Sari la conținut

EUR/JPY


iordaki

Postări Recomandate

 

Astapost-4054-126993489847_thumb.png

 

am incercat un comentariu , astept si altele de la participantii forumului

 

Nu inteleg de ce nu ti-ai asigurat totusi pozitia pe plus, acolo la suport, era ZM. Vezi, asta e una din "hibele" romanilor de a lasa pozitii profitabile sa treaca pe negativ si sa incaseze mai bine pierderi.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

habar nu am despre ce pin vorbiti si sincer nu dau nici o para chioara pe pinul ala. Iar trendul nu e nicidecum crescator, eu inca il vad in jos, chiar daca ma aflu la negativ, in apa rece pana la cur. Ieri a fost un gap in sus, daca ve duceti pe M30 se vede MARE din avion. Pe chartul D1 se vede doar un pic, dar e un gap mare acolo. In plus, e la mijloc intre linia de trend si cea de canal, adica pe mediana furculitzei.

 

post-1272-126994128583_thumb.jpg

 

Probabil ca trendul creste daca va uitati pe M5 <:-P, dar daily, trendul e coborator cu mama lui cu tot. Iar situatia (evolutia anterioara) se potriveste ca o manusa pe teoria formarii unei insule. Deci hai sa intram agresiv, fara sa asteptam formarea efectiva a unei asemenea insule... Drept urmare a acestei judecati drepte, stiintifice si nemaipomenite, combinate cu nerabdarea de a intra in trade, mai am oleaca pana la stoploss <:-P

 

taci ca vad ca se intoarce in jos...

 

darzule, ce sa asigur mama draga, ca nu am fost la pozitiv nici un minutzel, am vandut exact botomul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dirzu Ai dreptate trebuia adus SL la BE dar pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos. Din fericire nu a fost decat 0,01 din cont

Editat de wik_70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

habar nu am despre ce pin vorbiti si sincer nu dau nici o para chioara pe pinul ala. Iar trendul nu e nicidecum crescator, eu inca il vad in jos, chiar daca ma aflu la negativ, in apa rece pana la cur. Ieri a fost un gap in sus, daca ve duceti pe M30 se vede MARE din avion. Pe chartul D1 se vede doar un pic, dar e un gap mare acolo. In plus, e la mijloc intre linia de trend si cea de canal, adica pe mediana furculitzei.

 

post-1272-126994128583_thumb.jpg

 

Probabil ca trendul creste daca va uitati pe M5 <:-P, dar daily, trendul e coborator cu mama lui cu tot. Iar situatia (evolutia anterioara) se potriveste ca o manusa pe teoria formarii unei insule. Deci hai sa intram agresiv, fara sa asteptam formarea efectiva a unei asemenea insule... Drept urmare a acestei judecati drepte, stiintifice si nemaipomenite, combinate cu nerabdarea de a intra in trade, mai am oleaca pana la stoploss <:-P

 

taci ca vad ca se intoarce in jos...

 

darzule, ce sa asigur mama draga, ca nu am fost la pozitiv nici un minutzel, am vandut exact botomul.

 

Pe wik_70 il intrebasem, ca el pomenise de pin bar-ul acela si cum l-a tranzactionat.

Faptul a unii au conturi mai maricele nu ne descurajeaza, din contra - mergem mai departe. Chiar daca e mai dificil cu money managementul, am scos-o la capat pana la urma.

Buna explicatia totusi cu insulita canalului descendent.

 

ยินดีต้อนรับ

 

Andrei.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dirzu Ai dreptate trebuia adus SL la BE dar pana nu dai cu capul de pragul de sus nu il vezi pe cel de jos. Din fericire nu a fost decat 0,01 din cont

 

Pai si nu ar fi trebuit sa ai lot de 0.02 sau 0.03 sa poti face inchideri partiale?

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contul real il am la OANDA unde poti inchide oricat luand pozitie inversa

 

Pai da, e si hedge-ul o alternativa insa vei stii ce va face piata, sau daca va urca/scadea, pana unde? Asta e intrebarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.