Sari la conținut

Cat se castiga?


Postări Recomandate

deci :)

 

http://bursier.ro/traian/ asta-i traian scrie despre bursa in special fara forex(si-ar rupe urechile :D) si este un indrumator relativ bun pt incepatori :)

"cat despre automated trading".... ideea cred ca e un pic mai simpla dar munca este multa pt ceva mai multe detalii am un post pe aici la experti si indicatori "what's new :D" dar poti sa te gandesti asa: fara a stii care este planul adversarului(adeca trendul) trebuie sa-i iesi in cale si sa actionezi in consecinta:) ceva de genul asta sunt si programele de sah :D acum.... daca programe de sah sunt si sunt relativ bune(nu ma refer aici la deep blue) e clar ca exista metode si pt altceva (bursa forex) sa faci asa ceva. cel mai important lucru care s-ar elimina este factorul psihologic. cel mai greu lucru este sa prinzi in program cat mai multe strategii si sa-l faci (programul) sa actioneze in consecinta.

 

100% pe an mi se pare putin iar cum il cheama, sunt sigur ca nu ma cunoaste si nici eu nu il cunosc :D(ma refer la intalian)

 

despre ninja stiu si mai stiu si altele spre exmplu unul relativ mai tare este de la vantage point care foloseste vreo 5 retele neuronale (noi avem 9 retele) iar vantage costa cam 19000$ in varianta completa. diferenta intre noi si restul este ca nu il facem sa il vindem ci il facem sa ne ajute pe noi.

 

in fine important este ca un asemenea sistem elimina partea psihologica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kerosen

 

un raspuns scurt, mai in detaliu altadata

1.mersi pentru link

2.o sa citesc postul tau

3.problema nu e sa faci un sistem (soft) care sa gaseasca semnale, asta am facut :) ci sa-l legi de brokerul tau. de obicei se face prin api (daca brokerul tau are asa ceva) si aici e problema si munca, apoi cu relevanta datelor (mai apar date aberante, trebuie sa ai date din mai multe surse, redundanta), redundanta serverului, redundanta legaturii de net, unde sint ordinele (pe serverul tau sau la broker) etc etc

 

e MULT mai greu decit crezi. poate ma insel si tu ai abordat aceste probleme (ca n-am citit articolul tau). daca da, escuze-ma si da-mi voie sa te rog sa share-ui experienta ta, daca zici ca nu vinzi. sau nu daca nu vrei. intreb doar.

 

eu sint deschis la o discutie publica (pe forum) despre asta, sau daca esti secretos la privata :), dar, no ofence, discutam daca ai ce pune pe masa, generalitati stie toata lumea :D

 

nici eu nu sint avansat, daca as fi n-am avea discutia asta :D e bine sa schimbam opinii, sa invatam unii de la altii

 

cum spuneam, eu am setata partea de analiza, ma omoara legatura cu brokerul si (SUPERIMPORTANT) sa fac sistemul minimum risk (sa nu zis risk free) din punct de vedere tehnic, al lansarii ordinelor, etc.

 

na, cica am zis ca o sa fiu scurt...

 

deci, vrei?e un thread pe tema asta? is anybody here?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, sa nu uit...

 

mah copii, nu mai ziceti ca 100% pe an e putin

 

faceti 100% pe an, an de an si va imbogatiti!

 

iarasi, no offence to anyone, but it's no so easy to be consistent, to make 100% year by year!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragule (luca),

 

1)da cred ca nu ai citit postul meu(acolo deja scrie ca api-ul e gata de mult mult timp pt forex lucram cu forex.com la ei suntem conectati)

2)cred ca stiu cat de greu e iar pt un asa task iti trebuie vointa iar de vointa si putinta nu duc lipsa

3) am invitat multi la discutie si la proiect dar prea putini sunt dispusi sa-si investeasca cel mai scump lucru TIMPUL

4)iti recomand sa-mi citesti postarile referitor la acest proiect si dupa aceea sa tragi si tu o concluzie independenta de a mea :).

 

cat despre 100%... da e putin :) desi nu am facut inca :D gandeste-te ca un hedgefund face la 3-400%

 

daca tu reusesti sa faci o busola care sa arate directia aceiasi directie cu a marilor rechini, atunci esti pe val pt ca marii rechini cred ca stiu incotro se misca piata dar defapt ei sunt cei care dau directia :D nu am chef sa dezvolt ideea asta dar cei care joaca stiu ei mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre 100%... da e putin :) desi nu am facut inca :D gandeste-te ca un hedgefund face la 3-400%

imi arati si mie un hedge fund care a facut atat?

 

daca tu reusesti sa faci o busola care sa arate directia aceiasi directie cu a marilor rechini, atunci esti pe val pt ca marii rechini cred ca stiu incotro se misca piata dar defapt ei sunt cei care dau directia :D nu am chef sa dezvolt ideea asta dar cei care joaca stiu ei mai multe.

dar defapt bine ca nu dezvolti ideea aia :) . citeste ce scrie cu rosu in semnatura mea...

 

100% pe an mi se pare putin ...

dap, asa e, la tine 300% pe luna e minim... si cum spuneam... 300% pe luna compound 12 luni = aproximativ 1 677 721 500% esti tare!

 

in fine important este ca un asemenea sistem elimina partea psihologica.

parca piata e condusa de SENTIMENTE deci, psihologie.

in fine...

 

ah, sa nu uit...

mah copii, nu mai ziceti ca 100% pe an e putin

faceti 100% pe an, an de an si va imbogatiti!

iarasi, no offence to anyone, but it's no so easy to be consistent, to make 100% year by year!

i agree.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, 1 doua fonduri... restu... parca zicea tradelover pe undeva pe forum... "unii manageri si-ar da si un deget (sau nu mai stiu ce parte a corpului era) pentru un profit de 60% pe an... . daca nu tradelover a zis asta, imi cer scuze.

 

citeste postul numarul 21 de aici (btw:nu ma consider un profesionist!!!)

 

On topic: cititi aici

 

si aici calculati si o sa vedeti ca se poate sa castigati.

 

as vb. mai mult dar trebuie sa vad ce fac cu shotr-ul meu pe $yen cu intrare la 106.80 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.