Sari la conținut

Marketiva


eadrian

Postări Recomandate

M-am inscris de curind pe Forex/Marketiva.

Si prin softul ce l-am descarcat am inceput sa joc.

In cont am avut la inscriere 5$ reali si 10000$ virtuali.Am inceput citeva zile sa joc cu cei virtuali pentru a ma obisnui.

Apoi am intrebat pe form pe unul din admini :

- Daca reusesc intr-o perioada de 2-3 luni sa trasnform cei 5$ dolari dati la inscrere in 500$ pot sa retrag o parte din bani?

Raspunsul sau a fost : - Da, poti cu conditia ca in contul tau sa mai ramina cel putin 8$ , pentru a ma putea juca in continuare.

 

Asa ca am inceput sa joc cu cei reali - ajunsesem pe la 13,84 - apoi am avut o pierdere si acum am 8,96$.E destul de greu la inceput ,insa as vrea sa stiu daca cineva a scos pina acum macar 20-30 $ din cont pentru a vedea daca chair iti sunt trimisi acesti bani care te chinui sa ii faci, pentru ca la sume mici cistigurile sunt f. mici la inceput.

Si daca da, atunci care ar fi modalitatea cea mai rezonabilasi rapida care se poate aplica, pentru a extrage dar si depune in cont.

Daca virtual jucind cu 10000$ poti face in citeva ora 200-250$ profit daca cumperi 15-20mii de unitati si ai noroc ;) cu 5$ din start nu te poti aventura decit cu 100-150 de unitati.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

si eu folosesc de foarte curand marketiva dar nu am retras bani. astept sa fac 50-100 $ si apoi o sa incerc. din cate am inteles se poate face simplu prin wire transfer. marketiva poate transfera fondurile direct in orice banca din lume, asa mi-au spus ei. ai cont la banca (presupun ca in usd) dai withdraw pe site si le zici contul, toate astea dupa ce le trimiti un act de identitate scanat pentru confirmare si ei iti pun in cont banii pe care ii ai la ei.

 

pe langa asta as aveau si eu ceva intrebari:

ce efect are deschiderea unei piete asupra monedei respective, de exemplu ce tendinta are dolarul cand se deschide NY, de apreciere sau depreciere ?

ce trend credeti ca va avea dolarul in urmatoarea saptamana? cat va dura pana va reveni la cursul dinainte de Katrina, daca va mai reveni ?

o sa mai ajunga usd/jpy la ~110.50 ?(altfel ma intorc de unde am inceput ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am inteles ca se poate si prin e-gold cu Banca Romaineasca ..?

Eu nu am cont in usd am daor la BRC si Raifassen in lei.

E obligatoriu sa ai unu in usd?

1. Nu stiu ,depinde ...

2. Cred ca isi va reveni dupa citeva zile ..

3. Dupa cite am vazut eu e foarte volatita..si destul deinprevizibila , nu intodeauna daca e intro gaura isi revine imediat ..poate dura si citeva zile ...pina se duce in sus din nou ..;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu banca romaneasca am citit si eu cred ca tot unde ai citit si tu ;) dar mi se pare putin mai complicat. deocamdata si eu am doar la bcr (in lei) dar daca o sa fie nevoie nu o sa ma deranjeze sa mai deschid unul si in usd ca sa primesc bani ;)

in 2-3 saptamani ma pregatesc sa fac prima retragere si cand ma vad cu banii in mana va spun cum i-am adus. daca aduci bani inainte sa-mi spui cum ai facut

Nu am intrebat banca daca e necesar cont in usd dar nu cred ca se poate face conversia prin transfer din cont in usd la cont in lei.

Ce metode de predictie a trendului pe termen scurt folosesti (grafice, tot felul de indicatori, analize samd) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand brd-net ...

 

 

BRD-NET este un canal de distributie bancar care ofera utilizatorilor posibilitatea accesarii de la distanta a conturilor deschise la BRD - Groupe Société Générale prin intermediul Internet, 24 de ore din 24, 7 zile din 7. Accesul se realizeaza prin conectarea la site-ul tranzactional BRD-NET la adresa www.brd-net.ro pe baza de Cod de Utilizator si Parola.

 

 

 

Pentru a va inscrie trebuie ca dumneavoastra sa va adresati in prealabil unitatii BRD al carei client sunteti si sa completati o cerere de aderare la acest serviciu.Veti intra in posesia Codului Dumneavoastra de utilizator. Parola de acces pe site va va fi trimisa pe o adresa de e-mail valida, indicata da dumneavoastra.

