Sari la conținut

Cum sa incep


Ares

Postări Recomandate

In primul rand vreau sa ma prezint sun Alama de pe marketiva, am dat de forumul vostru si mi s-a parut super interesant . Sincer sa va spun auzisem de undeva de bursa si asa ca dintr-o data mam pus sa caut pe net ce inseamna si cu ce se manca . Am dat de marketmarker.ro este o bursa romaneasca , dar cum nu suport tara asta si tot ce se intampla in ea , am cautat mai departe dand de forex.com acolo m-am mai dezmeticit am mai invatat una alta ... pana cand am citit ceva despre Oanda . Dupa Oanda am ajuns pe marketiva unde cred ca voi ramane depinde de mine .

Am citit unele threaduri de pe forum de aici si am invatat ceva din fiecare .

Vreau sa ma documentez cat mai mult despre cum sa fac tranzactii , despre tot . Nu as vrea sa iau o carte si subliniez nu , pentru ca odata ce am luat o carte in care incep sa citesc din ea si la un momentdat nu inteleg ma incurc , imi va piere interesul si nu vreau ca acest lucru sa se intample . Caut o sursa de unde pot invata termeni , strategii , cum sa citesc un chart , expresii foloste des. Daca ma puteti ajuta cum sa fac acest pas , nu pot sa va spun decat ca sunteti oameni de treaba :) si poate intr-o zi o sa ma pot revansa cumva .

 

Va respect felul in care scrieti si voi face tot posibilul sa invat din thredurile voastre .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

este un intreg thread denumit Linkuri utile forex[/acronym].vamist.com/forum/showthread.php?tid=755"]http://forex.vamist.com/forum/showthread.php?tid=755

gasesti acolo tot ce vrei...insa daca te plictisesti(pierzi interesul) la o carte nu e bun, ma gindesc ca sunt o sumedenie de resurse(carti, articole etc) de parcurs..iti va lua luni bune de studiu atit teoretic cit si practic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.moneytec.com/forums/showthread...879&page=1

 

Asta este un link bun pentru mine si pentru toti cei care acuma incep sa invete ce este forexul .

 

Multumesc Spahiu si multumesc Fata_Morgana pentru ca a postat linkul acesta

 

Eu , dupa cum spune continutul din linkul respectiv in First Stage unde pun intrebari stupide si enervante, dar ma gandesc ... toti au fost asa mai mult sau mai putin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.