Sari la conținut

Expertii publici de pe vamist


masterd6ib6

Postări Recomandate

Am intirziat cu raspunsul pt.ca am fosn nevoit sa-mi schimb domiciliul si am fost ocupat cu renovarea noului domocil si nu am mai fast pe forum de diteva luni.

Eu cred ca daca s-ar face 2 modificari la acest EA ar fi mai sigur si s-ar putea folosi la unele perechi si in unele TF.

1)Sa i se mai puna un indicator de ex MA cu +level pt bay si - level pt sell sau RSI cu 55 pt bay si 45 pt sell si daca luam Step 100 aceasta distanta sa mai fie confirmata si de indicator .deci distanta sa fie de cel putin 100 si pretul sa fie mai mare de bay level daca sintem intrun trend sell si EA deschide bay cu lot exp.deci distanta dintre loturile deschise in contra trendului cu lot exp va fi de cel putin 100 sau mai mare pina cind directia respectiva este confirmata si de indicator

2)ar fi daca dupa ce sau deschis mai multe pozitii cu lot exp in contra trendului EA sa calculeze un profit de 10 usd intre ultimul trade deschis si penultimul (deci sa nu le inchida pe toate o data ci pe rind) si cind pretul atinge acest nivel inchide penultima pozitie si repozitioneaza ultimul trade fara sa reduca la lot initial si calculeaza un nou nivel cu 10 usd profit din nou cu penultimul si va reveni la lot initial cind a inchis toate pozitiile deschise cu lot exp.Sau ar putea calcula profit intre ultimul si primul si care este mai aproape de pret va fi inchis

sper ca mai inteles .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.