Sari la conținut

Marketiva


eadrian

Postări Recomandate

marketiva ... mie personal mi se pare un site unde te poti antrena mai mult decat pe un demo ... sa incepi sa tranzactionezi chiar cu 1 usd investit sau nu stiu ce suna de 50 de usd ... ala nu e forex ... ala e navigat pe net

 

 

Interesanta oferta lor,doar ca am vazut situl pare cam prost tradus :P asa ca nu prea stiu daca-s vreo firma serioasa sau nu.Stie cineva ceva mai concret despre ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 luni mai târziu...

M-am inscris de curind pe Forex/Marketiva.

Si prin softul ce l-am descarcat am inceput sa joc.

In cont am avut la inscriere 5$ reali si 10000$ virtuali.Am inceput citeva zile sa joc cu cei virtuali pentru a ma obisnui.

Apoi am intrebat pe form pe unul din admini :

- Daca reusesc intr-o perioada de 2-3 luni sa trasnform cei 5$ dolari dati la inscrere in 500$ pot sa retrag o parte din bani?

Raspunsul sau a fost : - Da, poti cu conditia ca in contul tau sa mai ramina cel putin 8$ , pentru a ma putea juca in continuare.

 

Asa ca am inceput sa joc cu cei reali - ajunsesem pe la 13,84 - apoi am avut o pierdere si acum am 8,96$.E destul de greu la inceput ,insa as vrea sa stiu daca cineva a scos pina acum macar 20-30 $ din cont pentru a vedea daca chair iti sunt trimisi acesti bani care te chinui sa ii faci, pentru ca la sume mici cistigurile sunt f. mici la inceput.

Si daca da, atunci care ar fi modalitatea cea mai rezonabilasi rapida care se poate aplica, pentru a extrage dar si depune in cont.

Daca virtual jucind cu 10000$ poti face in citeva ora 200-250$ profit daca cumperi 15-20mii de unitati si ai noroc :-? cu 5$ din start nu te poti aventura decit cu 100-150 de unitati.

 

Mersi!

daca toata lumea ar castiga la bursa forex prin marketiva sau in oricare alt broker, si asta doar asa din banii lor, pai tu nu crezi ca ar da faliment imediat.... bursa forex, indiferent ca e markativa sau alt broker forex... nu e ca la cazino my friend, sau ca la alba-neagra...aici ori stii, orii nu stii..ori citesti mult despre bursa forex , ori ai o schema... altfel ce s-ar intampla cu cei 95% din jucatorii la bursa forex care pierd... incearca la loto ca e mai realist si se bazeaza pe noroc 100%... si e procent sigur sigur:)))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema,cand deschid streamsteru de la Marketiva vad doar tabul "Acount Center" mare pe tot ecranul si atat,fara harti pozitii cursuri.Nu pot sa fac resize de nici un fel.E de la mine sau de la ei ? Voua va merge? Vi s a intimplat asa ceva ?

edit:am reinstalat dar degeaba!

...schimba calculatorul, my friend....sau cine stie ce ai facut tu cu streamsterul marketiva...la mine si la altii mergeeeeeeeeeeeee!!!!!!!! eu zic sa il lasi asa si sa nu mai agiti... asa ramai cu banii in cont...daca te apuci sa joci la bursa forex poate pierzi toti banii...so, let it be...cim zicea beatles! good look!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Cand am dat de marketiva, la inceput de forex am intrebat pe diferite cunostinte daca nu au si ei la randul lor ceva prieteni care au scos bani din Marketiva.Aflasem de o persoana care scoate regulat bani din marketiva 2-3000 $ pe luna.Oricum daca investesti in Marketiva nu cred ca o sa-ti ia banii si sa te lase cu buza umflata.Sunt de mult timp pe piata.Eu am investit acum un an si ceva sau chiar 2 vreao 40$, dar n-am apucat sa-i scot ca i-am topit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alexica!

Forexul nu e bursa!!!Bursa are o locatie, unde se vand actiuni, cu zeci de oameni care se calca in picioare :) (ca la NYSE)

Forexul e o piata interbancara, fara sa aiba vreo locatie.E doar in sistemul electronic al bancilor din intreaga lume.Din ce vazusem odata pe net peste 3000 de banci.Tot ce cumperi e virtual, chiar si actiunile.Tu defapt nu cumperi actiuni ci CFD (Contract for diference)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

A scos careva BANI reali din Marketiva? se merita lupta cu acei 5$ pna faci mia? :D

 

Sunt OK! Nu sunt probleme in privinta banilor! Platforma pare rudimentara dar au cea mai mare viteza de executie a ordinelor market din cate platforme am vazut pana acum! In plus poti pune in piata si tradeuri de 1 cent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.