Sari la conținut

what's new :)


Postări Recomandate

@ carboon iar o iau de la inceput si sincer dragule am obosit... macar citeste tot ce am postat(ca nu am postat mult dar am postat condensat) de inteligenta artificiala ai auzit? de sistem expert ai auzit? de restul ce am scris pana acum ai auzit? sau intrebi asa doar sa te afli in treaba? :) copile... :) stii ce urasc eu cel mai mult si mai mult? nepasarea si prostia (ma rog, in ordine inversa).... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ carboon iar o iau de la inceput si sincer dragule am obosit... macar citeste tot ce am postat(ca nu am postat mult dar am postat condensat) de inteligenta artificiala ai auzit? de sistem expert ai auzit? de restul ce am scris pana acum ai auzit? sau intrebi asa doar sa te afli in treaba? :) copile... :) stii ce urasc eu cel mai mult si mai mult? nepasarea si prostia (ma rog, in ordine inversa).... :)

dragule,

de inteligenta artificiala ai auzit?

dap, chiar am citit foarte mult despre AI.

 

de sistem expert ai auzit?

dap, chiar vroiam la un moment dat sa ma apuc sa invat limbajul mql4 dar mi-am dat seama ca e limitat si in + nu aveam chef :D

& am testat multi experti, concluzia? praf! nu se compara cu, creierul uman(aka tradingul discretionar)

L8 Edit: nu am citit atent intrebare, am crezut ca vorbesti despre EA! my bad.

 

intrebi asa doar sa te afli in treaba?

nop

 

stii ce urasc eu cel mai mult si mai mult? nepasarea si prostia

inseamna ca ar trebui sa te urasti. ;)

 

mie nu imi vine sa cred ce prostii ai putut sa scrii pe vamist:

"3) Am considerat dupa primele citiri ca forex este mai mult un pariu chiar daca este cea mai lichida piata"

wow, fascinant; ai mai scris o prostie:)

 

"Revenind la un raspuns a lui tradelover despre randamente de pe piata forex in topicul “CAT SE CASTIGA”, cred ca se poate ajunge la randamente de peste 300% pe luna."

 

300%/luna ? :O WOW daca mai faci si compound timp de un an de zile ai un profit dupa 12 luni de... 90165806814313.89% esti sigur? ;)

 

si mai sunt dar nu am chef sa le caut pe toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@carboon fie 2008 sa il ai numai verde dragule :) dar daca nu ai loc de mine pe lumea asta(vamist)... ghinionul tau. eu aici am adus in discutie un proiect care cu sau fara criticile tale (ca de altceva nu esti bun-asa vad la prima strigare) va merge mai departe. acum ca tu doar ai citit ceva articolase in discovery sau stiinta si tehnica, iar nu te condamn. noi chiar o facem si nu o facem ca sa o vindem si nu o facem ca sa ne dam mari. pur si simplu o facem pt noi si atat si chiar mi s-a parut interesant si constructiv sa va anunt si chiar sa colaboram(aici nu e vorba de tine ca sincer nu stiu daca poti ceva) pt al face viabil. la cati bani se invart pe forex, toata romania daca ar avea gratuit acces la acest forecast si nu ar putea goli piata. o sa ma mai repet odata... ai citit tot ce am postat eu sau tot asa pe diagonala? :) probabil ca esti tanar si nelinistit. colegii mei ma intreaba de unde atata rabdare si timp ca sa raspund unora ca tine(care in afara de a aduce ceva constructiv, un algoritm genetic un wavelet un rnn) sta in cur(pe scaun sau in pat) si critica :D stau si ma intreb daca chiar exista si romani.... nici nu stiu cum sa ma exprim... romani care sa poata da din experienta lor fara a astepta nimik in schimb neaparat-ALTRUISM, daa, altruism se numeste sau mai bien spus, cunoastere. sincer pana acum tot ce am facut arata bine(adica are rezultate bune) iar acest topic nu ete decat unul in primul rand de infrmare. dupa ce lansam site-ul o sa ai ocazia sa te uiti pe paper money-ul nostru sa vezi ce prognoze dam si ce jucam iar acolo lucrurile se vor lamuri.

 

iar daca subiectul meu te... "deranjeaza" ingonra-l(cred ca ai in sange-ignoranta) numai criticii(in orice domeniu si in special in arta) sunt cei mai desavarsiti ratati ;)

 

cu tine carboon, iar o sa imi inchida subiectul stefan nocorc ca e in concediu :))))))))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine nu ma deranjeaza proiectul tau ci faptul ca vorbesti aiurea... 300 % pe luna? tu chiar nu iti dai seama ce scrii? :)

deci mie nu imi place ca dai informatii ERONATE.

Si daca va credeti asa de profesionisti de ce scrii chestii din astea pe forum? sper sa imi raspunzi

 

"romani care sa poata da din experienta lor fara a astepta nimik in schimb neaparat"

Vrei sa iti dau ceva din experienta mea? intreaba-ma! am peste 2 ani+ de experienta in fx, deci cand te contrazic o fac din anumite motive, nu sa ma bag aiurea in seama http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/exclamation.gif

 

in legatura cu Stefan, stai relax, a revenit pe forum. :) welcome back Stefan http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' />

 

btw: nu vreau sa dau impresia ca vreau cearta ci, doar vreau sa te atentionez ca scrii cate o data lucruri eronate;)

nu ma mai bag in topicul tau, ca si asa nu am cu cine discuta.

