Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

recreator's Content

There have been 2 items by recreator (Search limited from 28-February 19)

Sort by                Order  

#2365 Strategia mea intraday - LP50

Posted by recreator on 09 September 2006 - 07:14 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

Salut! As vrea sa stiu daca e posibil de cat timp folosesti aceasta strategie(Lazy Pawn)? si care este rezultatul in procente pe luna. Stiu ca nici o luna nu e la fel dar o medie de cand o folosesti si pana acum e destul de elocventa.

#3444 EUR/USD

Posted by recreator on 26 April 2007 - 10:51 PM in Perechi valutare

Daca aruncati o privire pe harta monthly eur/usd o sa vedeti un double top perfect la 1.3665. Ce e mai interesant este ca incepe sa se formeze un evening star pe harta daily ceea ce reprezinta un semnal bearish. O inchidere a zilei in jur de 1.3595 (50% retracement al miscarii din 24.04.2007) ar completa formatiunea evening star. Astfel apare o opurtunitate short term cu risc minim si potential de profit mare.

SELL EUR/USD 1.3595, SL: 1.3680; TARGET:1.3370

De ce 1.3370 target? Pentru ca 1.3362 reprezinta 38% fibo retracement al trendului crescator pe daily (1.2865-1.3665) si deasemnea este rezistenta din 2006.12.04 (maximul anului 2006).
Inca un motiv il constituie faptul ca precedentul top a dus la un retracement de aproximativ 38.2%.

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.