Sari la conținut

Excell util pt money management


whitewolf

Postări Recomandate

  • Moderators

Salve Ener,

 

Ceea ce faceam eu acolo era doar ca o demonstratie la cum se pot extrage date din MT4 foloind Excel si DDE Server din MT4. Si pigmentat cu ceva VBA macrouri in spate, care se pot dezvolta de catre cei care se simt bine sa lucreze in excel. Se pot face charturi, etc. Normal ca ar fi mult mai util sa avem totul in MT4, pe chart direct.... Daca vrei sa faci asa ceva si sa dai pe public, bravo tie. Nu am nici o obiectie, doar eventuale felicitari...

 

Ti-am vazut mesajele pe msm, dar am fost pe invers cu fusele orare. O scurta privire pe textul tau (am dat click pe el si s-a deschis text, nu l-am downloadat sa il incarc sa vad ce face, inca)

 

Deci ca prima observatie, de asta nu ai nevoie:

 

extern double	rlbuy=20.55;
extern double	rlsell=-26.5;

Eu am folosit-o in excel (adica introdus-o manual) pt ca nu stiam cum sa aduc informatii despre swap direct din MT4. Nici acum nu stiu. Dar daca esti in MT4 ai la dispozitie

 

MarketInfo(...., MODE_SWAPLONG);
MarketInfo(...., MODE_SWAPSHORT);

care iti da cele doua valori pentru orice pereche valutara vrei. Nu trebuie sa introduci nika manual.

 

Overall: buna treaba...

 

Nu stiu daca o sa fiu online azi sa discutam, sunt foarte bizi pe aici, acusi la 10 am ceva sedinte... customeri, chestii..

 

Grrr...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.