Sari la conținut

Calculator de pozitie,margin requirement,valoarea pip si spread


Postări Recomandate

Am facut un calculator  de pozitie,margin requirement,valoarea pip si spread in excel pentru toti,ca sa le puteti calcula mai repede.

  • Se pot edita doar patratele cu fond albastru.
  • Daca aveti broker care va ia spread si vreti sa includeti spreadul in marimea pozitiei adaugati spreadul cu stop loss.

Ex: tranzactie EUR/USD cu 20 pip stop loss, dar brokerul va cere 3 pip spread pe ea atunci scrieti acolo   23 pipsi

FOREX CALCULATOR V1.1-PROTECTED by Proximus.xls

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

foarte interesant calculatorul proximus. eu sunt incepator in forex dar din 2012 am tot investit in equities, stocks and shares in UK; in cea mai mare parte am cumparat actiuni fizice nu CFD-uri si am o intrebare: pot tranzactiona din RO cu un cont in UK? am un cont cu GFT si au o platforma care permite trnz. de CFD-uri si Spreadbett-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesant calculatorul proximus. eu sunt incepator in forex dar din 2012 am tot investit in equities, stocks and shares in UK; in cea mai mare parte am cumparat actiuni fizice nu CFD-uri si am o intrebare: pot tranzactiona din RO cu un cont in UK? am un cont cu GFT si au o platforma care permite trnz. de CFD-uri si Spreadbett-uri.

Defapt si eu sunt cam incepator.Tranzactionez pe demo de o jumate de an, dar fiidca am studiat mult despre forex in acele luni (dar si cunostiinte de statistica matimatica, o sa postez un tabel si cu probabilitati si riscuri de cont), mi-am facut planuri si instrumente care ma ajuta sa practic tradingul care momentan e pe calea cea buna.In legatura cu intrebarea ta nu prea stiu raspunsul,e mai bine sa-ii intrebi pe cei experientati.Banuiesc ca poti, daca iti declari castigurile si in romania, dar e mai bine sa intebi pe cineva de pe forum sau un consultant juridic.Bafta!

 

PS: Daca cineva gaseste o eroare in calculatorul atasat mai sus il rog sa ma anunte ca sa-l pot corecta!

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.