Sari la conținut

GBP/USD


maslow

Postări Recomandate

  • 4 luni mai târziu...

 

Cum vedeti voi evolutia cursului GBP/USD in urmatoarele zile? Vad ca saptamana asta a explodat. Cat credeti ca va mai dura evolutia asta pozitiva?

 

 

Asa ca o mica informatie, EUR/CHF si GBP/USD au in cele mai multe din cazuri acelasi comportament ca si EUR/USD.

 

Si ca o confirmare a ceea ce am spus ieri, astazi s-a format un semnal de sell pentru GBP/USD si EUR/CHF, deci cu incredere puteti lua short pe aceste perechi pentru cateva sute de pipsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Va salut, ma numesc Dima (alias Dimake), sunt relativ nou printre voi, insa nu si pe piata forex. Primul contact l-am luat acum aprox 3 ani, iar incepand cu feb 2011 m-am specializat in combinatia dintre munca unui analist tehnic si unul fundamental. Voi incerca sa postez zilnic analizele mele si sper ca in acest fel ne vom ajuta reciproc.

 

 

Actual: 1.5660

 

Mentinerea paritatii peste nivelul de 1.5615 valideaza scenariul in care cable ar mai putea desena un spike catre 1.5700. Cursul a respectat formatiunea liniei de rezistenta inceputa in 1.5745, prin 1.5720 si prelungita in aria pretului din prezent, si a facut cale intoarsa la atingerea acesteia in 1.5690. Personal vad o continaure a deprecierii catre un prim targer de 1.5550.

blogentry-3674-0-05605200-1318331654_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine te-am gasit Sec, sper sa reusesc sa va dau o idee inspre ce punct se indreapta cursul, usurandu-va astfel sarcina :)

Am copilarit si eu vreo 3-4 ani la Giurgiu (aici aveau bunicii casa) insa scoala generala am inceput-o la bucuresti

 

Actual: 1.5660

 

Gbp/Usd poate continua de asemenea uptendul pana la un prim target de 1.5750, daca 1.5690 nu rezista. In cazul in care acest scenariu se va adeveri, intrarile agresive short in 1.5750 nu sunt recomandate, pana ce nu observ o potolire a paritatii in aceasta zona. In concluzie, short 1.5750 cu TP 1.5650.

blogentry-3674-0-92830800-1318410525_thumb.png

Editat de DiMaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.