Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

Eu asi lua ca tinta zona 1.318 si 1.294 >Scenariul de 1.35 zilele urmatoare nu prea il cred.La G/u zona de 1.416 si 1.404.Oricum pe maine is cu ochii pe E/J ,am un pinbar de toate frumusetea pe Week

si eu :-? a fost in suport pe la 117.600 asa ca mai are de urcat in urmatoarele saptamini.nu are motiv de scadere nici macar pe analiza de macroeconomie asa ca imi pun sperantele in ea. In plus, 200SMA este mult deasupra (pe la 150.000) asa ca am inca un motiv sa cred intr-o miscare ascendenta.

 

As mai avea on intrebare: pe chart de weekly, ce ati alege -

1) o pereche care nu a avut miscari ample in ideea ca va sparge inertia la un moment dat sau

2) o pereche care are miscari ample, in ideea ca este o pereche lichida si atunci se poate cistiga mai rapid

 

Intrebarea este direct legata de sistemul First Strike, adica de tranzactiile care se fac pe weekly si nu pe tf mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asi lua ca tinta zona 1.318 si 1.294 >Scenariul de 1.35 zilele urmatoare nu prea il cred.La G/u zona de 1.416 si 1.404.Oricum pe maine is cu ochii pe E/J ,am un pinbar de toate frumusetea pe Week

da! EJ are o oportunitate mare pe weekly.Pending sell stop la 129 cu un prim target la 126 si un al doilea la 122!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asi lua ca tinta zona 1.318 si 1.294 >Scenariul de 1.35 zilele urmatoare nu prea il cred.La G/u zona de 1.416 si 1.404.Oricum pe maine is cu ochii pe E/J ,am un pinbar de toate frumusetea pe Week

da! EJ are o oportunitate mare pe weekly.Pending sell stop la 129 cu un prim target la 126 si un al doilea la 122!

 

Cam asa ceva si cu Sl pe la 131.250 (e un SR tare,vezi pe H4 in oct si dec) sau la 130.70.Nu-mi permit un Sl dupa regula la varful pinului pt ca e prea mult pt mine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cotatiile sunt pentru futures EuroFX si poza pe care am postat-o arata situatia la inchiderea zilei de simbata. duminica e inchisa taraba pina ce intra sydney, dar am vrut sa arat ce-a spus si oltciter: pretul pe futures forex a sarit deja la 1.3540/68, deci este foarte posibil sa vedem un gap pe e-u in aceeasi zona cind se deschide piata. ce face dupa aia, ca mai cade pina la 1.3150 sau mai jos, ori sare direct la 1.40, ramine de vazut.

 

repet, linkul la care se vad aceste cotatii este http://equivalentswdc.cme.com:443/index.html

 

Pe ce perioda se refera cotatiile ?pe azi ? Acuma e in jur de 1.33.Eu nu am deschisa pozitie nicaieri deci nu prea ma intereseaza dar poate facem somnul greu

la altii. :-?

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cotatiile sunt pentru futures EuroFX si poza pe care am postat-o arata situatia la inchiderea zilei de simbata. duminica e inchisa taraba pina ce intra sydney, dar am vrut sa arat ce-a spus si oltciter: pretul pe futures forex a sarit deja la 1.3540/68, deci este foarte posibil sa vedem un gap pe e-u in aceeasi zona cind se deschide piata. ce face dupa aia, ca mai cade pina la 1.3150 sau mai jos, ori sare direct la 1.40, ramine de vazut.

 

repet, linkul la care se vad aceste cotatii este http://equivalentswdc.cme.com:443/index.html

 

Pe ce perioda se refera cotatiile ?pe azi ? Acuma e in jur de 1.33.Eu nu am deschisa pozitie nicaieri deci nu prea ma intereseaza dar poate facem somnul greu

la altii. :-?

Deci.Contractele futures sunt o obligatie asumata de a cumpara si vinde in viitor la o anumita data.De aceea nu -mi e clara data .Eu zic ca incurcati datele de contract cu cele de vanzare-cumparare efectiva ,data care este mai incolo .....1 saptamana,o luna ,etc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa o fi, dar eu nu am vazut diferente intre cotatiile afisate pe CME si cursul e-u. urmaresc cu interes sa vad daca apare gap-ul pe e-u, asa cum arata cotatiile futures.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asi lua ca tinta zona 1.318 si 1.294 >Scenariul de 1.35 zilele urmatoare nu prea il cred.La G/u zona de 1.416 si 1.404.Oricum pe maine is cu ochii pe E/J ,am un pinbar de toate frumusetea pe Week

da! EJ are o oportunitate mare pe weekly.Pending sell stop la 129 cu un prim target la 126 si un al doilea la 122!

 

Recomand iesirea de pe short la E/U.Tinta de 1.38 a fost atinsa .Pana nu zice Ticet ce are de zis nu va bagati.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asi lua ca tinta zona 1.318 si 1.294 >Scenariul de 1.35 zilele urmatoare nu prea il cred.La G/u zona de 1.416 si 1.404.Oricum pe maine is cu ochii pe E/J ,am un pinbar de toate frumusetea pe Week

da! EJ are o oportunitate mare pe weekly.Pending sell stop la 129 cu un prim target la 126 si un al doilea la 122!

 

Recomand iesirea de pe short la E/U.Tinta de 1.38 a fost atinsa .Pana nu zice Ticet ce are de zis nu va bagati.

 

pardon 1.318
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.