Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * - - 2 votes

Morning Trading on NYSE/NASDQ special pentru prietenul meu "Tim_isoara"

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#11 hill

hill

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 13 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita top & bottom

Posted 28 February 2015 - 12:35 AM

Acum am revizitat forumul sa vad raspunsurile. Nu am luat in considerare daca se vinde ceva si daca da, cine vinde. Pur si simplu mi s-a parut "aiurea" initiativa de a posta rezultate pe termen foarte scurt dintr-o meserie la la care "legea numerelor mari" este cruciala, consecventa in randament este mai valoroasa decat orice. Ma entuziasmam si eu la inceput dupa o saptamana sau luna buna dar adevarul este ca sunt "organizatii" participante in piete, cu resurse de zeci si sute de milioane folosite la analiza sofisticata, tehnologie si servicii de cea mai inalta calitate, si chiar si ele se pot trezi cu 2 luni negative dupa 2 luni de profit.

Ce vroiam sa spun este ca nu cred ca exista vreun profesionist in domeniu care sa fie impresionat de rezultate bune pe termen scurt, sau vreunul care sa se mandreasca si sa posteze screenshoturi pe forumuri cu profit % pe o singura luna. Continui sa consider ca cine face asta este inca "la inceput de drum". De asemenea riscurile asumate, drawdownurile, sunt alte elemente cruciale in analiza performantelor, fara de care profitul % nu iti spune mare lucru despre "profitabilitatea" traderului si sansele care le are de a repeta performantele constant fara "socuri" de capital mari.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.