Sari la conținut

ema cross si atr. neterminat.


Postări Recomandate

Nu vreau sa fiu obraznic dar strategia e pe H4 nu? Adica pe H4 care robot nu merge, sunt tone de roboti concepute pentru TF-uri mari, fie pe divergente, trend following, sau un simplu cross.Adica motivul pentru care cream un robot este sa inlocuieasca trade-ul manual, si daca avem o strategie pe H4 ceea ce ne va pune 1 maxim 2 tradeuri pe zii, de ce sa mai riscam sa lasam tradeul ala pe robot si de ce nu o luam manual.Adica pe H4 cu siguranta vorbim de sute de pipsi, plus o trade /zi asta inseamna un risc mare/ randament incet.Ce faci daca ia 5-6 pierderi consecutive, de unde stii ca robotul este intradevar bun si am avut doar un ghinion (tine minte vorbim de o saptamana intreaga!) vs robotul este un gunoi.Cum deosebim robotul bun de cel rau daca avem doar 5 tradeuri pe saptamana? Si daca vorbim de un forward test, ne trebuie una de vreo 2 ani de date ca sa avem date valabile pentru a trage concluziile.Nu cred ca oricine are rabdare sa faca un forward test de 2 ani cand nu stie ca merita sau nu.Eu zic ca un ea automat sa nu fie construit pe un TF mai mare de 30min ca altfel nu are rost sa avem robot mai bine luam tradeurile manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteam sa postez si unu de 5 min si unu de daily caci ar fi fost acelasi lucru.

directia pentru sistemul asta e universal nu eur usd h4.

chiar ar fi util ca in momentul in care gasesti ceva care sa merga pe o secventa de 200 de tranzactii pe aud chf h4 sa schimbi pe gold h1 si sa vezi daca merge.

e foarte mult de lucru aici dar pentru cine vrea succes ...

 

pentru un universal 100 de tranzctii fw sunt suficiente atata timp cat ele corespund cu rez simularilor.

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.