Sari la conținut

Grafice si cotatii live


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Pe prima pagina am pus cotatii live si grafice pentru o gramada de perechi. De data asta providerul este Dukascopy. Si partea frumoasa cu graficele este ca puteti avea P&F pentru orice pereche vrea sufletelul vostru (inclusiv aur, argint si alte commodities)

 

Ramane de vazut cat de "real time" sunt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Management

Din pacate am vazut ca o data la nu stiu cate afisari, se deschide un popup cu site-ul Dukascopy si nu-mi place chestia asta. O sa le scriu sa vad daca sunt de acord sa scoata chestia asta... dar ma indoiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

poate dezvolti un script care sa afiseze stirile pt fiecare zi nu pt toata saptamana, cam ca la ff

daca dai click pe capul de tabel poti alege perechea pe care vrei stirile si perioada pe care le vrei. De exemplu alegi doar perechile USDJPY, EURJPY, EURUSD, 15 si 16 Mai 2008.

 

si el it va arăta stirile doar pe perioada in cauza si pe perechile in cauza. pentru alegerea datei, faci click si drag pe calendarul care apare, pt perechi pui checkboxuri

 

nerecomandat!

 

de ce??

 

pentru ca stirile se influenteaza una pe alta, si perechile la fel. Cand vine NFP, care e stire doar pe USD, teoretic, ar trebui sa nu sara GBPJPY, sau EURGBP, dar ele sar, pentru ca dolarul sare ca nebunu, asta fiind stirea cea mai "tare" pe dolar, dar chiar si asa, presupunand ca joci doar EURUSD, tot ar trebui sa te uiti si la stirile din zilele urmatoare: daca dupa anuntarea NFP dolarul creste (dă doamne!), tu intri short pe EURUSD (care normal, veyi ca scade si scade si scade) fara sa te uiti la stirile de maine, si maine apare Tricket pe sticla si zice "stati usurel, ca euro e in curte la noi", ori apare Bernanke si trage niste brasoave de ale lui, numa' bune sa ii prinda in offsaid pe toti cei care au intrat short... si BOOMMM! in 10 secunde euro e la loc la valoarea de dinainte de NFP de ieri... grrr ce le-am incurcat, dar ai prins ideea.. nu e bine sa te uiti doar la stirile zilei, cu exceptia cazului in care joci numa intraday...

 

later edit: trebuie sa dai click pe "Data Range" sau respectiv "Filter Results", ca altfel, restul capului de tabel te duce la mama dracu' pe web de aiurea.... hihi

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Cu popup-ul nu mi-au raspuns (si nici nu cred ca o vor face)

 

Calendarul vreau sa fie pe toata sapt pentru ca si eu ma uit la ce s-a intamplat anterior si ma ajuta. Problemele de usability sunt datorate faptului ca (virgula) calendarul este intr-un iframe si practic este o alta pagina incarcata inline in pagina de pe vamist (de aia nu se poate face capul de tabel sa ramana fix la scroll). As putea eventual sa fac inaltimea mai mare dar nu stiu cat de mult ar ajuta.

 

Scriptul de la FF e slab. Nu este cel folosit de ei pe site pentru ca asta pe care poti sa-l iei nu are explicatiile pentru stiri si are doar ziua curenta.

 

In rest ce parere aveti? E atat de stresant popup-ul ala incat sa nu merite sa tin graficele si cotatiile? Mie mi-a mai aparut decat de vreo 2 ori de cand am pus scripturile si pana acum (am pop-up blockerul dezactivat pt vamist). Voua va apare mai des?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • Management

Gata, m-am saturat. Am pop-up blocker-ul dezactivat pentru vamist.com si astazi mi-a aparut de PATRU ori (pana acum) site-ul de la dukascopy. Va ramane doar calendarul pe prima pagina. Imi cer scuze daca era cineva care folosea acele informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...
  • Management

Cei de la Dukascopy au schimbat sistemul asa ca incercam din nou cu graficele si cotatiile. Acum avem asa:

 

On-line Forex Chart

Forex Quote Tables

Market News

Economic Calendar

Daily High / Low

Movers & Shakers Forex

SWFX Sentiment Index

Pivot Point Levels

COT Charts

Forex Calculator

National Holidays Calendar

 

Intrati pe prima pagina si apasati Market Watch in meniul de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.