Sari la conținut

BCR Securities :)


Postări Recomandate

aici e forex dar daca tot face parte din piata de capital... =))

 

niste stafii ieftine, o societate putreda care nu stie stanga ce face dreapta care nu au o platforma de trazactionare :D)))))))))))))))))))))))))) vaiiiiiiii haideti sa va spun procedura :D))))))))000

ordinul il trimiti strict prin fax sau mail (asta daca ai semnatura scanata) dupa ce trimiti ordinul tre sa trimita ei mai departe la custodie(asta mi-a spus tipul ca nu stie cat dureaza dar ca oricum nu se face imediat si automat) : )))))) dupa care custodia le trimite o confirmare, dupa care ei il trimit in piata la viena (asta daca nu uita de el ca i s-a intamplat la o cunostinta din cluj cand pur si simplu cretinii au uitat sa lanseze ordinul in piata) =)))0

 

deci cand am vb azi cu unu de pe acolo imi spune ca nu exista la ei brokeri care sa se ocupe de clienti si ca cum le vine randul asa se ocupa :D)) si imi spune ca nici nu stie cand o sa mi se execute ordinul adica cu alte cuvinte daca eu as trimite azi ordinul prin fax la 10:00 pana dupa amiaza nici nu as avea siguranta ca s-ar executa : )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) asta in conditiile in care markezi la pret "market" asa ca am fost nevoit sa pun la unn kkt de 48/actiune in conditiile in care dimineatza era 48.86

 

vaiiiiiiiiiiii

 

cum pana mea poate cnvm sa lase asa ceva pe piata cand fiecare minut e foarte important? m...ii lor de nenorociti :D

 

MAI MULT... am uitat sa va zic tot azi :D) dobitocii au data de pe bloomberg dar ca orice papagal prost si fara bani... adeca ca mine cu 15min delay sa nu mai vb de end of the day data ("ce e aia?" - m-a intrabat papagalul cu care am vb la telefon) :D)) legat de bcr depozitar nu au fost in stare sa-mi comunice in cat timp primesc confirmarea de la ei daca totul e ok :D))))))))))))))))))))) adica tu lansezi ordinul, ei trimit la depozitar dar nu sutn in stare sa spuna ca in 2 minute sau "n" minute depozitarul da confirmarea ca sa se itnre pe piata deci daca e, ai de asteptat oricat vor muschii lor

 

deci io acum stau sa vad cu cat or sa-mi vanda 140 de actiuni ca restul oricum am sa le mut la alt broker

 

..glijania lor de ... fosile :D))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

pai cre vreti mah, in romania se face pionierat, daca avem aproximativ 5000 de investitori pe bvb la 22 mil de oameni, normal ca nimeni nu-si da interesul.pai eu am fost la banca sa fac un schimb valutar la o suma mare si am cerut licitatie, comisionul perceput de banca a fost de 300pipsi +taxa de schimb valutar.

 

iar din acele cateva zeci de ssifuri avizate de bvb sunt foarte putine care au platforme operationale de tranzactionare. telefonul e baza.

Editat de ener
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ieri, cum era normal, am postat acelasi lucru pe mai multee forumuri pe care activez si unul dintre ele este bursanoastra unde surpriza... nu a aparut articolul =)) ca orice forumist cu simt forumistic dezvoltat ca sa afle si altii, l-am intrebat pe unul dintre administratori de ce nu a aparut si sock... mai multi administratori nu au fost deacord cu el :D)))))))))))))) o sa va dau discutia de pe mess. din motive de bun simt i-am schimbat numele in ADMIN =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kerosen: nea ADMIN

ADMIN: da nea

Kerosen: vezzi bre ca am trimis un articol pe prima pagina de ieri si inca nu a aparut

ADMIN: l-am sters

Kerosen: oops

Kerosen: de ce?

ADMIN: a fost postat

ADMIN: si am primit cereri de stergere de la ceilalti admini

Kerosen: nu l-am vazut postat si nu inteleg de ce a fost strers

ADMIN: nu era in regula

Kerosen: stai asea

Kerosen: sa ne intelegem...

Kerosen: ce nu era bine?

ADMIN: sorry

ADMIN: am treaba pe FTS

Kerosen: ok, eu vreau sa stiu ce nu era bien

Kerosen: e careva actionar majoritar la BCR?

Kerosen: sau care e treaba

ADMIN: nuuuuuuu

ADMIN: cine sa fie actionar

Kerosen: deci

Kerosen: ADMIN

Kerosen: sincer

ADMIN: doar ca eu am primit niste mesaje

ADMIN: l-am citit

ADMIN: si nu am inteles nimic

Kerosen: as vrea sa stiu motivul pentru care am fost sters acel articol

ADMIN: parea scris la nervi

Kerosen: vrei sa ti-l mai dau odata aici?

