Sari la conținut

Primul concurs: 1-30 aprilie


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

@Adraz - Ti-am trimis invitatia.

 

Toate inscrierile facute pana la aceasta ora sunt aprobate.

 

Pana acum sunt 10 participanti confirmati. Eu zic ca e un inceput foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

vreau si eu!

e o buna oportunitate sa ma obisnuiesc cu platforma de la oanda, cine stie, poate incepe sa imi placa...

 

sarutmana!

 

later edit: p.s.: nu va speriati, voi fi un concurent care nu va pune nimanui nici o problema, mai ales ca aproape jumate de luna voi fi plecat in sud, dupa cum v-am obisnuit in anii trecuti :biggrin:, de songkran ma duc la mareeeeee :wink: iarta-ma dar ma grabesc, ma grabesc sa ajung la mare, vreau sa stau intins la soare, linistea sa mi-o gasesc... ta naaaa naaa

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Tradelover, ai invitatia pe mail. Si daca se sperie cineva, data viitoare putem sa facem concursuri separate in functie de nivelul de experienta :biggrin:.

 

Sa nu uitati sa va inscrieti pana marti la ora 00:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Nu are importanta suma pe care o are fiecare in cont. Clasamentul se va face in functie de o valoare procentuala care tine cont atat de cat avea fiecare in contul demo la inceputul concursului, cat si de cati bani se adauga in cont ulterior si cati sunt retrasi... E formula aia mare din FAQ.

 

[edit] Inca o precizare pentru cei care aveau pozitii deschise inainte de inceperea concursului:

 

Before the start of a contest I had an open position. This position will close during the contest time. Will this trade affect my ranking?

 

Yes, the P/L accumulated on this trade between the start of the contest and the time that stats are recorded will contribute to the CPL value used to compute your portfolio return. Note, the change in P/L is not measured from the opening of the trade but rather from the start of the contest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

"Nu are importanta" = nu influenteaza clasamentul. Asta era ideea (stiu ca exprimarea nu-i prea buna)... :biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tineti neaparat sa plecati de la o suma fixa puteti incerca resetarea sumei din cont. Din meniul platformei alegeti 'Account' apoi 'Add Or Remove Funds'. In noua fereastra alegeti suma dorita la 'Please select an amount to be added to your account' (de preferat din alea cu plus :biggrin:), bifati 'Check box to reset balance to (positive) value above' si click 'Submit'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.