Sari la conținut

Site dedicat FOREX


Doriti un forum separat pe forex.vamist.com?  

12 membri au votat

  1. 1.

    • Da, ar fi bine
      8
    • Nu, mai bine sa ramana asta
      4


Postări Recomandate

Eu am votat sa ramana asta, din doua motive:

 

1- In opinia mea, cea mai mare problema este contentul pe care noul site il va oferi. Si cum si asa este destul de putin, d ce sa ne apucam sa schimbam ceva ce nici macar nu a ajuns inca sa "produca"??

 

2- Oamenii au o problema cu schimbarea, si eu sunt om :)

 

Serios vorbind, oricare o sa fie decizia, cred ca ar trebui pastrat tot contentul sectiunii de forex, nu numai thread-urile in sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Eu as vrea sa votez " Da, ar fi bine " dar ... cred ca s-a inchis votul ca nu vad cum pot vota :( .

Eu zic ca un sit dedicat NUMAI Forex-ului ar fi mult mai bine. Sa zicem ca un om care vrea sa invete forex-ul ajunge pe forumul actual si vede ca sectiunea " Forex " este doar o sectiune . Pe cand daca ar vedea un forum dedicat numai si numai forexului ... ar fi alta treaba .

Si acuma sa va spun cum mi-ar place mie sa arata noul forum : Sa contina si un sit de exemplu cand intri pe aceasta pagina sa fie scrise lectii despre forex ( cum este pe sit-ul babypips.com ) dar in limba romana , tot pe sit-ul principal sa fie puse si diferite stiri in limba romana , diferite carti , etc. Si bineinteles acest sit sa aiba si un forum .

Iar daca vreti sa fie o anumita sectiune a forumului numai pentru " profesionisti " am urmatoarea idee , daca vrei sa intri in acea sectiune trebuie sa ai ... sa zicem peste 500 de posturi ... daca ai mai putine nu intri .

Cum a spus black ice :

" În privinţa logării, poate s-ar putea face nişte modificări prin baza de date astfel încât userul logat pe site să fie logat automat şi pe forum. " Ar fi foarte buna ideea .

In legatura cu publicitatea ... am o idee cam indrazneata :) cred ca stiti acel post de televiziune " The Money Channel " ar fi super daca ar scrie in acea banda de jos adresa sit-ului care duce spre forum . ( bineinteles cred ca , costa dar poate se indura si ei sa puna pe gratis macar o zi sa ruleze pe banda :-P:)>- Sunt sigur ca ar fi foarte multi interesati . Si daca ar fi o editie speciala despre forex , la sfarsitul emisiuni sa specifice adresa sitului :D (mie mi se par de treaba cei de la postul ala de televiziune >:D:(>-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar daca vreti sa fie o anumita sectiune a forumului numai pentru " profesionisti " am urmatoarea idee , daca vrei sa intri in acea sectiune trebuie sa ai ... sa zicem peste 500 de posturi ... daca ai mai putine nu intri .

Cum a spus  black ice :

" În privinţa logării, poate s-ar putea face nişte modificări prin baza de date astfel încât userul logat pe site să fie logat automat şi pe forum. " Ar fi foarte buna ideea .

crezi tu ca nr de posturi de pe un forum te face mai profesionist???

 

se poate face o departajare intre tipurile de useri dar nu cred ca e cazul sa spui ca daca ai 500 posturi esti profesionist, sau poate esti dar nu in forex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ener , pe langa acel numar de X posturi ... hai sa mai adaugam un " filtru " :);) ; un admin sa ii verifice un anumit numar de posturi si daca el a postat " la subiect " adminul sa il bage in " filtrul " final , adika sa il puna intr-un poll si restul membrilor sa voteze , daca sa il lase sa intre in acea sectiune s-au nu . Iar respectivul membreu care este " judecat " :( va primi voturi de la restul in functie de mai multe aspecte : cum se comporta cu cei de pe forum , daca este mai " avansat " in forex , etc. Si ma gandeam ca totusi cei care voteaza sa aiba un anumit numar de posturi ( ca sa eliminam semnalele false :D ) .

Daca ai alta idee , doar posteaz-o :D>-

Bafta la PIPSII!! :-P:cool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat nr de useri va creste cu atat va fi mai greu pentru cineva sa urmareasca ceea ce se posteaza si sa hotarasca cine a postat mai la subiect si cine nu, diferentierea intre userii cunoscatori si cei habarnisti cred se va face natural fara ca cineva sa intervina, in plus mai intervine si subiectivismul celui care face analiza.

