Sari la conținut

Strategia mea intraday - LP50


Postări Recomandate

Observ ca subiectul strategiei LP50 a fost demarat in anul 2006.

 

Intrucat suntem in 2012, as dori sa il intreb pe domnul Lazy Pawn (initiatorul subiectului) daca aceasta strategie si-a dovedit "viabilitatea" in cei 6 ani.

O mai aplicati ? I-ati mai adus modificari intre timp ?

 

Eu abia acum am gasit si descarcat documentatia si instrumentele arhivate, le-am instalat si mi se par usor de folosit.

Deci ? La dumneavoastra mai functioneaza metoda ? ( dupa 6 ani de teste )

 

P.S.

Aveti un mod foarte placut de a explica lucruri complicate intr-o maniera simpla. Aveti respectul meu pentru documentatie.

Editat de Uirebit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Uirebit , strategiile care sunt pe forumuri pe tot internetul, ca sunt pe vamist ca sunt altundeva ar trebui privite cu scepticism, parerea mea. Nu e vorba ca e o strategie simpla, o strategie simpla e cea mai puternica, sunt de acord cu asta, insa sunt si strategii simple incomplete sau care au functionat in anumite conditii iar cand nu au mai functionat creatorul lor a dat "gunoaiele lui" "gunoierilor" facand pe bunul samaritean milostiv. Si eu am fost un "gunoier" din asta in primele luni de intalnire cu Doamna Forex si cred ca multi am fost la randul nostru, deci nu te simti ofensat :).

 

Ti-am furnizat materiale de buna calitate . De pe acele materiale s-au dezvoltat x strategii. Unele profitabile altele nu. Profitabilitatea depinde de cel care aplica ceea ce invata creandu-si propria strategie. Ca sa inveti trebuie mai intai ca sa gresesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti!

 

Parerea mea este ca orice strategie cat de simpla ar fi are in spatele ei multi ani de experienta si multe multe cunostinte.

Nu va mai luati dupa diverse sisteme ,, minune ,, ca nu exista !

Este doar un miraj si o euforie psihologica ca vei deveni cel mai bogat om !

Interesant este un singur lucru, de ce cei care au ,, sistemele profitabile,, au impanzit internetul cu vanzarea lor? ha ha ha ha ha

Daca ele sunt asa de bune si de profitabile , de ce nu le folosesc ei ? ha ha ha

Uneori stau si ma gandesc cat de usor este sa prostesti oameni cand le promiti ,, munti de aur ,, in acel moment omul uita de realitate si este cu capul in nori... EUFORIE!

Este mai greu sa-l prostesti daca ii spui ca ,, sistemul simplu ,, are multi ani de experienta in spatele sau si multa munca , il sperie! ha ha ha

Stimati colegi , va spun ca nu exista nimic simplu si orice pare simplu , nu este simplu !

 

Succes!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wolf34,

Cine nu face bani pe forex cu strategiile sale, face bani vanzand acele strategii, sau vanzand carti, seminare, etc.

E si asta un business ca oricare altul. Nu e vorba a prosti.

Vorbind in termenii astia am putea spune ca ne prosteste si CocaCola, Mercedes, sau Lacoste.

Din pacate in mt4 nu exista filtru de IQ, si foarte multi cred ca au gasit sau au cumparat graal-ul.

Vanzatorii desigur profita de ei si fac bani pe acesti naivi care nu stiu niste chestii elementare.

Si anume, nimeni nu-ti poate vinde viitorul, tot ce-ti vinde cineva este o statistica pe trecut, daca va functiona si in viitor nu stie nimeni. Iar un cumparator atunci cand cumpara, nu trebuie sa viseze, ci trebuie sa analizese corect datele care i se ofera. Si sa ia deciziile corecte.

Tranzactionam probabilitati, si daca va fi bine sau nu, depinde si de statistica pe care o avem si de putin noroc. :)

Din cate vad tranzactionezi dupa NeoWaves, iar cineva a pus aceasta strategie gratuit pe internet....

Deci, mai pune lumea si gratuit strategii asa zis bune pe internet? Raspunsul este da.

Dar sa ne intelegem, ce arata o strategie in trecut nu e o garantie si pentru viitor.

Ca sa nu regreti ca ai citit degeaba ce am scris, uite o strategie simpla si gratis :)

Verifica pe toata istoria EURUSD, daca break-out maximului si minimului zilei precedente e profitabil.

Eu zic ca da. E cel mai banal graal, dar pe istorie, pe toata istoria EURUSD de pana acum e graal.

Dar fi graal si in viitor? Cine poate sti!?...

Si sunt inca multe alte graal-uri, pe istorie...

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.