Sari la conținut

O zi execelenta!13 aprilie 2007


michaelforex

Postări Recomandate

ce parere aveti de tranzactii? ce am facut rau sau bun?

astept sfaturile celor mai "batrani" in ale forexului.

nici nu comentez nimic pana nu imi spui cum te protejezi, unde e STOPLOSS, daca iti pica netul, curentul, cade ceva undeva si misca piata necontrolat ce faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Buna!

Astazi toate paritatile au ajuns la limite suport sau rezistenta. Pe langa aceasta cam toate paritatile au fost foarte mult departate de media mobila de 26.

Rezultatele le vedeti singuri. parerea de rau e ca nu am reusit inca sa mi deschid contul real la Oanda. Ar fi iesit ceva pipsi.

La multi pipsi!

de ce la Brokeri ?

 

entuziasmul e bun, dar daca am si invata ceva din mesajul tau, ar fi bine.

 

lipsa stopurilor + expunere pe eur/usd si usd/chf concomitent...

 

zic ca e mai bine ca n-ai reusit sa-ti deskizi contul.

 

mai stii... poate deveneai superstitios de la vineri 13 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e ok.

va multumesc ca mi-ati atras atentia asupra acestui lucru, stop loss-urile.

eu lucrez cu stop los-uri, sa nu credeti ca nu fac asta. dupa cum ati vazut si take profit pun.

de ce nu am pus stop loss? - fiindca cu cateva minute inainte sa se anunte marea stire, de la americani a venit, eu aveam introduse ordinele in sens opus trendulurilor din piata, fiindca toate cursurile erau mulllllltttt prea sus sau prea jossssss + ca ajunsesera la rezistenta sau suport foarte puternic.

faptul ca m-am expus si pe usd chf si pe eur usd eu zic ca a fost un lucru ff bun la acel moment, asta nu inseamna ca eu in fiecare tranzactie merg pe ambele odata. totusi eurusd e un mar, iar usd chf e o para. au gusturi diferite desi cresc in copaci.

legat de superstitii eu cred ca sunt inventii ale mintii omului si doar atat.

culmea e ca dupa ce am facut tranzactiile mi-am dat seama ca a fost 13:D

eu nu tin cont ca trece matza prin calea mea sau nici nu stiu ce alte superstitii mai sunt.

a, mai e ceva legat de net si curent.

e posibil si asta, de aia mi-am luat net de la un provider bun zic eu, clicknet(are viteza buna si cade fff rar si pt putin timp), iar energia electrica o sa o rezolv printr-un UPS cat de curand, cand intru pe bani reali.

si daca tot voi avea probleme atunci mai am o ruda care nu e in localitate cu mine si stie ce are de facut, adica sa dea sell si buy. o sun imediat si inchide totul dupa cum ii spun.

la multi pipsi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot voi avea probleme atunci mai am o ruda care nu e in localitate cu mine si stie ce are de facut, adica sa dea sell si buy. o sun imediat si inchide totul dupa cum ii spun.

la multi pipsi!

Toate sunt bune si frumoase.DAR, daca o ruda are acces la contul tau ,fie si demo, ..... atunci e o problema mai grava decat a nu pune stop loss. Eu as prefera sa tranzactionez cu ochii inchisi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce ai experimentat tu se numeste norocul incepatorului, elder trateaza acest subiect foarte bine in cartea despre care se discuta pe aici pe forum.

am vazut cateva cazuri in care piata s0a miscat 100pips in cateva secunde, nu mai visa la ruda care intra si te va salveaza. aici trebuie sa te bazezi pe tine, iar cand gresesti, gresesti din cauza ta nu din alte cauze.

 

 

incearca sa nu mai intri fara reguli stricte de tranzactionare pt ca mai devreme sau mai tarziu vei pierde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.