Sari la conținut

Freedomrocks


achilles

Postări Recomandate

man esti pe un teren foarte nesigur, pune mana si citeste un pic despre leverage si DEZAVANTAJELE pe care ti le ofera.

Da stiu ca esti hotarat sa ii arati importanta leverage-ului de ai postat 2 mesaje :biggrin:

Intradevar legat de subiect nici eu nu gasesc util un asemena levier decat daca chiar esti expert in ceea ce faci si o faci de ceva timp... Dar mie ca nu e cazul aici http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Intradevar legat de subiect nici eu nu gasesc util un asemena levier decat daca chiar esti expert in ceea ce faci si o faci de ceva timp... Dar mie ca nu e cazul aici http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif

in nici un caz aia mai avansati nu folosesc un asemenea leverage!!!!!!!!!!!!!!! stii cat trebuie folosit maxim? 1:10 si mai mic e mai ok. Iar aia care au bani seriosi... folosesc un leverage de 1:1 :biggrin:

deci... cauta pe babypips.com si vezi acolo cum e cu leverage-ul asta.

 

L8 edit: leverage-ul efectiv nu e tot una cu leverage-ul oferit de broker!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

L-a folosit cineva?Ma poate ajuta cineva cu sfaturi cu privire la acest broker?Si mie mi-a fost prezentat de cineva care din cate cunosc nu prea are experienta si de aceea vreau si parerea unor traderi cu experienta.

Am intrat pe demo si am vazut ca are platforma MT4 si foloseste un leverage de 400:1.Va rog spuneti-mi ca sa fac.

Va multumesc :smile:

 

salutare, eu sunt unul din cei cativa reprezentanti (deocamdata) pe Romania, am si bani reali investiti prin ei.

freedomrocks nu e broker , ei doar pun la dispozitie un pachet de 2 softuri care f-tie de momentul intrarii pe Forex (au aceste softuri Analiza tehnica inclusa fireste) calculeaza nr optim necesar a se cumpara de loturi din 2 perechi valutare (folosite ca hadging valutar, invers corelate, pt miscorarea riscului). E stategie de long, nu short, foloseste deci hadgingul valutar. Pt cine nu doreste folosirea softurilor, exista conturile manageriate.

Levierul folosit poate fi pana la 400 , nu obliga nimeni a se folosi maximul, insa cine are sume mici de tranzactionat il poate ajuta acest levier mare (doar daca foloseste si hadgingul in mod optim, altfel riscul la acest levier e imens).

Eu prezint in fiecare joi online cu grafica + sunet live , de la ora 19.00 toata afacerea si strategia folosita de ei, cine doreste sa=mi scrie pt a primi linku (not spam here...).

Succes, la revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

L-a folosit cineva?Ma poate ajuta cineva cu sfaturi cu privire la acest broker?Si mie mi-a fost prezentat de cineva care din cate cunosc nu prea are experienta si de aceea vreau si parerea unor traderi cu experienta.

Am intrat pe demo si am vazut ca are platforma MT4 si foloseste un leverage de 400:1.Va rog spuneti-mi ca sa fac.

Va multumesc :P

Salut!

Eu sunt unul dintre reprezentantii freedomrocks! As putea spune unul dintre reprezentantii din Romania, insa aceasta afacere este oferita intregii populatii a globului, nu doar anumitor tari!

 

Sunt membru din Februarie 2008 si, pana acum, am asistat la foarte multe schimbari in aceasta companie - atat din punct de vedere al produselor, cat si al strategiei de marketing.

 

In primul rand vreau sa specific faptul ca freedomrocks nu este un broker Forex, ci este o companie creata de traderi cu foarte multa experienta pe aceasta piata, care te ajuta sa investesti, mai ales cand esti la inceput si nu stii mare lucru despre Forex.

Mai mult, chiar daca esti expert pe bursa Forex, tot te poti bucura de produsul principal freedomrocks - noul hyperdrive, care a fost creat de Daryl Elliott, un trader cu peste 15 ani experienta pe Forex, si care este un produs ce reduce riscul la minim, in timp ce creste profitabilitatea portofoliului.