 

bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok dragule (carboom) :) uite cum facem(asa as fi facut eu cel putin): mai ai un pica rabdare. atat iti cer(desi sincer nu-mi pasa) :) cand o sa-i dam drumul la site, o sa fie o pagina speciala pt forex(pt ca am inceput cu forex) unde vei putea urmari un cont paper money unde o sa jucam exact asa cum spune programul. cand fac afirmatii de 300% ma refer la faptul ca atat cat am facut noi pe genunchi calculele(fara a fi automatizat) cam atat ne-a iesit de cate ori am rulat retelele neuronale. pe mine unu daca ma intrebi, ma sperie faptul ca pe euro/usd de cate ori am rulat retelele nu a dat gres(pe celelalte a mai dat si rateuri). aici nu vreau nici sa fac valva si nici sa vb aiurea ca sa ma aflu in treaba. doar un pica rabdare sa mai ai.

 

referitor la romani care sa "dea" din experienta lor, sincer nu prea am intalnit. aaaaaaa am intalnit romani care au "dat" din... cum sa-i spun io.... indolenta lor si aroganta lor :D singurul care m-a luat la misto pe prv mess dar trebuie sa-i multumesc din suflet, a fost si pana acum ramane cosmin AKA "ener". thx man, daca nu erai tu, acum nu mai aveam 4,5 GB de bibliografie de cea mai buna calitate. thx again man.

 

si altii au spus inainte ca pamantul e rotund sau ca nu se afla in mijlocul sistemului si au fost socotiti eruditi (parca) :))))))))))))))))))) asa ca daca nu intelegi ceea ce vreau sa spun. macar nu spune ca nu e adevarat. macar roadeti unghiile pana incepem sa postam rezultatele. daca vreau si am tinut neaparat sa le potam am tinut tocmai ca sa va dati cu parerea sa imbunatatiti ceea ce noi am inceput. si uite asa au trecut 3 luni din proiectul nostru de 2 ani ;).

 

am mai spus si am cerut ajutorul tututror care ar putea sa dea o mana de ajutoor in domeniile unde suntem deficitari si ne ingreuneaza aparitia proiectului, gen programatori java php etc.

 

in fine....

 

inca odata cosmin,

 

multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, fascinant.

Cand citesc propozitiile tale, stii ce vad? nu stii, :)

ma vad pe MINE cand eram la inceput si cand credeam in holy grail si eram tare entuziasmat... vroiam sa creez un super indicator care sa imi PREZICA ce o sa faca piata; iar acum, cand imi aduc aminte... imi vine sa rad :)

dar, eu nu vreau sa te opresc din cea ce vrei tu sa faci... . Tu poate ai sa reusesti sa creezi super "indicatorul" ala dar deocamdata ...

iar faza aia cu... daca toti romani ar juca pe forex si toti ar castiga, tot nu s-ar duce toti banii din fx... apai vad ca nu stii cum e structurata piata asta, in caz ca nu stiai, noi (astia retail) de fapt nici nu avem lichiditatea aia de peste un trilion! noi suntem alt 'level' ; daca vrei toata lichiditatea aia, te bagi la o banca cu un cont cu multe "digits" si gata :)

si da... cam adevarata chestia cu pamantu si mai sunt... ; cand oameni spuneau ca un aparat mai greu decat aerul nu poate zbura si acuma ce avem ? aa... avioane de nush cate tone :D

 

asa ca, bafta ;)

 

asta chiar ca e ultimul meu post aici http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/exclamation.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"La Multi Ani" si tie marco :) programul sau ma rog, ceea ce inseamna core-ul e gata, ba mai mult este mult mai imbunatatit decat ce aveam degand sa facem(si se poate inca mult mai bine), problemele care le avem acum(defapt existau si inainte) si sunt inca nerezolvate tine strict de site!!! cei care ne-au promis ca ni-l fac si ca va fi gata si bla, bla, bla, "si sa vedeti ce bine va arata" etc, nu s-au tinut de cuvant, iar aici e vina mea(pt ca eu am fost cel care mi-am luat aceasta sarcina spre executare :D ). in schimb, lucrurile merg tot catre directia buna. cei de la www.forex.com ne-au confirmat ca ne pun la dispozitie data la tic, si tot ei ieri ne-au trimis un mail prin care ne-au confirmat ca or sa ne puna si "news"-ul la dispozitie. pt data, trebuie facut API-ul la care lucram acum. iti dai seama ca acum doar 2 dintre noi ne dedicam tot timpul(de lucru si mai mult) pt proiectul asta iar restul colegilor, amicilor, in limita timpului disponibil. cand am intrat in proiect(octombrie 2007) toti au spus ca undeva in decembrie va fi gata, iar eu le-am spus ca doar in februarie cred ca o sa avem ceva :D pana acum se pare ca io am avut dreptate :) ianuarie, era si ramane ca suntem deabia la inceput, compromisul intre decembrie si februarie :D. da! lucrurile merg pe fagasul cel bun :D. iar daca intarziem acum la lansare intarziem ca ceea ce nu ne place(ex site-ul facut) nu punem sau nu pastram(a fost pus sus si nu mi-a placut cum arata-era de kkt).

 

in fine... keep on touch :D or up to date :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.