Sari la conținut

Pivot points


Ares

Postări Recomandate

Am o nelamurire maaaaare de tot . citeam pe babypips despre rezistenta si suport am inteles stiu ce sunt dar cum calculeaza rezistentele si suportul? am luat un calculator de pivot daca are cineva nevoie il uploadez dar nu stiu cum sa il folosesc . Stie cineva sa imi dea o cale mai buna spre intelegerea acestor lucruri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • 3 luni mai târziu...

Pentru tine Ares am cautat ca sa nu mai ai dubii despre cum se calculeaza suportul rezistenta si pivotul si daca ti neaparat sa le calculezi manual ... uite aici :

 

Pivot = High+Low+Close / 3 (fractie)

 

Rezistenta = R1 = 2 x Pivot - Close

                 R2 = (Pivot-Suport1) + Rezistenta1

                 R3 = 2xPivot - (High-2Low)

 

Suport = S1 = 2xPivot-High

             S2 = Pivot - (Rezistenta2-Suport1)

             S3 = 2xPivot -(2xHigh - Low)

 

Daca ai ceva nelamuriri desi ... nu prea cred ca ar exista ... am fost destul de explicit pui reply :D bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

In atas gasiti cam toti indicatorii cu pivoti. Multi. Fiecare dintre noi are anumite preferinte. Eu prefer RD-PivotLinesOld. De ce. Imi pot seta ce anume sa vad pe chart: pivotii pricipali, intermediari sau camarilla.

Ce e important - pt. mine - apar decat pt. ziua curenta, nu mai umplu chartul pe toate zilele. II setez sa apara decat pe chartul de o ora. Pe alte intervale de timp am setati alti parametrii.

 

Perechile reactioneaza bine la pivoti daca privim graficele. Dar daca trasam open daily pentru sesiunile precedente observam ca de fapt reactia nu prea este la pivoti.

 

Daca tinem cont de open daily, de media zilnica de miscare a unei perechi si de pivoti sistemul este mult mai complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

In atas gasiti cam toti indicatorii cu pivoti. Multi. Fiecare dintre noi are anumite preferinte. Eu prefer RD-PivotLinesOld. De ce. Imi pot seta ce anume sa vad pe chart: pivotii pricipali, intermediari sau camarilla.

Ce e important - pt. mine - apar decat pt. ziua curenta, nu mai umplu chartul pe toate zilele. II setez sa apara decat pe chartul de o ora. Pe alte intervale de timp am setati alti parametrii.

 

Perechile reactioneaza bine la pivoti daca privim graficele. Dar daca trasam open daily pentru sesiunile precedente observam ca de fapt reactia nu prea este la pivoti.

 

Daca tinem cont de open daily, de media zilnica de miscare a unei perechi si de pivoti sistemul este mult mai complet.

cum pot sa downloadez carte lui john person

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.