Sari la conținut

Are cineva cont la Alpari?


Postări Recomandate

Nu e prea important leverage-ul.Dar pentru transfer bancar se iau cativa dolari, iar taxa de primire a banilor la oanda este de 40$ parca.Scrie pe undeva.Am deschis un thread cu oanda la discutii generale.Taxele sunt marea problema nu leverage-ul si platforma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Nu e prea important leverage-ul.Dar pentru transfer bancar se iau cativa dolari, iar taxa de primire a banilor la oanda este de 40$ parca.Scrie pe undeva.Am deschis un thread cu oanda la discutii generale.Taxele sunt marea problema nu leverage-ul si platforma.

offf, da, 40$ e mult raportat la 200. dar tu ce vrei sa-i retragi cand o sa ai 250 sau ce ?

 

oanda e mai mult decat perfect pentru invatat si acomodat cu tradingul live. si suma pe care ti-ai propus s-o transferi e la fel de potrivita.

 

nu ca as baga oanda pe gat. sunt doar directiile pe care le adopti ce-mi sar in ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti ia 40$ cand ii investesti nu cand ii retragi.

Am gasit un broker destul de bun.La 150$ imi da el bonus 50$.Pot transfera banii prin pay pal.http://www.avafx.com/ro/

Chiar astept pareri despre AVAFX =))

Editat de MarcoTrader2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.

 

Bai nu va suparati pe mine dar eu cred ca cei care baga 200-300 de usd si analizeaza un broker si comisioanele pe toate partile deja intr-o in zona de exces.

 

Sincer, daca esti bun nu conteaza ca ai spread de 3 pipsi in loc de 2 si asta te incomodeaza sa faci super profit.

 

Sa analizezi atata si sa calculezi comisioanele la centime... inteleg atunci cand ai sume fff mari sau stiu si eu faci scapling.

 

Eu zic sa ne concentram mai mult la factorii care misca piata si dorectiile viitoare decat sa despicat firu-n 4 cu comisioanele diversilor brokeri.

 

A NU SE interpreta ca nu cred ca e ok sa fii bine informat inainte sa iti deschizi cont la un broker.

 

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza spreadul doar taxele pentru depunere a banilor.

Cat despre bani....atat imi permit fratele meu.Sunt elev sarac.Orice ban in plus e binevenit.Poate pe tine te ajuta parintii.Ai mei nici nu vor sa auda de Forex.Si oricum imi place sa ma ridic cu mana mea. Ca sa-mi strang cativa dolarei am adus 1 an de zile haine de pe eastbay. =)) .Deci pt mine e mult 40$.

 

PS:Ryu! as vrea sa vad o analiza facut de tine =))

Editat de MarcoTrader2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti ia 40$ cand ii investesti nu cand ii retragi.

Am gasit un broker destul de bun.La 150$ imi da el bonus 50$.Pot transfera banii prin pay pal.http://www.avafx.com/ro/

Chiar astept pareri despre AVAFX =))

 

hai asta-i buna. unu din noi nu stie sa citeasca ingrish

 

ia vezi aici : https://fxtrade.oanda.com/your_account/fxtr...sit_funds.shtml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.