Sari la conținut

Semnale Optiuni Binare


cosmin311

Postări Recomandate

Salutare! sunt nou pe aici dupa cum se vede ca poste primul mesaj.Sper ca aici voi invata multe de la voi.

Am mai multe intrebari:

1.Cum as putea face rost de semnale live pe short term pentru optiuni binare ? gen 60 de secunde.

2.Cum fac rost de acel program ca imi arata evolutia perechilor valutare pentru a putea trazactiona dupa acel grafic ?

 

Sunt dispus sa platesc acel program dar pana atunci as vrea macar varianta demo sau trial pentru perioada de proba sa vad cum decurge.

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Profit in insdustria semnalelor se face in general din vanzarea de semnale si nu din tranzactionarea acelor semnale. Cu alte cuvinte, foarte putini din cei care vand semnale fac cu adevarat profit. Ori si mai specific daca vrei, foarte putini din cei care vand semnale fac profit, ori daca fac, sansele ca profitul asta sa reziste pe perioade ceva mai lungi de timp (i.e. 1-2 ani) e foarte mic. Te poti imbogati si in sase luni nu zic, dar cu cat asteptarile sunt mai extraordinare cu atat sansele de reusita sunt mai mici (foarte mici, inexistent de mici).

 

In plus, optiunile binare, astea fx care sunt foarte populare in mediul retail "neatrenat" nu sunt in general altceva decat o forma foarte riscanta de gambling. Se poate spune cumva ca tot tradingul directional e oarecum o forma de gambling si n-ar fi complet gresit, dar alta e sa faci trading pe o piata reglementata, cu un broker vechi, pe niste instrumente cu costuri mult mai mici.

 

Eu zic sa o iei mult mai incet, sa te documentezi bine de tot despre industria trading-ului, despre ce optiuni ai, inainte de a decide sa investesti vreun leu.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.