Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

DarkInside's Content

There have been 9 items by DarkInside (Search limited from 08-December 18)

Sort by                Order  

#26259 Trading-ul, un joc al probabilitatilor

Posted by DarkInside on 02 April 2011 - 04:06 PM in Boot camp

O continuare?

#25996 Trading-ul, un joc al probabilitatilor

Posted by DarkInside on 13 March 2011 - 04:53 PM in Boot camp

adica dupa ce am facut 50% din cont iau bani si fug nu? :)

dupa mine pentru a fi profitabil inseamna a avea majoritatea trade-urilor pozitive si "linia de trend" a statementului sa fie up , in statementul tau vad un maxim la inceputul "sesiunii" si un minim la sfarsitul "sesiunii" mare minim era mai mic cu mai mult de 50% din cont, prin urmare, nu ma incanta cu nimic daca am facut in primele 2 ore 50% din cont daca la sfarsitul zilei am 65 % din cont mai putin decat cu cat am intrat

#25994 Trading-ul, un joc al probabilitatilor

Posted by DarkInside on 13 March 2011 - 04:48 PM in Boot camp

ok si acum intrebarea mea , ca sa vezi la ce ma refer eu : Cum ai folosit tu formula aceasta in tehnica de trade pentru a-ti da rezultatele de pe statement?

edit:

la ce bun daca dupa un anumit numar de trade-uri ai pierdut mai mult de 50% din suma initiala?

#25992 Trading-ul, un joc al probabilitatilor

Posted by DarkInside on 13 March 2011 - 04:43 PM in Boot camp

Sincer nu vad nici o legatura intre statement si graficul perechilor .... lumineaza-ma putin daca gresesc

#25988 Trading-ul, un joc al probabilitatilor

Posted by DarkInside on 13 March 2011 - 04:38 PM in Boot camp

este cumva o teorie despre cum sa aplatizezi contul ??? :)

#20999 Clipuri forex

Posted by DarkInside on 13 June 2010 - 10:47 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

va multumesc frumos pentru argumentele aduse ... :D ... asta e o dovada ca ... back to study :D

#20989 Clipuri forex

Posted by DarkInside on 13 June 2010 - 07:47 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

Offtopic

#20988 Clipuri forex

Posted by DarkInside on 13 June 2010 - 07:43 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

USD/CHF

Setup short TF Weekly

trend down, confluenta fibo 78,6 cu ppz 1.1600 , divergenta bearish

astept ceva comentarii :D

Attached Thumbnails

• usdchff.JPG

#20983 Clipuri forex

Posted by DarkInside on 13 June 2010 - 03:40 PM in Strategii si planuri de tranzactionare

@pdftranzact hai sa-ti dau un pont .... vizioneaza de cel putin 5 ori filmuletele 1,2 si 3 .... la mine a mers ... :D

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.