 

Un alt produs extraordinar oferit de freedomrocks este Freedom Select - este un Managed Account automat pentru care poti aplica cu sume incepand de la $1000 (o mie USD). Pentru anul 2007 rezultatul investitional a fost de 80% profit, iar pentru 2008, din luna mai de cand a fost lansat si pana acum, profitul este de peste 30%.

 

Detalii si informatii actualizate zilnic puteti gasi pe blogul meu: http://claudiabogdan.wordpress.com - in curand vom posta si cateva account history pentru a se putea vedea rezultatele acestor produse.

Editat de Stefan
formatarile puse fara rost au fost sterse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Toti cei interesati sa afle mai multe despre freedomrocks, si programele sale investitionale pentru Forex, sunt invitati sa participe la Prima Intalnire freedomrocks la Nivel National din Romania in zilele de 17 si 18 Octombrie 2008.

 

Programul evenimentului:

 

Data: 17 Octombrie 2008

Orele: 17:00 - 20:00

Locatia: Hotel Denis - Str. Garii Nr. 1, Danes (la 5km langa Sighisoara), Mures - Romania 547200

Event: freedomrocks Live Presentation

Topic: Produse, Oportunitatea de Network Marketing, Intrebari si Raspunsuri

 

Data: 18 Octombrie 2008

Orele: 10:00 - 12:00

Locatia: Hotel Denis - Str. Garii Nr. 1, Danes (la 5km langa Sighisoara), Mures - Romania 547200

Event: Network Marketing - sesiuni de Training si de Motivare

 

Participarea la eveniment este gratuita, iar pentru cei care doresc sa se cazeze la Hotel Denis, cazarea costa 130 ron/persoana pentru 1 noapte si include si 3 mese.

Click aici pentru mai multe informatii despre hotel. Parcarea este inclusa.

 

Gazde:

Romulus Rachita - +40745758879 sau rachitaremus@yahoo.com

Bogdan Batar - +40740200415 sau batarbogdan@gmail.com

 

Doritorii sunt rugati sa ne contacteze pentru a putea organiza mai bine evenimentrul.

Editat de Stefan
formatarile fara rost au fost sterse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Daca se mai deschid threaduri separate pentru brokeri care au deja threaduri deschise, vor fi sterse! Si Bogdane... nu poti sa spui ca nu stiai de celalalt thread pentru ca ai postat in el.

 

Este ultima data cand mai mut posturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

La Multi Ani tuturor si mult succes celor care participa la concursul de tranzactionari Forex!

 

Vreau sa va aduc in atentie cateva noutati care se vor petrece in cadrul freedomrocks, incepand cu data de 11 Ianuarie 2009. De la bun inceput vreau sa va spun ca aceste noutati se refera la modalitatile prin care puteti deveni Reprezentanti sau Clienti freedomrocks si la ce aveti de castigat daca deveniti membri ai acestei companii.

 

Click aici pentru a afla mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 Ianuarie 2009! Zorii unei noi ere in freedomrocks!

Pe langa produsele oferite, avem un nou website mult mai bine structurat, disponibil in 10 limbi (Germana, Engleza, Spaniola, Franceza, Croata, Maghiara, Italiana, Romana, Slovena si Rusa), in care videoclipurile sunt subtitrate in limba pe care o alegeti!

Avem mai multe pachete investitionale pentru clienti si 2 pachete distincte pentru cei care vor sa construiasca afacerea.

Click aici pentru a mai multe informatii de pe blogul nostru si a putea accesa website-ul nostru freedomrocks!

 

La Multi Ani tuturor si mult succes celor care participa la concursul de tranzactionari Forex!

 

Vreau sa va aduc in atentie cateva noutati care se vor petrece in cadrul freedomrocks, incepand cu data de 11 Ianuarie 2009. De la bun inceput vreau sa va spun ca aceste noutati se refera la modalitatile prin care puteti deveni Reprezentanti sau Clienti freedomrocks si la ce aveti de castigat daca deveniti membri ai acestei companii.

 

Click aici pentru a afla mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Hai ca deja te intreci cu gluma. Si oricum nu stiu de ce naiba am lasat threadul asta aici avand in vedere ca s-a spus de mult ca astia nu sunt brokeri. Threadul se inchide cu recomandarea de a NU baga bani la freedomrocks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.