Sari la conținut

Aiurea de tot


Carbon

Postări Recomandate

Nu mi'am imaginat ca o sa fie asa de greu sa gasesc un broker serios. Va rog frumos sa imi spuneti si mie un broker care e SERIOS. Dupa o lunga perioada de cautare nu am gasit nici unu pe placul meu. Oanda ar fi perfect daca ar avea un leverage 1:100 ( 1:200 excelent<:-P ) dar din pacate au un leverage de 1:50 :D.

 

Brokerul meu as vrea sa aiba:

-Minim 1:100 leverage

-Sa pot deschide cont cu aproximativ $300

-Nu prea conteaza aspectul platformei...

-Platforma sa nu inghete si sa nu dureze prea mult sa deschida/inchida o pozitie

Brokerul sa plateasca la timp nu sa astept saptamani ca sa ma plateasca.

Ar fi foarte bine sa spuneti fiecare ce parere aveti despre brokerul la care sunteti bagat live.

Voi ce parere aveti despre North Finance ? Este inregistrat undeva sau e un broker fantoma ca marketiva ?

Astept mesajele voastre. Saptamana asta sper sa intru si eu pe real:D

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

De ce spui ca Marketiva este un broker fantoma?!?

E cumva marketiva inregistrat la NFA ? Unde e sediul fizic ? Pe Luna?:D

 

 

 

eu sunt pe demo la MG Forex si e ok.

1:250 leverage

min 250$ opening account

Si ai auzit pe cineva sa aiba probleme cu ei?...:D Ma refer la cei care sunt bagati pe real, poziti inchise/deschise aiurea de broker; au platit la timp?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oanda ar fi perfect daca ar avea un leverage 1:100 ( 1:200 excelent<:-P ) dar din pacate au un leverage de 1:50 :D.

Daca singurul lucru pentru care eziti sa iti faci cont la Oanda este leverage-ul prea mic, eu zic sa te mai gandesti.

 

Leverage-ul mare nu e neaparat un avantaj. E adevarat ca iti permite sa tranzactionezi sume mai mari, dar asta nu inseamna automat si castig mai mare. Poate insemna pierdere mai mare.

 

Gandeste-te ca, practic, acum incepi tradingul. Cat si ce ai invatat pe demo conteaza, e adevarat. Dar acum incepi sa tranzactionezi cu bani adevarati. Sa castigi bani adevarati. Si, inevitabil, sa si pierzi. Si cum vei reactiona in aceste conditii, inca nu stii.

 

Sa presupunem ca ai o strategie bine pusa la punct care, pe demo, s-a dovedit a fi profitabila. Dar orice strategie are si perioade rele, in care iese in pierdere. Spui ca vrei sa incepi cca. 300$. La un astfel de cont, ai nevoie neaparat de o un broker care iti permite sa tranzactionezi cu sume mici.

Hai sa luam in calcul si cel mai rau scenariu posibil: la inceput, ai parte de o serie de semnale false. Pe masura ce contul tau se micsoreaza, ar trebui sa micsorezi suma tranzactionata. Si aici e extraordinara Oanda: iti permite cel mai bun control al riscului. Daca vrei sa risti 1$ pe tranzactie, poti. Sau 2$, 20$, cat vrei tu.

In stadiul asta e important sa poti tranzactiona timp cat mai indelungat.

 

Sfatul meu e sa incepi cu Oanda. Apoi, daca esti profitabil, poti sa cauti alt broker. Eventual sa iti faci un cont mai mare.

 

Succes! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oanda ar fi perfect daca ar avea un leverage 1:100 ( 1:200 excelent<:-P ) dar din pacate au un leverage de 1:50 :D.

Daca singurul lucru pentru care eziti sa iti faci cont la Oanda este leverage-ul prea mic, eu zic sa te mai gandesti.

 

Leverage-ul mare nu e neaparat un avantaj. E adevarat ca iti permite sa tranzactionezi sume mai mari, dar asta nu inseamna automat si castig mai mare. Poate insemna pierdere mai mare. .....

 

de fapt 1:100 pt ca o pozitie ajunge in margin call atunci cand ai NAV=Margin Used/2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am fost la banca si am deschis/depus bani. Am ales Banca Transilvania. Maine trimit actele la NF... pe ei i'am ales ca broker; acuma... nu sariti in capul meu ca nu e inregistrat la NFA:) dar macar scrie unde e localizat sediul lor si banca pe care o folosesc...:D. Am ales NF ca am vazut multa lume multumita de serviciile celor de la NF si am vb. si eu cu suportul de la NF,  mi s'au parut ok.Spread'ul este si el ok. I'am intrebat cat dureaza pana ce imi ajung bani in cont (e-gold) si mi'au spus ca in aproximativ 1 ora is in cont<:-P. Nu au probleme cu servarele... (din cate tin minte IBFX parca au servare de kkt).

 

Daca iau teapa de la NF... asta este:) de asta am sa si bag putini bani.

Am sa mai scriu cum decurg lucrurile:wink:

 

Vlad: http://www.nfa.futures.org/

 

Va multumesc pentru raspunsuri;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne ti la curent cu impresii despre broker ca si eu vreau sa ma bag la north finance.Din punc de vedere al spredului dintre 3 brokeri [marketiva , north finance si neiumex] cei de ma NF au cele mai mici spreduri.

Mi-a spus cineva care si-a facut un cont demo la ei ca servarele sunt cam lente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.