Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

RuuM's Content

There have been 35 items by RuuM (Search limited from 14-December 18)

Sort by                Order  

#20608 GBP/USD

Posted by RuuM on 30 May 2010 - 03:46 PM in Perechi valutare

Tot pentru lira gbp[/acronym]-usd-t1784.html&p=20350#entry20350.Dupa]GBP-USD - Vamist Forex - Forum cum am spus in link problema este la tf mare sa vedem un 5=3 sau un 5 alungit.Posibil ca iv sa nu fie terminat in sus.macd eliot are divergenta la Daily o uarcare agresiva saptamina viitoare ar da alarma pentru o schimbare la tf Daily.Barbu ceva asemanator vad si eu pe termen scurt.

#20467 EUR/USD

Posted by RuuM on 25 May 2010 - 11:23 AM in Perechi valutare

Ce numaratoare ai la euro si lira

#20453 Trend-urile sesiunilor majore

Posted by RuuM on 24 May 2010 - 09:41 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

Nu stiu daca este corect interpretat pe sesiuni pentru ca pe sesiunea londra poate vinde\cumpare o banca din japonia;america ,atata timp cat piata este deschisa poate oricine si din orice colt al globului sa vinda\cumpere ca de regula cea mai mare miscare se afla pe sesiunea londra si trendurile majore se schimba pe londra aici este alta buba. Deci daca pretul se intoare de la un anumit nivel pe sesiunea londrei asta nu inseamna ca londra a intrat pe piata sa schimbe iar directia pe trendul mare.Eu nu cred ca are importanta sesiunea mai degraba cantitatea cu care se intra pe sell(exemp.) si cat de repede se gaseste cineva sa cumpere(cei care au ridicat pretul pana sus) ce se vinde, asta ar face ca pretul sa stea la dreapta daca sunt cumparatori ,fara cumparatori pretul cade (sell) de voie.etc . sau incasarea profitului si cum se misca pretul in asfel de cazuri, intrari in hege doar pentru a atinge un anumit pret sunt mule lucruri pe care nu le vedem in piata. eu sper ca tu si restu sa poata vedea directia(unde se arunca cei mari) petei cu aceste sesiuni.

#20377 EUR/USD

Posted by RuuM on 21 May 2010 - 08:37 AM in Perechi valutare

Simetria valurilor corective sunt egale momentan nu vad de ce buy.Volatilitatea este inca mare pe sell de ce buy.Nu avem inca nici un virf spart.Sa urce 3-4 zile si dupaia o consolidare sau o corectie scurta si atunci trebuie sa fie si mai puternic pe buy daca este sa scrie istorie momentan mergem corectiv pe buy.Pe h4 avem simetrie la valuri corective pina acum 1.2670

#20350 GBP-USD

Posted by RuuM on 19 May 2010 - 07:22 PM in Perechi majore

Posibil ca jos sa fie v(3mare). avem deja 78%din 3.Problema este avem un 4 de 44% (tipic pentru un 5 alungit)acest val este destul de mare pentru un 5.voi cum o vedeti?

#20347 Clipuri forex

Posted by RuuM on 18 May 2010 - 10:05 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

eur usd , la cererea publicului

alta varianta . la Weekly prima cadere este din 3 asa ca nu cred ca este un zigzag in jos la Weekly

#20346 Clipuri forex

Posted by RuuM on 18 May 2010 - 09:48 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

Ipoteza de lucru EURUSD weekly!

Posibil ca valul 2 sa fie asa de mic incit sa nu-l vezi pe candele de o zi iar unde ai tu 1 defapt sa fie un 3 iar unde sa inchis 3 acolo sa avem un 1 mare si un 2 mare si acum in jos fara corecti mai mari de 50% deja avem peste 1.618% din prima corectie care a ocupat cel mai mare timp de cind a inceput caderea

#20083 Sugestii pentru dezvoltare de indicatori sau EA

Posted by RuuM on 05 May 2010 - 10:08 PM in Experti, indicatori si trading automat

Poate ajuta asta florin nu este exact cum vrei tu .

#19656 EUR/JPY

Posted by RuuM on 15 April 2010 - 12:54 PM in Perechi valutare

4h

Avem un pattern Bearish Matt Hold, un pattern foarte puternic de reversal.

Succes.

Interesant ce este pe W si D. Iar 125.00 este bine de urmarit ca suport daca trece urmatorul al vad la 122.20

#16807 GBP-USD

Posted by RuuM on 07 February 2010 - 08:01 PM in Perechi majore

Nu ma-i merge nimeni dupa analize elliott? Cum vedeŇ£i lira din 5 sau din 3 in jos la daily?

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.