 

daca cineva are ceva de spus, iar ceea ce spune este folositor sigur se va face remarcat.

cu cat vei pune mai multe bariere si filtre cu atat te vei pierde in lucruri neesentiale.

 

cat despre sectiunile private dintr-un forum sunt 100% pentru, dar lasand la latitudinea adminului si a moderatorilor drepul de a da acces la aceste sectiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Va felicit pentru perseverenta cu care tratati subiectul site-ului, eu ca user nou am fost atras schema linkurilor pe care le-am vazut acolo dar din pacate nu exista informatie consistenta inca :), si acest aspect il consider cel mai important pentru stadiul in care am vazut ca se afla site-ul, restul sunt chestiuni organizatorice / administrative si se vor rezolva de catre administratorii site-ului, sunt sigur.

Am cautat un topic mai potrivit ca sa ma prezint, dar nu am gasit ... asa ca am sa fac acest lucru cu alta ocazie.

Referitor la chestia cu procuratul materialelor cu scop informativ (carti, publicatii etc) as propune ca varianta si odc-ul (dc++), inca aici merge sa faci sharing fara sa poti fi acuzat ca nu respecti drepturile de autor, si nici nu trebe' sa astepti 1, 8, 23, 40 de minute ca pe 'rapidshare'. Daca ne transmitem nickul si hub-ul intre noi putem face schimb lejer de documente, si pot fi accesate resurele fara ca cei ce le detin sa piarda timp sau sa fie deranjati din analize. Din pacate am cautat "forex" pe multe hub-uri dar nu am gasit, as fi putut downloada in cateva minute materiale pe care de la job poate nu le gasesc facand surfing si search-uri google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..... e primu' meu post aici si nu vreau s-o dau nasol de la inceput....

daca vreti pot sa promovez site-ul forex[/acronym].vamist.com"]http://forex.vamist.com pe toate forumurile bani pe net din romania... si la sectiunea Romania - din chat (daca are) de pe forumurile internationale...

e doar o sugestie pt mai multa publicitate.... astept aprobarea sau dezaprobarea voastra

roskat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Management

Domeniul vamist.com nu mai este contorizat de foarte multa vreme in trafic.ro (pur si simplu am scos scriptul de contorizare datorita unor rapoarte incorecte). Momentan este contoriazat doar in reteaua neogen, la care este foarte probabil sa se renunte in favoare Google Analytics.

 

In privinta userilor inregistrati care nu posteaza mi-am exprimat si eu dezamagirea in mai multe randuri pe acest forum. Iar datorita "bunavointei" unora dintre ei care au fost extrem de nemultumiti de cele cateva mail-uri informative sau in care li se cerea parerea pe care le-au catalogat drept SPAM (desi nici unul nu a cerut sa nu mai primeasca mail-uri), RDS-ul a blocat posibilitatea trimiterii de mesaje e-mail de pe serverul pe care se afla site-ul. In consecinta, nu se mai primesc notificari atunci cand cineva posteaza intr-un thread la care sunteti abonati sau cand primiti un mesaj privat, iar parola nu se poate recupera (sistemul de resetare a parolei folosea mesaje e-mail). Se vor rezolva si problemele astea, dar mai intai trebuie sa gasesc alt server pt hosting.

 

In privinta sponsorizarii, nu e chiar asa de usor. Mai intai trebuie sa vina traficul si apoi sponsorizarea. In concluzie, va trebui sa ajungem la un anumit nivel prin forte proprii.

 

In masura in care putem, vom tine cont de opiniile exprimate aici. Iar daca nu putem sa tinem cont de ele chiar de la inceput, vom avea grija sa revenim asupra lor.

 

Am evitat sa mai postez ceva legat despre acest proiect datorita celor 2 mail-uri in care mi s-a reprosat intr-un mod care m-a deranjat ca nu se lucreaza la site-ul de forex. Nu s-a renuntat la idee, dar sunt probleme personale care trebuiesc rezolvate si pentru care nici unul dintre cei 2-3 oameni care lucreaza la site nu trebuie sa dea explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pentru intrarea pe forumul privat NU se va tine cont de numarul de posturi ci de experienta, potentialul membrului si informatiile oferite ulterior (in ordinea enumerata). Accesul pe forum se va face probabil pe baza de invitatie si vot.. Adica un membru al forumului va face o invitatie iar ceilalti vor trebui sa voteze tinand cont de criteriile enumerate mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.