Sari la conținut

QB-TradeManager


Mangusta

Postări Recomandate

@Apollo ai reusit pana la urma?

 

Am facut un update pe care o sa il public luni cel mai probabil..

Aveti probleme cu expertul? 

Am constatat ca pe anumiti brokeri nu intoarce bine Marginea necesara pentru un lot si din acest motiv nu calculeaza bine Marimea necesara a lotului si nu calculeaza bine in partea de risk info marginea si riscul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a iesit acum. Merge. Un feedback , daca vrei sa tii cont de el. Mie nu-mi place faptul ca  apare in spatele barelor. Poate nu se intampla asa si e o eroare de la mine :-?

 

post-3825-0-11146600-1395570160_thumb.jpg

Fereastra poate fi mutata, e in regula, dar nu-mi place ca apare behind the chart.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru FeedBack. 

Pentru a trece panelul in fata chartului apasa F8 (Prroperties) si din tabul Common debifeaza "Chart on foreground"

Am incercat sa fac asta in mod automat (din cod) dar rusii au o problema cu functia asta si deocamdata nu se poate. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I. Din categoria "Graphical User Interface" :

1. Minimizez aplicatia (EA-ul), apoi o maximizez. Imi apar astfel 2 tab-uri noi : Account Info si Symbols.

2. Tab-ul activ nu este foarte clar evidentiat (background & foreground colors).

 

II. Din categoria "google translate" :

1. "Open"-ul din liste este de fapt "Entry".

2. "Open Trades" sunt de fapt "Own Orders".

3. "Working Orders" sunt de fapt "Pending Orders".

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@theSeer.

In primul rand multumesc pentru feedback

 

1. Stiu de cele 2 taburi. Acele 2 taburi sunt pentru a extinde functionalitatea programului dar nu am stiut ce anume sa pun in ele astfel incat sa aduc plus valoare si fara sa copiez functiile deja existente in platforma MT4. In prima faza m-am gandit sa afiseaz in tabul Symbols informatii despre perechea valutara dar m-am razgandit pentru ca ele se pot vedea cu cateva clickuri din market watch... Poate vii tu cu niste idei.

2. Tabul activ este evidential prin faptul ca atunci cand esti in Working Orders fundalul se face portocaliu iar cand esti in working orders se face verde, deci backgroundul se coloreaza in sectiunea activa.

 

II . Nu am folosit "google translate"

1. Openul este o sectiune de unde se pot deschide ordine/tradeuri

Pentru 2 si 3 am pretual terminologia din statementul care poate fi exportat din platforma. M-am gandit sa folosesc termenii folositi de ei pentru a nu induce in deruta utilizatorul. Nu stiu daca ar fi fost mai bine sa folosesc "Instant execution" sau "Pending order" ca tipul de date sau "Market Orders" pentru cele deschise si "Pending Orders" pentru cele pending.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Tab-ul Symbols [info] poate contine informatii despre : Currency Volatility, Currency Correlation, Currency Spread, Position Ratios (for own orders), Average Trade Length, Worst Trade (crncy,pips), Best Trade (crncy,pips), Lots.

 

2. Tab-ul Account Info poate contine informatii de Account Statement.

 

3. Se pot deschide ("Open") ordine/tradeuri ~ Se pot introduce ("Entry") ordine/tradeuri. (termen consacrat pe bursa)

 

4. Forex-ul este doar pentru acomodare cu bursa, "clasa pregatitoare" de la scoala "trading". Astfel, este indicat sa se foloseasca de la bun inceput termenii consacrati pe bursa : "Order Entry", "Own Orders", "Pending Orders", "Own Trades"/"Deleted Orders", "Security/Symbol Information".

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://qubbit.com/landing/qb-trademanager-pentru-mt4/

 

Am facut un nou update. Linkul de download e cel din primul post. 

 

Atentionari in caz de nu au fost indeplinite conditiile de functionare a expertului (Trade Allow, Expert Allow, Dll Allow)
Afisarea interfetei peste grafic
 
Trades Open
==========
Corectat eroarea "Invalid retcode" cand volumul este 0
 
 
Orders Delete
=============
Afisat obiectul din care pot sa selectez ordinele care voi fi sterse in mod corect
Eliminearea erorii false.
Editat de Mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am mai facut urmatoarele modificari :

Versiunea 1.03 - 31.03.2014
===================
Trades Open
-----------
Marginea este acum calculata corect
Corectat sa nu puna SL_ul atunci cand a fost debifat checkboxul de SL
Elimina din fata valorii la obiectele de tip Edit pentru a afisa valoarea intreaga.
 
Trades Modify
-------------
De fiecare data la activarea ferestrei ordinul activ este primul din lista
Corectat afisarea informatiilor in editboxuri atunci cand nu mai sunt ordine deschise.
Nu mai afiseaza mesajul ca s-a executat ordinul cu succes atunci cand nu s-a executat
 
 
Mutarea SL-ului la BreakEvean functioneaza
 
Trades Close
------------
De fiecare data la activarea ferestrei ordinul activ este primul din lista
 
Working Orders - Open
---------------------
Acum calculeaza TakeProfitul in functie de valoarea introdusa in campul de StopLoss
 
RiskInfo
--------
Calculul corect al marginilor, riscului si target.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.