Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Calendar economic

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#11 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 12 October 2008 - 07:14 PM

Iar mi-a dat "page not found" asa ca am scos calendarul.
  • 0

#12 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 15 February 2009 - 05:22 PM

O noua incercare cu calendarul economic de la Dukascopy (ca tot primesc mesaje sa pun iar calendar economic pe site). Va rog sa-mi spuneti daca se mai deschid pagini automat cu site-ul dukascopy.

http://www.vamist.ro/calendar-economic

Edited by Stefan, 15 February 2009 - 05:23 PM.

• 0

#13 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • 1620 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 15 February 2009 - 09:41 PM

E cam prost calendarul asta... Vad ca are evenimente (trecute) la care nu sunt completate rezultatele stirilor. Cred ca pana la urma tot la calendarul de care FF o sa ajung.
  • 0

#14 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 16 February 2009 - 06:38 AM

La mine merge. Mi-a cerut sa imi puna cookies si i-am zis ca "da, pentru sesiunea curenta" (le am pe manual), apoi nu m-a mai deranjat, nu s-a mai deschis nici o pagina de la dukas de capul ei. Unele dintre evenimentele trecute nu au rezultate, intr-adevar, dar unele (ca publicarea rapoartelor bancare, care de fapt sunt niste polologhie) nici nu trebuie sa aiba, iar altele poate se vor updata in cursul zilei, deh, o fi fost duminica si la ei. Forma grafica arata mai bine ca la celalalt.

Acuma alta chestie, uitandu-ma pe calendarul ala la evenimentele saptamanilor trecute, toate stirile pe dolar de numa numa, adica favorabile, better then expected, pe cand toate stirile pe euro numai cu gropi... worse-worse... daca ar fi sa ma iau dupa ce am vazut acolo as zice ca vom vedea un nou minim pe eurusd saptamana asta...

Adica... ma refer la minimul din octombrie!!!! nu la cel din ianuarie.

Ce o fi o fi, dumnezeu cu mila... Mie mi-ar conveni, ca iau salariul in dolari, hihi... asta ar fi singurul avantaj, ca dealtfel la profit din forex mi-e si teama sa mai sper... numa gusi in ultima vreme la dracu...
  • 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.