor la treaba.

 

 Pentru asta afisez aici data si ora !!!

  Ca sa se poata verifica !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Magicianul

 

Offtopic

Ar fi mai interesant daca semnalele de tranzactionare pe care le afisezi sa aiba corespondent si in realitate, spre exemplu in momentul cand le postezi, sa atasezi si o imagine cu tranzactiile respective pe care si tu insuti le-ai deschis. Pe langa faptul ca ai avea credibilitate mai mare, ar fi si mai usor de urmarit. Spor la treaba.

 

 Pentru asta afisez aici data si ora !!!

  Ca sa se poata verifica !!

 

 

Daca tu crezi ca membrii stau sa verifice orele de pe grafic, samd, avand in vedere viteza cu care se desfasoara lucrurile din ziua de azi - te inseli. Plus ca mai e si diferenta de fus orar de la broker la broker fapt ce ingreuneaza si mai mult aceasta sarcina. Eu unul nu o fac si nu as face-o nici daca ai face 1000% pe an profit, sincer.

 

Uite ce de efect e mesajul urmator:

 

Forex: USD/CHF

 

Ordin in asteptare (activat)

 

Buy stop:  0.94236

S/L: 0.93569 (66.7 unitati)

T/P: 0.9499 (75.4 unitati)

Raport risc-recompensa: 1.13

 

post-2510-0-81440400-1374139517_thumb.png

 

Acest ordin se bazeaza pe analiza din data de azi, 17 iulie 2013, prezentata in postarea #52 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti, pentru desfasurarea scenariului crescator.

 

Succes!

 
 
Astfel poti sa informezi oamenii pe ce analiza s-a bazat semnalul tau, faptul ca e bine documentat si analiza si strategia din spatele ei (transparenta totala).
 
O sugestie, doar.

 

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cerut nimanui in mod express sa verifice ceva  !

Cine vrea sa o faca o poate face !

 

Stai linistit ca nu e vina ta sau a mea ca ne postam mesajele cu semnalele de tranzactionare asa cum putem, cu modalitatile tehnologice de care dispunem. Daca ar fi existat o interfata potrivita pentru asta nu am mai fi purtat discutia asta acum si am fi economisit si timp dar, din pacate, nu exista. E aiurea rau cand lucrezi in secolul 21 cu dalta si ciocanul cand exista picamer dar pana o sa exista altceva (daca se va mai intampla acest lucru) lucram cu ce putem si "ne prafuim pe maini".

 

Mult succes.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.