Sari la conținut

GBP/JPY


oltciter

Postări Recomandate

cred ca semnalul de long a fost valid pe h4. deja avem 3 unde pe m30, si e posibil ca actuala miscare sa atinga direct un fibo relevant pentru h4.

in mod normal, ma astept la un retracement scurt (eventual pe sesiunea asiatica, daca nu chiar pe cea americana) si pe urma o noua urcare direct in prima zona fibo (38.2 - 213.66) pe h4.

Parerea mea ca e doar valul 4 din 5

deci mai merge ceva in jos inainte de revers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alta parere despre graficul H1.

Si anume:Unda 5 din unda 1 unca nu s-a finalizat, si cred ca se va finaliza cam pe la 218.61, sau 223.26, daca Lira este hotarata si va urma o crestere puternica.

preţul pleacă in jos!!!!!!

A fost doar o corecţia care are deja pline ABC

Încercaţi sa va uitaţi in ansamblu . (Ia cazul nostru dirijează JPY... deci va uitaţi pe AUD/JPY, USD/JPY, EUR/JPY poate pe aceste perechi sunt mai citabil)

Adevărul este ca nu suntem departe sa dam peste cap analiza pe TF mai mari ......Presupun ca va fi o mişcare cu 5 failed (e doar o presupunere)

P.S. Aceasta pereche ajunge de reverse si devine tot mai periculos sa fie tranzitat. SL trebuie sa fie puse mai cu atenţie când se v-a schimba trendul v-a pleca repede si masiv

Va urez succese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iordaki, si eu sunt de aceeasi parere cu tine ca urmeaza o alta cadere, insa nu asa repede. as crede ca H4 nu e chiar asa aproape de sfirsit. am sa rectific graficul postat anterior: miscarile se vad clar doar pe M15, nu pe M30. mi-am reconsiderat putin pozitia.

http://img299.imageshack.us/img299/1405/gjm15se2.th.gif

apoi, daca ne uitam putin la gbp/usd, se vede ca a inceput o unda pe daily in sus si se indreapta spre 2.0034. iar indicii americani par a-si fi revenit putin. as zice ca e posibil ca g-j sa mai stea ceva timp in zona asta pina sa inceapa o alta coborire.

sa vedem ce se intimpla saptamina viitoare in US.

 

p.s. m-am uitat de curiozitate peste istoricul gbp/jpy de anul trecut (incepind cu 1 ianuarie 2007). am gasit intr-adevar miscari pe H4, care se vad descompuse doar pe M15 - toate aceste H4 sunt CORECTIVE (cum ma si asteptam, de altfel); sunt putine, dar exista. deci e foarte posibil sa ma insel acum si sa urmeze o coborire brusca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi... inca un grafic pe weekly, care explica de ce nu sunt 100% sigur de coborire in viitorul foarte apropiat:

http://img297.imageshack.us/img297/2002/gjwvj0.th.gif

 

preţul pleacă in jos!!!!!!

A fost doar o corecţia care are deja pline ABC

Încercaţi sa va uitaţi in ansamblu . (Ia cazul nostru dirijează JPY... deci va uitaţi pe AUD/JPY, USD/JPY, EUR/JPY poate pe aceste perechi sunt mai citabil)

Adevărul este ca nu suntem departe sa dam peste cap analiza pe TF mai mari ......Presupun ca va fi o mişcare cu 5 failed (e doar o presupunere)

P.S. Aceasta pereche ajunge de reverse si devine tot mai periculos sa fie tranzitat. SL trebuie sa fie puse mai cu atenţie când se v-a schimba trendul v-a pleca repede si masiv

Va urez succese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

au trecut cam 2 saptamini de la ultimul post. g-j tot n-a depasit zona, insa incepe sa schiteze totusi ca ar vrea sa urce... nu sa coboare.

iordaki, ce parere ai...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.