Sari la conținut

Ati face imprumut la banca ca sa investiti in forex?


Ati face imprumut la banca ca sa investiti in forex?  

80 membri au votat

  1. 1.

    • Nu, in nici un caz - nu vreau sa adaug un stres in plus!!!
      47
    • Da, dar o suma mica.
      17
    • Da, daca as avea un salariu mare.
      11
    • Mai degraba m-as imprumuta la prieteni cu un termen mai mare de returnare a banilor.
      5


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Nu, in forex si in general la bursa se investesc bani care doresti sa ii rentabilizezi, nici prea multi sa iti afecteze bugetul, nici prea putini ca sa nu-ti pese de pierderi. Eu de exemplu am un venit lunar de xxx $, voi investi la momentul potrivit 2x(xxx)$, e o suma care nu imi va afecta bugetul dar destul de mare sa am grija de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, pe mine chiar ma bate gandul sa fac un imprumut...

Daca fac imprumut pentru televizor, imprimanta scanner si boxe, am luat obiectele respective si gata.

Daca fac un imprumut mic si fac cont la un broker serios... am sansa sa ii inmultesc. sau pot sa ii si pierd, dar nu ma obliga nimeni sa-i pierd pe toti. Ma pot opri cand am pierdut o suma --- 10-15%, ii retrag is imi cumpar o un televizor, o imprimanta, scanner si boxe mai slabe un pic. si am si tranzactionat live!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Hmm, pe mine chiar ma bate gandul sa fac un imprumut...

Daca fac imprumut pentru televizor, imprimanta scanner si boxe, am luat obiectele respective si gata.

Daca fac un imprumut mic si fac cont la un broker serios... am sansa sa ii inmultesc. sau pot sa ii si pierd, dar nu ma obliga nimeni sa-i pierd pe toti. Ma pot opri cand am pierdut o suma --- 10-15%, ii retrag is imi cumpar o un televizor, o imprimanta, scanner si boxe mai slabe un pic. si am si tranzactionat live!

Da esti sigur ca te poti opri? sa nu te trezesti ca ai facut si contul praf si ai ramas si nu-ti mai raman bani nici de o agenda amarata!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Acum doua luni am pus cruce primului meu cont real. Nu-mi pare (prea) rau dupa el, dar ar trebui sa va avertizez ca e al naibii de greu sa te opresti. Cu cat suma ramasa in cont e mai mica, cu atat mai greu iti vine sa retragi banii.

Cel putin cu mien asa a fost. Imi tot spuneam ca mai intru o data si gata. Recuperez ce am pierdut, retrag toti banii si fac o pauza. Si mi-am tot spus "inca o data si gata" pana nu am mai avut ce retrage. ;)

 

Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa riste. Banii imprumutati ii poti pierde in cateva zile, daca te stradui un pic. ;) Si la urma muncesti cativa ani sa platesti ratele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am raspuns un NU hotarat.

 

Am stat, m-am analizat, si mi-am dat seama ca doua lucruri ma guverneaza:

-frica de esec, frica de necunoscut, nu vreau sa ma arunc cu capul inainte intr-un domeniu pe care nu il cunosc.

-vreau sa fiu un afacerist, vreau sa fac bani.

 

Trag linie si rezulta ca sunt un intreprinzator rezervat, poate putin pesimist, poate chiar fricos. ;)

Poate nici nu sunt un intreprinzator. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Se merita sa faci un profit la banca in conditiile in care ai tranzactionat timp de cel putin 6 luni si ai facut profit lunar.

Cea mai mare gresala pe care o poti face este sa tranzactionezi pe forex incercand diverse metode & sisteme direct pe contul live.

Tranzactioneaza 6 luni pe demo sau cu un capital foarte mic si daca ai profit constant atunci te poti gandi la sume mari.

Poti face un imprumut la banca atunci cand sti cu adevarat ce faci.

Cand ai urme de indoiala si multe intrebari fara raspuns, STAI DEOPARTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.