Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

nu prea sunt multe detalii acolo:),o analiza,sau ce te-a facut sa intri de ce nu ai postat?

 

Daca as fi postat un grafic si as fi trasat doua linii pe el te-ar fi ajutat cu ceva?

 

Cei care se folosesc de acele recomandari sunt multumiti ca le primesc si nu au nevoie sa stie cum si de ce am intrat asa, plus ca isi fac si ei propriile lor analize, nu au nevoie sa le desenez eu.

 

Pot sa postez un grafic special pentru tine, dar de unde iti dai seama ca acela e graficul dupa care m-am luat eu cand am facut tranzactia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ca incepator as vrea sa vad cum gandesc altii ,sa vad ce motive au inainte sa se arunce in piata,de ce ai posta un grafic facut dupa?te minti singur?:P

 

Asta vroiam eu sa scot in evidenta, ca nu te ajuta cu nimic un grafic, pentru ca fiecare il interpreteaza in felul sau, si daca eu vad pe acel grafic o pozitie de short e posibil alti 10 insi sa nu fie de acord, de aceea fiecare trebuie sa isi puna la punct un tip de analiza personal.

 

Daca vei fi atent la cei mai buni traderi de pe forumul asta, deci si cei mai experimentati, aici ii includ pe Tradelover si pe Oltciter, vei observa ca nici unul din ei nu iti va desena nimic, ci doar iti va explica cum s-ar putea intampla si de ce, intr-un context larg, fara a intra in prea multe detalii, fiindca fiecare are modul sau de a citi un grafic si de a face o analiza.

 

Si inca ceva, vad ca esti prezent de aproape 2 ani pe acest forum, probabil cam tot de atunci te si ocupi de forex, si daca e asa, din punctul meu de vedere nu esti un incepator, ci un trader cu experienta. Daca tu te consideri incepator si in acesti aproape doi ani nu ai facut nici un progres e posibil sa iti pierzi timpul degeaba cu piata FOREX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic
unii deseneaza ceva,altii nu,ok,e alegerea ta ,eu asta vroiam sa vad.sunt activ de aproape un an,contul mi l-am facut de mai mult timp dar nu am avut si nici nu am timp sa studiez indeaproape .nu a trecut un an de cand am inceput sa fiu activ in fiecare zi ,practic sunt inca boboc:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Offtopic
unii deseneaza ceva,altii nu,ok,e alegerea ta ,eu asta vroiam sa vad.sunt activ de aproape un an,contul mi l-am facut de mai mult timp dar nu am avut si nici nu am timp sa studiez indeaproape .nu a trecut un an de cand am inceput sa fiu activ in fiecare zi ,practic sunt inca boboc:)


Totul depinde de strategie.
Eu personal am numărat 12345 în sus. Pe H4 se vede o divergenta la MACD (5.34.5), Stohastic a ajuns in zona supra cumpărării, la daily avem un doji si altele.
Deci un ciclu s-a terminat, cel puțin urmează o corecție spre 1.3360 sau poate 1.3250.
Dupa cum o sa ajungem acolo se poate face concluzii ce v-om face mai departe.
P.S. aștept mișcare masiva spre 1:1 și stau cu ochii în 4.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

pe Weekly 2 bare foarte frumoase... atentioneaza miscarea short despre care tot vorbeste Iordaki ... saptamina viitoare cred ca va fi una interesanta



Asa este mișcarea a primit confirmări pe weekly, avem 2 "stele căzătoare", din care ultima are "coada" lunga, ce mărește puterea ei.
Pe daily, avem o "evening star" (1-3 februarie). O combinație foarte puternica.
Concluzie: cu cele expuse mai devreme, avem confirmări în lanț. Sell la toate corecțiile care oferă piața :P Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul saptamanii viitoare vad o corectie in zona 1.37, dupa care mergem short intr-un val c final. Cross-urile cu euro in fata confirma ca miscarea up weekly nu s-a finalizat inca, asa ca dupa ce finalizam c, o sa avem preturi ok de noi longuri. Cel mai frumos aratata eur/aud care a format un impuls de 1000 pips in sus de la low-ul precendent, iar acuma e in c din zigzag.

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.