 

 

 

 

 

In prezent serviciul BRD-NET va permite sa efectuati urmatoarele tipuri de operatiuni:

- Consultarea de informatii referitoare la soldul conturilor dumneavoastra ;

 

- Consultarea detaliilor operatiunilor efectuate pe conturi;

 

- Efectuarea de transferuri intre conturile proprii;

 

- Efectuarea de plati catre beneficiari (platile de facturi sau rate se pot face doar din conturi curente).

 

Conturile care pot fi utilizate prin serviciul BRD-NET sunt:

 

- conturi curente;

 

- conturi de card;

 

- conturi de depozit (pot fi doar consultate);

 

- linii de credit si conturi colaterale (doar pentru persoane juridice, pot fi doar consultate).

 

 

Prin intermediul serviciului BRD-NET, dumneavoastra puteti efectua transferuri din conturile cu care ati aderat la serviciul BRD-NET catre beneficiarii pe care i-ati definit in momentul subscrierii la acest serviciu (puteti plati curentul, gazul, tel.mobil, tel.fix, etc). Beneficiarii definiti pot avea contul deschis la BRD sau la o alta banca din Romania. In cazul in care doriti sa efectuati plati catre beneficiari, acest lucru este posibil doar dintr-un cont curent deschis la BRD.

 

 

 

Adaugand conturile beneficiarilor in cadrul profilului dumneavoastra BRD-NET, se pot emite prin intermediul site-ului BRD-NET ordine de plata catre acesti beneficiari. Daca beneficiarii respectivi accepta plata prin ordin de plata, pe baza ordinului trimis prin BRD-NET va pot identifica si pot inregistra respectivul ordin ca plata a facturii emise catre dumneavotra

Va rugam sa contactati beneficiarii pentru a primi confirmarea faptului ca accepta plati de facturi prin ordin de plata, precum si pentru a putea afla modul de completare al campului "Motivul Platii" (cod client/cod abonat/date factura etc).

 

Abonamentul perceput de Banca pentru utilizarea acestui serviciu este de 1 Euro. Abonamentul va permite accesul la extrasele dumneavoastra de cont in fiecare zi, 24/24, 7/7. Consultarea extraselor de cont pe BRD-NET este gratuita. Abonamentul va da de asemenea posibilitatea de a transmite ordine de virament fara a mai fi nevoie sa va deplasati la banca.

 

Începând cu a doua jumătate a lunii iunie 2005, puteti realiza schimburi valutare prin intermediul acestui serviciu. Cursul de conversie aplicat tranzacţiei este cursul BNR + 1%.

 

 

Comisioanele percepute aferente operatiunilor bancare efectuate prin intermediul BRD-NET:

 

Operatiuni din contul de card :

 

-Transfer din contul de card ROL in contul ROL: 0.2% minim 10.000 LEI

 

-Transfer din cont de card USD in cont USD: 0.2%

 

-Transfer din cont de card EUR in cont EUR: 0.2%

 

Operatiuni din contul curent:

 

- LEI

 

Circuit intrabancar (virament BRD-BRD)

 

-Plati 1-5.000.000 LEI 27.000 LEI/operatiune

 

5.000.001-499.999.999 72.000 LEI/operatiune

 

peste 499.999.999 LEI 90.000 LEI/operatiune

 

-Plati efectuate din ATUCONT de catre titular in contul sau curent - gratuit

 

 

 

Circuit interbancar (virament BRD-alte banci)

 

-Plati 1-5.000.000 LEI 27.000 LEI/operatiune + comision BNR

 

5.000.001-499.999.999 72.000 LEI/operatiune + comision BNR

 

peste 499.999.999 LEI 90.000 LEI/operatiune + comision BNR

 

-Plati efectuate din ATUCONT de catre titular in contul sau curent - gratuit

 

 

 

-VALUTA

 

-Plati in favoarea clientilor BRD gratuit

 

-Plati in favoarea altor banci 0.13% minim 2 USD max 500 USD.

 

 

Pentru orice informatie referitoare la conturile dumneavoastra si de asemenea, cu privire la oferta noastra de produse si servicii, va rugam sa apelati Serviciul VOCALIS la numerele de telefon 0800 803 803 (apel gratuit din reteaua Romtelecom) si 004 021 302 61 61 (apel cu tarif normal) in fiecare zi, intre orele

 

08.00 - 22.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Vai ce reclama la BRD net, pute-ai sa pui doar un link.

Ca sa raspund la post, da s-au scos bani din Marketiva. comisioanele au fost 8$ transferul catre e-gold si 5% + 1$ din e-gold in cont bancar romania. sumele peste 100$. Rezumat: pentru 100$ in mana costurile totale au fost 15$.

8$ - Marketiva

6$ - exchange e-gold

1$ - retragere banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.