Sari la conținut

Cel mai bun site de social trading


xtrade5

Postări Recomandate

  Salut,

 

               am deschis acest topic deoarece nu am vazut pe aici pe forum prea multe despre social trading. De cateva saptamani s-a lansat in versiune beta siteul beta.tradingfloor.com de la SaxoBank. Dupa parerea mea este cel mai bun site deoarece vezi in timp real tranzactiile care le fac diferiti traderi, ce pozitii sunt deschise, ce ordine au, precum si evolutia contului in procente. Dar ceea ce este si mai tare, faptul ca sunt numai conturi reale. 

       Mai mult merge cu toate instrumentele Forex, CFD, Futures, Optiuni, Actiuni, adica tot ce ofera SaxoBank.

 

     Sunt sigur ca este o sursa buna de invatat despre cum sa faci profit in forex, teorie am cam citit toti intr-un fel sau altul asa ca este bine sa vedem si niste conturi reale.

 

 

Succes la studiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

@xtrade5

Fa o comparatie intre minim 10 brokeri care au social trading si apoi te vei lamuri cu calitate celor de care vorbeai. Poate din zece iese pe locul 11 acest site.

 

Succes la studiat.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Timmi_oara,

 

  cread ca te grabesti, sper sa nu faci asa si cand tranzactionezi ca nu este bine. 

 

Hai sa-ti spun doar cateva lucruri la care trebuie sa fii atent:

 

1) toate conturile sunt reale

2) toate tranzactiile sunt manuale, nu folosesc sisteme sau roboti sau alte balarii

3) marea majoritete a conturilor au inceput de la minim 10.000$ (asta este suma minima pentru deschiderea unui cont).

4) multe conturi au o vechime de cel putin 3 ani. Astia pana sa-si deschida contul sa Saxo cu minim 10k probabil ca au mai testat 5-6 brokeri.

 

ar fi mai multe de zis, dar ma opresc aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Timmi_oara,

 

  cread ca te grabesti, sper sa nu faci asa si cand tranzactionezi ca nu este bine. 

 

Hai sa-ti spun doar cateva lucruri la care trebuie sa fii atent:

 

1) toate conturile sunt reale

2) toate tranzactiile sunt manuale, nu folosesc sisteme sau roboti sau alte balarii

3) marea majoritete a conturilor au inceput de la minim 10.000$ (asta este suma minima pentru deschiderea unui cont).

4) multe conturi au o vechime de cel putin 3 ani. Astia pana sa-si deschida contul sa Saxo cu minim 10k probabil ca au mai testat 5-6 brokeri.

 

ar fi mai multe de zis, dar ma opresc aici.

Eu cred ca te grabesti  la scris,

Cunosti un singur broker si culmea, din prima incercare, ai dat de cel mai bun.

De tranzactionat nu te ocupi dar ai descoperit social trading.

Citez  "De cateva saptamani s-a lansat in versiune beta"   si "multe conturi au o vechime de cel putin 3 ani"  Foarte tare.

Eu ti-am dat un sfat sa-l compari cu altii noua brokeri ca sa poti avea o idee. Dar tu nu si nu, Batman Batman.Sa nu vii cu plangeri ulterioare. ca este doar un parlit de popa si nu are cum sa faca sa zboare contul.

Bafta la copiat.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

totusi raman la parerea ca te grabesti, nu inteleg de ce-ti permiti sa vorbesti asa despre SaxoBank

 

SaxoBank este in top 3 mondial la retail exceptand marile banci din toate punctele de vedere: ca valoare conturi administrate, multitudinea de instrumente, futures, actiuni, cfd, forex, optiuni, bonduri si alte tipuri de instrumente, ca reglementare, ca platforma de tranzactionare, site cu informatii cuprinzatoare si in detalui. Astia cand se apuca sa faca ceva chiar fac o treaba serioasa.  Faptul ca acum sunt la inceput nu inseamna ca siteul de social trading o sa ramana asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.