Sari la conținut

Afaceri


Postări Recomandate

O sa fac o mica corectare la spusele colegului de mai sus .......La forex se pot face cu mult mai mult decat 30% anual....

Eu de exemplu fac usor peste 100 ...ajung si la 200% anual.....si pentru aceasta cer 50% din profitul curat (cred ca e destul de democratic )

Urmăriţi analiza mea despre eur/usd face-ţi concluzii............dar pe langa aceasta pereche mai fac analiza la inca 11 perechi

Va urez succese!!!

P.S. Fara supărare dar mi se creaza impresia ca va irit, daca am dreptate nu rămâne decăt sa-mi spuneţi si mă v-oi retrage de pe forum.

de curiozitate la linkul din semnatura http://onix-trade.net/?act=stat&id=1965 de ce nu lasi selectate "Show open positions" si "Account History",

vad ca ai mai deschis cateva pozitii si vreau sa stiu tot fara STOP LOSS

 

Eu am StopLosul bine determinat ....Nu încerc sa explic acum la de distanta pt ca după cum am inţeles metodele de analiza sunt destul de diferite la noi.

Eu lichidez pozitia cand se strica paternul!!!!

Dar daca am nimerit-o cu direcţia si analiza trec poziţia in pierderi 0 apoi mai mişc stopul înspre profit.

P.S. Nu ar fi mai bine sa va ocupaţi de analiza propriu zisa si sa nu va ocupaţi de spionare ?(ultima fraza e zisa cu referinţa la un mesaj mai vechi privat)

 

aici nu e vorba de spionare ci de faptul daca sa avem eu sau altul incredere sa-ti lasam contul sub administrare, spui ca ai un stoploss bine determinat, dar ce te faci daca crapa curentul in orasul tau si nu ai acces la net cateva ore si pretul iti strica paternul si trece prin stopul din mintea ta fara ca tu sa poti inchide pozitia manual si te trezesti ca ai avut un margin call ca si la capitolul marimea lotului jucat ai probleme, ai lichidat 30% din cont in 200-250 puncte pierdute pe un singur trade

 

Intradevar cifra de 30% este reala, ne cătând la aceasta sper cat de curând sa fie restabilit "status quo" Si pana la urma ma scuzati mi-am luat vri-un angajament sa-mi dau darea de seama fata de DVS

ce tine de siguranţa....parţial va dau dreptate...se poate întâmpla multe....maximal m-am străduit sa ma asigur.

Am 2 linii de internet independente una fata de cea lalata+inet mobil sau cine ştie ce intradevar se poate întâmpla exista si telefon cu care se poate face ligatura cu Brokerul.

Merci pt ca aveti atata grija....Daca era poate alta situatie si mai multe dependeau de mine mi-as dori un asa administrator de afacere.

Va doresc succese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Dincolo de discutia de mai sus, ideea unui link direct la acont din forum este destul de faina. Am intrat si eu la onix si mi-am "agatzat" un cont nou noutz, demo, mini, ibfx, cu 1000 de parai in el. Dat fiind marimea lotului, ar trebui sa fie echivalent cu unul de 10k standard. Ia sa vedem ce iese, vreo 2 luni de zile...

 

Adica eu sa nu am semnatura smekera? hihi...

 

Bun, acuma obiectiv, pagina aia e meseriasa din punct de vedere statistic. Cati castiga? Cati pierd? Care sunt procentele de profit? Dati o raita si uitati-va pe la toti, sa va faceti o idee. Cati au conturi reale? Cati demo? Ce sume risca traderii, in general? Foarte instructiv! Multi o sa va schimbati unele pareri despre trading... hihi...

 

Pana atunci, eu si semnatura mea hoatza, mai jos. Contul va fi tranzactionat in intregime automat, 4 experti diferiti, printre care si stitch, caruia i-am dat liber sa puna cate biduri vrea in acelasi timp, si pe ce directie vrea, nu conteaza swapul. In afara de Stitch pe care il stiti, mai exista un expert care pune biduri pe PF, un altul care incearca sa intre pe termen lung (doar cu loturi de 0.01 si doar in directia lui nenea swapul) si un scalper care incearca doar sa repare bubele. Adica daca vede ca un order se indreapta spre SL, o sa incerce sa recupereze suma jucand in contra orderului respectiv, cu loturi mari, in asa fel incat daca ma duc in stop la orderul respectiv, sa ies aproape de BE. Uneori merge... :) Alteori pierzi mai mult...

 

Later Edit: Nu m-am prins inca cum merge, se logeaza odata pe zi, sau cum? Ca vad ca suma in cont e zero... Mai asteptam... Any idea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

waaaa! real? esti tare nene.... Sa iti fie intr-un ceas bun!! Amu... ce e cu suta aia de parai, tu in loc sa scoti, depui? :)

 

bun, acu zi si mie te rog frumos, ce tre sa fac sa primesc mailurile in engleza, ca mi-or trimis un mai (in afara de ala de confirmare) in care apare ceva de genul

 

ะ”ะพะฑั€ะพ ะฟะพะถะฐะปะพะฒะฐัั ะฒ ัะธััะตะผั onix-trade.net

------------------------------------------------------

ะ”ะพะฑั€ะพ ะฟะพะถะฐะปะพะฒะฐัั ะฝะฐ ะฝะฐั ัะฐะนั!

