Sari la conținut

Euro Acum


Postări Recomandate

O banca mare de prin SUA zice ca e bull pe Euro pana la 1.30. A zis-o clar azi pe tv si nu e singura banca care spune asta de cateva zile. Pe grafic are toate sansele pentru ca:

1. E prea jos pentru sell cu bani multi. Unde pui SL ul in raport cu eventualul TP?

2. Septembrie statistic e bull pentru Euro.

 

Deci, as astepta cateva zile din prima saptamana din Septembrie si as intra long pentru vreo 500 de pips si 150 SL pentru 2 3 saptamani max.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se misca azi 31 August, zi de inchidere de fapt, parca parca banca aia stie ce spune. Raman long.

 

1.2625 ar trebui marcare ceva profit.

 

Apropo de vrajeala. Nu iau declaratia ca pe o vrajeala pentru ca:

1. Cine sa sara in buy, alte banci, dar aia nu au analisti lor? Sau daca o alta banca mai mare zice buy altele mai mici intra si ele ? asta se poate si chiar se intampla. Deci, in masura in care se asculta de una mai mare, cu atat mai mult intru buy.

 

2. Crezi ca astia din banci dau declaratii pentru retaileri ca noi? Acolo e vorba se sute de milioane zilnic, in piata direct, fara leverage. Noi suntem in house, nu uita. Noi nu contam.

 

3. Fundamental stam asa:

 

Draghi a declarat acum ceva vreme ca e pe buy la euro, mai pe intelesul nostru, adica a atentionat ca nu va tolera o devalorizare la Euro si mai ales ca are resurse nelimitate. Cine crezi ca se pune cotra cu banca care a creat Euro? Nici mama lui JP morgan, asa ca toti la deal.

 

Nu va mai fi la deal atunci cand Bernanke va intra si el cu QE3 iar din ultma sedinta au crescut rau sansele sa intre doar ca nu se stie cand. In acel moment, 2 banci centrale mari fac interventie pe piata si deci se bat cap in cap la Euro Dolar. Atunci e mai greu de prevazut, dar pana atunci avem buy deocamdata.

 

Asta e analiza mea acum. Daca apare ceva nou am sa scriu.

 

Nu am mai scris pana acum caci vara nu tranzactionez. Acum incepe joaca, dupa primul NFP din Septembire.

 

Bine v-am gaist :D

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In the speech, Bernanke said "the Federal Reserve will provide additional policy accommodation as needed to promote a stronger economic recovery and sustained improvement in labor market conditions in a context of price stability.

Ben Bernanke azi.

Adauga sanse de buy la euro, Aud si Lira probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din targetul tau, eu as fi precaut la 1.272 . Deseori acolo intoarce. Revin maine cu parerea mea, acasa n-am platforma instalata.

 

Offtopic

P.S : sa nu te superi ca atentionez, o fac pentru mine in primul rand "Cine sa sara in buy, alte banci, dar aia nu au analisti lor" se scrie "analistii" cu 2 i. Daca nu a mers tastatura e ok, dar incepand de azi eu am sa fac aceste observatii mereu indiferent de persoana, pentru ca stii ce se intampla? Greseli de gramatica au inceput sa apara si la TV aia de traduc filmele mananca un i, si cred ca nu este involuntara treaba ci se duce un razboi nevazut impotriva limbii romane, am observat ca desi sunt atent uneori si eu mai scriu cu un i cand in minte zic cu 2 i :). Am facut asta cateva ori la rand si apoi am zis "bai ce drac? De acu inainte sa atrag atentia, daca altora nu le pasa cum scriu , atunci macar pentru mine sa nu deformez si eu limba romana". E ca un fel de autoantrenament :D.

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de azi, 6 Sept 2012 si cel putin pana in Decembrie s-ar putea sa vedem un mare trend de buy la Euro, Lira, Aud.

Azi, Mario Draghi aproape ca nu a spus ca da bani cu lopata gratis. Mai urmeaza maine NFP si de saptamana viitoare toate sasele sa o luam in sus.

 

M am razgandit. nu 1.30 ci 1,35 target.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.