Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

sosy's Content

There have been 5 items by sosy (Search limited from 24-July 18)

Sort by                Order  

#46299 EUR/USD

Posted by sosy on 16 October 2012 - 11:39 AM in Perechi valutare

@bigflames,
Daca ai folosit Zwinner, poti se poate un print?La mine nu intrase nici un semnal inainte de 10:00.

#43663 NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

Posted by sosy on 19 September 2012 - 09:11 AM in Experti, indicatori si trading automat

Magicianule,

In ce TF folosesti ca sa intri in piata? Exact in acelasi moment am primit un buy pe M60 si un sell pe M5!!!
Multumesc

#43589 NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

Posted by sosy on 18 September 2012 - 06:34 PM in Experti, indicatori si trading automat

Multumesc pentru precizari!

@Zen
pe prima pagina e un fisier rar la a 2-a postare a Magicianului.

#43583 NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

Posted by sosy on 18 September 2012 - 05:25 PM in Experti, indicatori si trading automat

Imi cer scuze pentru intarziere!

Pe imaginile pe care le-ai posta este prezenta o linie punctata (despre care am crezut ca este indicatorul Zwinner) , care intra in zonele limita-rosii NonLinearRegresion odata cu aparitia sagetilor de vanzare cumparare.
Semnalele de vanzare/cumparare care apar in afara zonelor limita, le ignori? Intri in piata doar cand semnalele NonLinearRegresion apar doar in zonele limita, simultan cu cresterea sau scaderea Premier Stochastic de la -0.7 in sus, respectiv de la +0.7 in jos?

#43576 NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

Posted by sosy on 18 September 2012 - 02:46 PM in Experti, indicatori si trading automat

Magicianule,

nu vad semnalul Zwinner, ci doar ceilalti 2 indicatori!

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.