 

(care pe tailandeza nu inseamna nimic, dar probabil outlukexpresu meu confunda rusa cu tailandeza)

 

apoi, ce sa fac sa imi apara banii in cont, tre sa intru pe undeva, ori doar sa astept pana maine? parola de investor e corecta, puteti verifica. de cand vorbim, am facut 24 de pipsi, hihi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

waaaa! real? esti tare nene.... Sa iti fie intr-un ceas bun!! Amu... ce e cu suta aia de parai, tu in loc sa scoti, depui? :)

contul e mini, suta aia de parai e defapt bonusul de 1$ care il dau eu, conturile mini sunt afisate in centi, e o chichita numai buna pentru conturi experimentale, 100$=10000mini$

 

up-date la onix nu se face instant, exact nu stiu cat se asteapta, referitor la mail nici asta nu stiu, poate ne ajuta iordaki daca stie rusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

waaaa! real? esti tare nene.... Sa iti fie intr-un ceas bun!! Amu... ce e cu suta aia de parai, tu in loc sa scoti, depui? :)

 

bun, acu zi si mie te rog frumos, ce tre sa fac sa primesc mailurile in engleza, ca mi-or trimis un mai (in afara de ala de confirmare) in care apare ceva de genul

 

ะ”ะพะฑั€ะพ ะฟะพะถะฐะปะพะฒะฐัั ะฒ ัะธััะตะผั onix-trade.net

------------------------------------------------------

ะ”ะพะฑั€ะพ ะฟะพะถะฐะปะพะฒะฐัั ะฝะฐ ะฝะฐั ัะฐะนั!

 

(care pe tailandeza nu inseamna nimic, dar probabil outlukexpresu meu confunda rusa cu tailandeza)

 

apoi, ce sa fac sa imi apara banii in cont, tre sa intru pe undeva, ori doar sa astept pana maine? parola de investor e corecta, puteti verifica. de cand vorbim, am facut 24 de pipsi, hihi.

Datele se inoiesc din 4 in 4 ore.Nu ramane decat de asteptat.

Dar ce tine de rusa si engleza.....sincer nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

iar m-am ţâcnit, imi dau replici singur...

 

Bun, am sters floricelele de la semnatura, si mi-am schimbat parerea despre onix. Muţufani. Le-am scris acum 2 zile si nici un rezultat. Intre timp am dat un sort dupa server name, si am constatat ca mai este un user de al lor in aceeasi situatie, cu serverul de la IBFX, si ala are contul creat mai demult. Deci bubufanii de la onix au undeva in baza lor de date adresa gresita pt serverul de la IBFX (ibfx au schimbat de vo juma de an adresele la servere, pagina de web, etc, poate de aia). Am facut alt cont la onix, unde am selectat alt broker, m-am uitat in lista sa vad la ce brokeri apar banii. Adica e valida conexiunea, am luat unul la intamplare, am intrat pe web si am facut cont, am inregistrat contul la onix. Au aparut banii cam in 20 de minute. L-am sters. Nu am timp sa navighez printre brokeri.... Contul creat la IBFX ramane incontinuare accesibil, si ramane incontinuare tranzactionat complet automat. Userul si parola de investor raman aceleasi care au fost date pe site-ul de la onix, adica:

 

Server: InterbankFX Demo

Login in MT: 1816236

Invest password: investor1

 

Daca nu apar banii pe site la onix si nu primesc raspuns de la ei pe mail in cateva zile, voi sterge subscriptia de la onix cu totul. Contul de la ibfx va ramane incontinuare accesibil, pana ma razgandesc, ori pana se goleste. Daca aveti intrebari despre tranzactii, feel free to ask...

 

Deocamdata profitul este 5.5% in 3 zile, hihi. Dar asta nu va tine mult. Pe real nu am tupeul sa il las sa faca asa multe tranzactii simultan... Acum a prins directia, dar se putea tot asa de bine ca directia sa fie invers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Moderators

Bun, topicul se cheama "Afaceri".

 

Afacerea s-a... incheiat. Ajunsesem la 7% in 8 zile, si tocmai ma pregateam sa pun un post despre 1% pe zi, aia utopici, de care vorbeam candva. Dar piata a fost mai iute, expertilor mei le-a căşunat ceva pe EURAUD azi, o pereche pe care nu merita sa va jucati nici daca va bate cineva... Sper ca nu ati jucat dupa mine :)

 

Asa se pierde 40% din cont intr-o singura zi: equity left: 665 de parai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, topicul se cheama "Afaceri".

 

Afacerea s-a... incheiat. Ajunsesem la 7% in 8 zile, si tocmai ma pregateam sa pun un post despre 1% pe zi, aia utopici, de care vorbeam candva. Dar piata a fost mai iute, expertilor mei le-a căşunat ceva pe EURAUD azi, o pereche pe care nu merita sa va jucati nici daca va bate cineva... Sper ca nu ati jucat dupa mine :)

 

Asa se pierde 40% din cont intr-o singura zi: equity left: 665 de parai.

ce money management folosesti de iti permite sa pierzi atat intr-o zi? $-)

eu am facut 6% pe demo intr-o zi (cu ocazia FOMC, aveam mai multe pozitii short pe dolar) :)

dar sa pierzi asa mult intr-o zi, si inca pe real...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.