Sari la conținut

LEVEL TRADING


Postări Recomandate

ma bucur ca v'ajuta pontu.

 

sincer, nici nu'mi mai amintesc cum l'am descoperit/aflat si cand. pt mine era deja ca si ceva "given/granted".

noroc ca ati adus vorba ;)

pfiuu

Trag 400 de linii paralele pe zii!! m-ai facut un om fericit pe ziua de azi!! nu m-am bucurat pentru 2 tranzactii grase si profitabile cat ma bucur pentru liniile astea !

thx again

o zi excelenta va urez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de metoda level, am auzit de la apropiati ca intradevar se produc profituri de pe urma ei.Persoanele care mi-au spus asta sunt traderi cu experienta si stiu ce vorbesc. Oricum nu e o revolutie strategigca sau mai stiu ce explozie de inteligenta extraterestra, sunt linii de trend paralele trase prin varfuri importante de trend si bottomuri(sincer asta folosesc si eu de cativa ani si multii altii traderi fx sau orice fel de traderi)., insa dumnealui a stiut sa le imbine intr-o maniera putin diferita si sa-i implementeze anumite conditii logice .Tot respectul pentru rusi , am cunoscut trader rus si stiu de ce sunt in stare.Joaca mult pe geometria graficului majoritatea, triunghiuri, lini, flag, 2 bottom, 3 top.. etc...etc..

Brovo lor si domnului cu strategia level!

Sper ca in cativa ani sa avem si noi romani care sa poata sa-si spuna cuvantul . doamne ajuta!

o seara buna , si merci inca odat de liniile alea paralele , pfiu ca vesel m-ai facut!!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Apropo de metoda level, am auzit de la apropiati ca intradevar se produc profituri de pe urma ei.Persoanele care mi-au spus asta sunt traderi cu experienta si stiu ce vorbesc. Oricum nu e o revolutie strategigca sau mai stiu ce explozie de inteligenta extraterestra, sunt linii de trend paralele trase prin varfuri importante de trend si bottomuri(sincer asta folosesc si eu de cativa ani si multii altii traderi fx sau orice fel de traderi)., insa dumnealui a stiut sa le imbine intr-o maniera putin diferita si sa-i implementeze anumite conditii logice .Tot respectul pentru rusi , am cunoscut trader rus si stiu de ce sunt in stare.Joaca mult pe geometria graficului majoritatea, triunghiuri, lini, flag, 2 bottom, 3 top.. etc...etc..

Brovo lor si domnului cu strategia level!

Sper ca in cativa ani sa avem si noi romani care sa poata sa-si spuna cuvantul . doamne ajuta!

o seara buna , si merci inca odat de liniile alea paralele , pfiu ca vesel m-ai facut!!;)

Sinus cunosti care sunt acele conditii logice pe care le-a implementat TraderNeo pentru "Level trading"?

Sa zicem ca "maslow" a descoperit la randul sau o serie de conditii logice care permite ulterior trasarea acelor linii de trend.

Poate sunt aceleasi conditii in functie de care traseaza Neo liniile de trend, poate sunt altele. Nu stiu. Nu am facut cursul lui, dar cat de curand am sa ma inscriu sa vad ce metodologie aplica.

Spuneti voi ce ar trebui sa fac?In ce maniera ar trebui sa tratez problema? Neo are un pret pentru a-ti insusi cursul lui.

Sa vin eu si sa pun pe forum aceasta metodologie ar insemna sa dezvalui daca nu metodologia "level trading" a lui Neo atunci cel putin o alta inrudita si eventual sa fac o cohorta de traderi suparati, anume cei care au dat bani pe metoda sau chiar pe Neo sau poate si pe altii care tranzactioneaza level trading. Lumea e mica.

Oricum omul a fost suficient de darnic si a pus la dispozitie suficient material despre "Level Trading".

Ii multumessc pe aceasta cale.

 

Desi pe un thread paralel Stefan ne trage de urechi ca am luat-o pe aratura cu mesajele personale nu pot sa nu-i multumesc lui Phaeton pentru truc, stie el care. Spre Ibiza luam avionul impreuna man.

 

 

weekend placut tuturor.

 

 

 

Ar trebui fara doar si poate cred eu , sa explici cum vezi problema si de unde trage neo liniile de trend, as putea si eu sa-mi exprim parerea cred ca am putin habar despre trucul sa zic asa lui neo, daca o fi ala care cred eu , faza e ca se fac banii din meotoda esta si eu trag linii de trend pe grafice mari am explicat intr-un post intr-o maniera asemnatoare , insa cred ca putem poate folosii pentru anlize marii si metoda neo pentru o perioada de test pentru ca intradevar se pare ca are omu ceva de spus. Putem gasii chestii neconventionale vb lu mfx care pe viitor for face diferente semnificative.

