Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* - - - - 1 votes

Tranzactii 2015

tranzactii cont real

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#11 Elliott

Elliott

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 31 posts

• Tranzactionez din 2013
  • Broker curent Teletrade
  • Strategie/tehnica folosita Secventele Elliott Wave

Posted 16 February 2015 - 09:46 AM

Imi mentin pozitia short EURGBP ,restul s-au inchis la BE .Pentru mine in acest moment GBPUSD a devenit bulish cel putin pana in zona de 1.6076-1.6336 deoarece consider ca ciclul bearish inceput in 15.07.2014 este incheiat.Raman in continuare bulish pe toti indecsi si yen pairs incercand sa cumpar orice pullback semnificativ.

#12 Tim_isoara

Tim_isoara

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 342 posts
  • Interests:Elliott Wave

• Tranzactionez din 2017
  • Strategie/tehnica folosita Elliott Wave, Pivot points, Indicators

Posted 16 February 2015 - 09:53 AM

Folosesti un abonament pentru a primi numararea valurilor.

Sau numeri singur?

#13 Elliott

Elliott

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 31 posts

• Tranzactionez din 2013

Posted 16 February 2015 - 10:42 AM

Am folosit un abonament sa invat EW  pana acum 6 luni,acum imi fac treaba singur.Eu folosesc numerotarea numai pentru a identifica ciclurile si deci potentialele zone unde piata creaza pullback pentru a sti unde sa cumpar sau sa vand.Cumpar sau vand numai in directia trendului.De ex eu de un an nu am vandut nici o paritate pe yen sau indecsi ,nu am cumparat aud,nzd ,eur,gbp sau XAU ,XAG.Acum stau deoparte fata de multe din ele pentru ca au ajuns in zone in care cicluri pe weekly sau daily pot fi la final.Prima confirmare o am cu GBP ca a terminat un ciclu de un an.

#14 Tim_isoara

Tim_isoara

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 342 posts

• Tranzactionez din 2017

Posted 16 February 2015 - 10:53 AM

Am folosit un abonament sa invat EW  pana acum 6 luni,acum imi fac treaba singur.Eu folosesc numerotarea numai pentru a identifica ciclurile si deci potentialele zone unde piata creaza pullback pentru a sti unde sa cumpar sau sa vand.Cumpar sau vand numai in directia trendului.De ex eu de un an nu am vandut nici o paritate pe yen sau indecsi ,nu am cumparat aud,nzd ,eur,gbp sau XAU ,XAG.Acum stau deoparte fata de multe din ele pentru ca au ajuns in zone in care cicluri pe weekly sau daily pot fi la final.Prima confirmare o am cu GBP ca a terminat un ciclu de un an.

Ai fost multumit de serviciul celor de la Elliott Wave Forecast?

Pentru ca folosesti mult XYZ sunt sigur ca ai folosit serviciul lor.

Edited by Tim_isoara, 16 February 2015 - 10:53 AM.

#15 Elliott

Elliott

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 31 posts

• Tranzactionez din 2013

Posted 16 February 2015 - 11:00 AM

Foarte multumit,sunt cei mai tari pe piata raportat la pret calitate,Acum mai vad din cand in cand seminarile de sambata,pt ca nu mai tranzactionez decat de la 4h in sus .am cheltuit vreo 7 k cu ei dar a meritat.

#16 Tim_isoara

Tim_isoara

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 342 posts

• Tranzactionez din 2017

Posted 16 February 2015 - 11:21 AM

Nu este pe gustul meu serviciul lor. Am avut un prieten care a lucrat pentru  ei pe partea de spaniola Luis Carlos. Cat a lucrat acolo nu ne-am mai inteles cu EWC, erau total diferite.

Horvath lucreaza cu ei, dar ce posteaza pe alte siteuri imi place.

Dar eu nu am fost client la nici un EW serviciu, doar am participat la 14-30 zile gratuite pe care le au din cand in cand.

Dar daca pentru tine au fost rezultate si a meritat sa investesti 7K, este OK.

Edited by Tim_isoara, 16 February 2015 - 11:22 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.