Sari la conținut

USD/CHF


Apollo

Postări Recomandate

Este interesant ca singurul Broker mare pe care au reusit sa-l inchda este cu investitoi rusi.  Alpari.

Oare e o coincidenta.

Ar mai fi FXCM la 225 milioane pierdere nu stiu daca se mai salveaza.

Se pare ca pe unii brokeri i-au parasit furnizorii de lichiditate pe altii nu.Curios.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer scuze ca atasez poze cu EUR/CHF in zona de USD/CHF. Am facut capturi din CTrader de la 3 brokeri: icmarkets (AUS), invast (AUS) si FXPRO (uk). "Zoom-ul difera" dar charturile sunt la 5 minute, exact in momentul "X"

 

post-6170-0-90339000-1421443108_thumb.png

 

post-6170-0-16099000-1421443111_thumb.png

 

post-6170-0-49516000-1421443106_thumb.png

 

Mentionez ca nu sunt client fxpro. Doar citez de la ei de pe site: FxPro clients benefit from negative balance protection, preventing their balances from dropping below zero at FxPro's own cost.

 

Sunt client icmarkets si citez (imi da de gandit):

Do you offer guaranteed stop loss orders?

No, we do not offer guaranteed stop loss orders. Guaranteed stop loss orders can only be offered market maker brokers, IC Markets is a True ECN broker and unable to offer this order type as all of your trades flow into our ECN network.

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer scuze ca atasez poze cu EUR/CHF in zona de USD/CHF. Am facut capturi din CTrader de la 3 brokeri: icmarkets (AUS), invast (AUS) si FXPRO (uk). "Zoom-ul difera" dar charturile sunt la 5 minute, exact in momentul "X"

 

attachicon.gificmarkets.png

 

attachicon.gifinvast.png

 

attachicon.giffxpro.png

 

Mentionez ca nu sunt client fxpro. Doar citez de la ei de pe site: FxPro clients benefit from negative balance protection, preventing their balances from dropping below zero at FxPro's own cost.

 

Sunt client icmarkets si citez (imi da de gandit):

Do you offer guaranteed stop loss orders?

No, we do not offer guaranteed stop loss orders. Guaranteed stop loss orders can only be offered market maker brokers, IC Markets is a True ECN broker and unable to offer this order type as all of your trades flow into our ECN network.

Trece, te rog, minimele la care au ajuns cei 3 brokeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este interesant ca singurul Broker mare pe care au reusit sa-l inchda este cu investitoi rusi.  Alpari.

Oare e o coincidenta.

Ar mai fi FXCM la 225 milioane pierdere nu stiu daca se mai salveaza.

Se pare ca pe unii brokeri i-au parasit furnizorii de lichiditate pe altii nu.Curios.

Din cate stiu, si InstaForex sunt rusi. Sau ma insel ? De astia stii ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ICMARKETS: min ~0.84800

INVAST: min ~0.97

FXPRO: min ~0.72652

Eu am la IC Markets min- 0.7345  Enorma diferenta fata de tine

               Oanda      min. 0.9707

 

attachicon.gifeurchf ic.png

 

 

M-am uitat din nou si valoarea mea este reala. Singura diferenta este ca preturile prezentate de mine au fost via CTrader, nu prin MT4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.