Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Group Navigation RSS Feed

Photo
- - - - -

Risti si Castigi!

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Barbones

Barbones

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 957 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent FXDD
  • Strategie/tehnica folosita Linii de Trend - sma

Posted 12 February 2014 - 09:33 PM

Cum poti sa faci din 200 de Dolari 20.000.

De curand am vazut astfel de statementuri. Mai multe chiar. Traderi care fac din 50$ chiar si 5000 intr-o luna doua. Initial am crezut ca e Demo, dar, sic, era Real. Am vazut si start cu 1500$ si acum are 80.000 in cont, Pare o minciuna dar ii gasesti in platforma la Semnale. 
Cum oare se poate asta? Simplu. iti imaginezi ca atunci cand ai deschis contul, banii pe care i-ai pus sunt pierduti. Nu doar pierduti, efectiv, ti-ai luat gandul ca mai ai banii aceea. Niente, Nada, Kaput. Doar asa poti sa te eliberezi de orice problema. Mai mult de cat atat, cei care fac asta merg manual. Si mai greu zic eu. 

Deci, incarci un cont cu 200$. Nu e mult pentru nimeni sa renunti la 1000 de lei odata daca strangi din fund cateva luni. In loc sa dai pe tigari, pui banii aia deoparte si tot ii strangi. Bun. Odata pusi acolo trebuie sa schimbi imediat ideea pentru care faci trade. Nu faci trade pentru bani, faci trade de fun, de placere, din dorinta de a demonstra ca poti. Banii nu mai conteaza. Sunt pierduti, oricum. Ce mai ramane este mandria ta de "erou", de "jmecher". Cum sa faci din 200 de unitati, 2000. Asta e toata ideea. 
Din acest moment, cred ca cei care fac asta, au scapat de 50 70% din emotii. Pentru ei, totul este Fun ( sigur ca la suprafata ) dar macar e ceva.

Uite asa, doar daca risti "cu cap" poti sa faci din 200 de Dolari, chiar si 5000. Nu mai zic de cel cu 80 de mii care chiar m-a dat pe spate.

http://www.mql5.com/en/signals/24190

Risti ( cu cap ) si Castigi!!!

Attached Thumbnails

• enorm.jpg

Edited by Barbones, 13 February 2014 - 12:33 AM.

#2 Barbones

Barbones

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 957 posts

• Tranzactionez din 2009
  • Broker curent FXDD
  • Strategie/tehnica folosita Linii de Trend - sma

Posted 27 June 2014 - 10:51 PM

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.