Sari la conținut

Afaceri


Postări Recomandate

asa cum spui tu, daca nu te cunosc "afacerea" poate lua proportii de genul 100 risc pentru mine 0 pt tine.

no offense man dar mai sus a postat tradelover o "tehnica" care explica ce vreau sa spun.

 

de fapt asa cum spui tu este 50/50 doar la castig. in cazul perderii nu vad care-i riscul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Ca sa fie exluse la maxim riscurile s-ar putea deschide un cont cont comun (in proporţie de 90/10--90% investitorului ii aparţine)

eu contribui cu 10% din acest cont (ex. la contul deschis de DVS de 3000 eu vin cu 300) In acest caz maxim pierderile ce se pot înregistra sunt de 600 dolari si acest lucru se poate discuta cu brokerul (in caz daca se înregistrează equite -600 contul se închide automat )numai e cam suma mica nu stiu daca v-a accepta.

Si la întrebarea ce profituri se primesc .....E peste 100% anual.

Ca dovada as putea on-line o perioada X sa-mi expun poziţia despre cea ce e pe piaţa ......sau poate chiar sa fie monitorizat aici pe forum.

Important e sa fie dorinţă de a face ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am inteles ai randament peste 100% anual

totusi... nu vrei sa risti mai mult de 300 $; sa inteleg ca randamentul e pe demo?!

apropo, eu deja risc pe cont propriu de 10 ori mai mult decat tine.

 

Important nu cine cu cat risca ci cum si cati bani scoate din toata povestea acesta.

Si scopul meu este ca cu bani mai putini sa pot sa muncesc cu bani mai multi.

E o oferta de parteneriat .......nu cer bani la amanet --vreau sa mă înţelege-ti corect.

Si v-as sfătui sa nu face-ti concluzii pepite.... orice lacăt are si o cheie

Eu va urez numai succese si scoruri înalte in afacerile dumneavoastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzele mele daca am parut ireverentios sau de lipsit de politete (apropo de folosirea pluralului).

E OK

Este in regula....nu va face-ti griji http://www.kolobok.us/smiles/standart/drinks.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

O sa fac o mica corectare la spusele colegului de mai sus .......La forex se pot face cu mult mai mult decat 30% anual....

Eu de exemplu fac usor peste 100 ...ajung si la 200% anual.....si pentru aceasta cer 50% din profitul curat (cred ca e destul de democratic )

Urmăriţi analiza mea despre eur/usd face-ţi concluzii............dar pe langa aceasta pereche mai fac analiza la inca 11 perechi

Va urez succese!!!

de curiozitate la linkul din semnatura http://onix-trade.net/?act=stat&id=1965 de ce nu lasi selectate "Show open positions" si "Account History",

vad ca ai mai deschis cateva pozitii si vreau sa stiu tot fara STOP LOSS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac o mica corectare la spusele colegului de mai sus .......La forex se pot face cu mult mai mult decat 30% anual....

Eu de exemplu fac usor peste 100 ...ajung si la 200% anual.....si pentru aceasta cer 50% din profitul curat (cred ca e destul de democratic )

Urmăriţi analiza mea despre eur/usd face-ţi concluzii............dar pe langa aceasta pereche mai fac analiza la inca 11 perechi

Va urez succese!!!

de curiozitate la linkul din semnatura http://onix-trade.net/?act=stat&id=1965 de ce nu lasi selectate "Show open positions" si "Account History",

vad ca ai mai deschis cateva pozitii si vreau sa stiu tot fara STOP LOSS

 

Eu am StopLosul bine determinat ....Nu încerc sa explic acum la de distanta pt ca după cum am inţeles metodele de analiza sunt destul de diferite la noi.

Eu lihidez ozitia cand se strica paternul!!!!

Dar daca am nimerit-o cu direcţia si analiza trec poziţia in pierderi 0 apoi mai mişc stopul înspre profit.

P.S. Nu ar fi mai bine sa va ocupaţi de analiza propriu zisa si sa nu va ocupaţi de spionare ?(ultima fraza e zisa cu referinţa la un mesaj mai vechi privat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac o mica corectare la spusele colegului de mai sus .......La forex se pot face cu mult mai mult decat 30% anual....

Eu de exemplu fac usor peste 100 ...ajung si la 200% anual.....si pentru aceasta cer 50% din profitul curat (cred ca e destul de democratic )

Urmăriţi analiza mea despre eur/usd face-ţi concluzii............dar pe langa aceasta pereche mai fac analiza la inca 11 perechi

Va urez succese!!!

de curiozitate la linkul din semnatura http://onix-trade.net/?act=stat&id=1965 de ce nu lasi selectate "Show open positions" si "Account History",

vad ca ai mai deschis cateva pozitii si vreau sa stiu tot fara STOP LOSS

 

Eu am StopLosul bine determinat ....Nu încerc sa explic acum la de distanta pt ca după cum am inţeles metodele de analiza sunt destul de diferite la noi.

Eu lihidez ozitia cand se strica paternul!!!!

Dar daca am nimerit-o cu direcţia si analiza trec poziţia in pierderi 0 apoi mai mişc stopul înspre profit.

P.S. Nu ar fi mai bine sa va ocupaţi de analiza propriu zisa si sa nu va ocupaţi de spionare ?(ultima fraza e zisa cu referinţa la un mesaj mai vechi privat)

 

aici nu e vorba de spionare ci de faptul daca sa avem eu sau altul incredere sa-ti lasam contul sub administrare, spui ca ai un stoploss bine determinat, dar ce te faci daca crapa curentul in orasul tau si nu ai acces la net cateva ore si pretul iti strica paternul si trece prin stopul din mintea ta fara ca tu sa poti inchide pozitia manual si te trezesti ca ai avut un margin call ca si la capitolul marimea lotului jucat ai probleme, ai lichidat 30% din cont in 200-250 puncte pierdute pe un singur trade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.