Sari la conținut

Oanda


Postări Recomandate

Domnii care aveti cont la oanda imi ziceti va rog cum as putea deschide un cont real cu o suma mica de bani?

Trebuie sa fiu major?(ma intreaba cineva?)

Care sunt comisioanele?

Modalitatile de trimitere a banilor

Si alte chestiuni care ar trebui sa le stiu

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Domnii care aveti cont la oanda imi ziceti va rog cum as putea deschide un cont real cu o suma mica de bani?

Trebuie sa fiu major?(ma intreaba cineva?)

Care sunt comisioanele?

Modalitatile de trimitere a banilor

Si alte chestiuni care ar trebui sa le stiu

Multumesc

 

Trebuie sa fii major.. Baietii iti cer buletinul... pasaportul... si verifica astfel varsta si mie ca fac scandal lapersoanele sub 18 ani

Deschizi contul destul de usor - completezi totul pe site... primesti confirmarea pe mail... trebuie sa le trimiti niste acte justificative cu tine (pasaport) si ceva legat de adresa de domiciuliu pe care ai dat-o (o copie dupa factura de la lumina.. buletinul... tre a fie pe numele tau), banii ii trimiti prin banca de la contul tau la contul lor... eu am folosit ing au legatura directa cu jpmorgan (folosesc usd)... banii ajung cam in 2 zile. ei iti dau drumul la cont in maxim 1-2 zile depinde cat de repede le tirmiti hartiile.

 

Cam atat cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce comisoane sunt?

Daca te referi la spread-uri cred ca le stii... f mici dar variabile. Depinde pe ce TF joci.

Ca sa trimiti banii banca iti va lua un comision de 30$... si din ce am vazut pe site la oanda ei percep o alta taza de retragere a banilor de 40$

Cam astea ar fi singurele taxe.

Deci sume ff mici nu merita... de la 1000 in sus suna ok.. parerea mea.

 

Mai zi-mi daca ai si alte nelamuriri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohh...200$ cam nasol....depinde la ce banca si ce comisioane au la depunere...dintr-o mie am ramas cu 700$ in cont..comisioane, deschiderea contului si altele...brd sucks

pai pe ce s-au dus 300$ :biggrin: e prea ciudat.. comisionul e de regula 30-50 $. Dar restul? Oanda nu ia taxa de deschidere cont doar.

Posibil insa ca BRD-ul sa nu aiba legatura cu JPMorgan si atunci se mai aduga comisioane dar asa de multe? Ai detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin pay pal nu ar fi o modalitate mai buna?

Posibil ar fi... dar eu nu as putea sa ti-o spun. Am studiat ceva pe site-ul lor dar mie ca au si ei ceva comisioane ascunse... Plus ca la final tot trebuie sa iti retragi banii acasa deci comisioane.

Dar poate stie cineva mai bine cu ce se mananca si ne spune si noua. Chiar sunt curios sa stiu detaliile ascunse :biggrin:

 

PS: Dar de ce te grabesti asa tare? Esti stapan pe tine cu o strategie de vrei sa intri pe real? Poate ar fi mai bine sa astepti pana aduni ceva mai multi bani sa deschizi cont si numai bine mai dublezi intre timp un cont pe demo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.