Sari la conținut

Aiurea de tot


Carbon

Postări Recomandate

acuma... nu sariti in capul meu

chiar nu sar in capul tau, dar am sa spun ce nu-mi place si nu neaparat NF ca mai sunt multi in situatia lor: nu ofera microlot, adica ei spun ca poti deschide un cont cu 100$ dar poti tranzactiona cu minim 0.1 lot, in conditiile astea nu mai poate fi vorba de un MM.

 

incearca un demo cu suma cu care vrei sa intri, se poate modifica in casuta, eu asa fac, demo pe care fac testari e deschis exact cu cat ma tine punga, si sincer cred ca pentru conturi mai mici de 1000 daca nu se ofera microlot (0.01) riscul e prea mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

acuma... nu sariti in capul meu ca nu e inregistrat la NFA :D

Pe banii lui, fiecare face ce vrea.

 

Totusi, tine minte:

When you trade without money management rules, you are in fact gambling. You are not looking at the long term return on your investment. Instead you are only looking for that “jackpot”. Money management rules will not only protect us, but they will make us very profitable in the long run.

 

Si daca nu ai citit inca asta eu zic sa o citesti acum.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe alt forum:

 

de la : mar3rom

Cum se alege o firma de brokeraj?

« : Noiembrie 03, 2006, 12:25:39 »

 

--------------------------------------------------------------------------------

"Pentru cei noi domeniului forex, intrebarea din titlul acestui mesaj ar trebui sa fie una foarte importanta. Am sa o dezvolt mai jos:

 

Intrucat exista la ora actuala sute de firme la nivel mondial care ofera servicii de brokeraj pe piata FOREX este bine ca in alegere sa se

tina cont de cateva aspecte esentiale precum:

a. este sau nu reglementata firma de brokeraj pe teritoriul pe care opereaza?

b. siguranta oferita pentru fondurile depuse de investitor;

c. functionalitatea si stabilitatea platformei de tranzactionare;

d. costurile tranzactionarii;

e. valoarea maxima a tranzactiilor ce pot fi executate cu un ordin;

f. posibilitatile de comunicare cu firma de brokeraj.

 

Binenteles, nu am sa va indic o firma de brokeraj care sa satisfaca aceste criterii. Aceast deoarece sunt Introducing Broker al respectivei firme si ati putea considera postarea mea drept un mesaj publicitar. Analizati insa cu atentie si scrupulozitate aspectele mentionate si tineti cont ca mesajul vine din partea cuiva care s-a ars deja in calitate de client al unei firme de brokeraj forex mincinoase: RefcoFX Associates LLC (divizie a grupului Refco, candva una din cele mai mari companii independente de brokeraj din lume)"

 

...am senzatia ca omul stie ce spune...nu a mai aparut de atunci, nu mai am detalii suplimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să luăm toate aspectele pe rând:

am un cont demo la Metatrader.

Metatrader-ul este o platformă de tranzacţionare, nu un broker.

În concluzie, nu ai cum să ai un cont demo LA Metatrader, ci un cont demo la un broker care foloseşte Metatrader. :D

 

imi inchide pozitia peste noapte si imi deschide alta?

 

Rollover or Premium

 

In the spot Forex market trades settle in two business days. If a trader sells 10,000 euros on Tuesday, the seller must deliver 10,000 euros on Thursday unless the position is held open and rolled over to the next value date. Roll over involves exchanging the expiring position for a position expiring the following settlement date. The positions being exchanged are not valued at the same price. If a trader is long the currency bearing the higher interest rate, the position "being sold" is worth more than the position being acquired. The reverse is also true; if a trader is short the currency bearing the higher interest rate, the trader is acquiring a position worth more than the one "being sold". The amount of the difference varies based on the currency pair, the interest rate differential between the two currencies, and fluctuates day to day.

 

At 5:00 PM each day, funds are subtracted from or added to accounts with open positions because of this automatic roll over.

 

Wednesday 3 Day Roll

 

On Wednesdays, the amount added or subtracted to an account as a result of rolling over a position is three times the usual amount. This "3-Day" rollover accounts for settlement of trades through the weekend period. When there are bank holidays in either settlement country the normal roll schedule does not apply.

 

Nu e nimic "aiurea de tot" aici.

Daca tranzacţia durează mai mult de o zi, brokerul iţi închide şi redeschide artificial poziţia => o "raportează" în ziua următoare, cu tot cu profit sau pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.