Apropo de liniile lui neo am sa aluc odata un timp si pentru liniile lui sinus ;) , sunt niste linii total diferite de liniile normale care de multe ori au un efect fantastic , insa sincer inca mai lucrez la ele, sunt niste linii de trend trase sub un anumit unghi si prin anumite varfuri sa zic asa care desi sunt trase poate de acum lunii bune , si atentie pe grafic nu se vad cu ochil liber ele au de multe ori cum am mai spus o importanta majora , cred..

weekend placut si tie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos , imi place gandirea pe care ai abordato , imi pare rau doar ca nimeni nu-si da interesu sa posteze sa intrebe , sa aduca modificari sau sa-si spuna pareri ... chair imi pare , si cred fara sa supar pe nimeni ca noi romanii ma avem 100 de ani pana o sa incepem sa fim ca cei din afara , unde atentia si schimbul de experienta sunt pe primul loc.

Acuma o sa analizez pe larg metodologia ta si am sa vin cu argumente pro sau contra , insa ca gandire mi-a placut ideea mult .

O zi buna ;)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin amibilitatea lui stefan vin cu urmatoarele precizari:

din cei 587 useri numai 184 de useri au postat cel putin o data;

din cei 587 useri numai 132 s-au logat in luna curenta;

din astia 587, 86 s-au inregistrat in ultimele 30 de zile.

ce concluzie putem trage de aici las la latitudinea vostra. lucrurile incep sa se miste dar trebuie rabdare.

 

asa ca nu va simtiti descurajati.

 

cand o sa fie cazul o sa vin si eu cu intrebari si completari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Nu putem tranzactiona direct pe monthly, dar dupa acelasi principiu descris mai sus putem trasa liniile pe H1.

Graficul pentru GBP/JPY la mine arata ca mai jos.

Maslow poti arata inca odata pas cu pas pt 1h cum procedezi ? ceva imi e neclar in ceea ce priveste metoda de trasare a liniilor de trend ..Poate fi trasata si prin hight , prin low , sau doar prin centrele de greutate sa zic asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

interesanta teorie....a gasit cineva ceva in legatura cu intrarile/iesirile? in legatura cu documentatia nu cred k poate fi folosita e doar sa iti faci o imagine de ansamblu...in caz ca vrei sa dai 6000/10000 de ruble.

 

The description of tactics represented is below, it is not the official work Of traderNeo and it cannot be used as benefit for the trade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

prin amibilitatea lui stefan vin cu urmatoarele precizari:

din cei 587 useri numai 184 de useri au postat cel putin o data;

din cei 587 useri numai 132 s-au logat in luna curenta;

din astia 587, 86 s-au inregistrat in ultimele 30 de zile.

ce concluzie putem trage de aici las la latitudinea vostra. lucrurile incep sa se miste dar trebuie rabdare.

 

asa ca nu va simtiti descurajati.

 

cand o sa fie cazul o sa vin si eu cu intrebari si completari.

 

Salut

frate m-ai spart cu gindacul ala! Credeam ca am o giza pe ecran.... =))

cred ca sint obosit rau!

 

Salutari la toti, ideea e foarte interesanta, nu e o aplicatie aparte a lui gann?

 

(Edited)

Hm, nu e, ci e o forma aparte de lini de S/R, aplicate sub unghiul dat de WK timeframe.

Am gasit si site-ul individului tradus in engleza, poate intelegeti mai mult, e destul de interesant...

 

http://www.translate.ru/url/tran_url.asp?l....ru/trading.htm

Editat de dragosd1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am jucat un pic cu indicatorul Level Trading.ex4 si, citeam de problemele cu care se confrunta pe ForexFactory legat de trasarea manuala a trendline, asa cum recomanda autorul rus.

Plecind de la asta, am bagat un pic nasul prin Fibo Channel, care e default in MT4, si care se pastreaza indiferent ce zoom faci in chart sau daca schimbi timeframe-ul.

Cred ca, de fapt, asta e unul din secrete....

Al naibii pret, respecta intru totul nivelele fibo din channel(care coincid si cu niv fibo din retracement, dar au alta valoare.

Nu stiu daca am fost clar, daca nu astept intrebari.

Cred ca totul se reduce la a trata fibo channel ca puncte de S/R, simplu....

Si este cu atit mai interesant cu cit fibo channel trasat pe ultimul swing high/low a fost respectat de pret si in trecut!

 

Ia priviti ce frumos...

post-2060-1207952016_thumb.jpg

Editat de dragosd1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.