Kerosen: nuuu

Kerosen: este adevarul

Kerosen: scuze dragule dar am 40 trecut prin viata si stiu ce inseamna la nervi

Kerosen: cred ca daca era unul nervos ar fi facut altfel

Kerosen: deci revenind...

Kerosen: vreau sa stiu motivul pentru care a fost sters acel articol

Kerosen: daca vrei ti-l mai retrimit odata

ADMIN: poti sa-l pui si aici

Kerosen: puteai cel mult sa scoti aceea injuratura scapata printre dinti

ADMIN: daca-l reformulezi o tzara

Kerosen: dar in rest...

ADMIN: nu e nici o problema

Kerosen:” niste stafii ieftine, o societate putreda care nu stie stanga….”

Kerosen: cam asta era

ADMIN: da... nimic de zis

ADMIN: numai ca sincer nu se intzelege despre ce e vorba

ADMIN: despre societatea respectiva

Kerosen: cum nu intelegi desre ce e vorba?

Kerosen: e vorba ca nesimtitii daca lansezi un ordin prin ei, nu stii cand va fi executat

ADMIN: banuiesc ca despre niste tranzactii externe

ADMIN: aia e

ADMIN: incearca sa-l reformulezi un pic daca vrei

Kerosen: ca sa te feresti trebuie sa il pui cu limita si nu in matket ca daca il pui la pretul din market s-ar putea sa ti-l vanda strict cand e cel mai ieftin

ADMIN: nu e o stire de prima pagina

Kerosen: eu am povestit procedura care o au cei de la bcr securities ca sa lansezi un ordin prin ei

Kerosen: pe o piata unde fiecare secunda conteaza

ADMIN: acolo se posteaza stiri

ADMIN: daca vrei pune pe forum undeva

Kerosen: adica nu este o stiire de prima pagina faptul ca cei de la bcr sunt niste ... nu am cuvinte in domeniul pitei de capital?

ADMIN: tu daca cumperi un ziar

ADMIN: si citesti pe prima pagina ce ai scris mai sus

Kerosen: ca isi iau informatia ca si mine cu delay de 15 si daca lansez acum un ordin cine stie cand va fi exectutat?

ADMIN: o sa-ti placa?

Kerosen: ast anu e stiire pentru forumisti care sa stie de ce sa se fereasca?

Kerosen: este foarte de prima pagina (asta e parerea mea)

Kerosen: lumea forumistii trebuiesc sa fie informati de ce sa se fereasca

Kerosen: eu am muscat-o si am considerat ca si altii trebuie sa stie sa se fereasca

ADMIN: sigur ca da

Kerosen: atunci sigur da ce?

ADMIN: dar te rog sa-l reformulezi un pic

Kerosen: ori e normal sa afle ori nu?

ADMIN: repet nu a fost decizia mea

Kerosen: ok

Kerosen: vreau sa stiu a cui a fost

Kerosen: adica fiecare ditnre noi cand ia o decizie intr-o comunitate, cred ca normal este sa mi se aduca la cunostinta cine si de ce?\

Kerosen: nu asa ar fi normal?

ADMIN: la mai multi admini... nu are rost sa intram in discutzii lungi, nu are nimni nimic nici cu tine nici cu BCR!!!

Kerosen: dar ADMIN nu ti se pare normal ca daca cineva ia o decizie sa nu publice ceva... sa se si justifice de ce?

Kerosen: adica ... sa nu crezi ca sunt io usa de biserica dar... macar sa mi se aduca la cunostinta pt ce motive nu a fost lasat articolul

Kerosen: au cred ca e articol de prima pagina pt ZF SF si mai stiu eu ce alte publicatii

Kerosen: capital sau care or mai fi(si asta prin prisma gravitatii faptelor si nu ca l-am scris sau am sesizat eu

ADMIN: din cauza cuvintelor folosite , kkt, dobitoci, cretini, pe bune nu sunt potrivite pentru o stire care apare pe pagina principala.

Kerosen: ok, am inteles si alea trebuiau cenzurate

Kerosen: asta am inteles dar nu era mai bine pur si simplu sa fie scoase?

Kerosen: uita-0te si tu ca sunt exaact 4-5 cuvinte

ADMIN: 1. eu nu am avut timp si 2. nu se baga nimeni sa rescrie articole.

Kerosen: in fine....

Kerosen: asta e

ADMIN: daca vrei sa-l trimiti reformulat OK

ADMIN: eu il validez imediat

Kerosen: ALT ADMIN s-a bagat sa-mi rectifice ceva la ultimul articol despre ANN (nu era linck-ul bun)

Kerosen: deci atata se putea

Kerosen: daca articolul era plin de injurii 20-30 de bucatele de injurii intelegeam perfect

Editat de Stefan
ramasese numele adminului intr-un loc... si daca tot am editat, am scos si celalat nume
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Daca era copy/paste la asta tre' sa-i dau dreptate ca nu era de prima pagina (din cauza modului in care e scris.. cum spunea si el). Ca putea sa-l editeze, este adevarat, dar nu-l obliga nimeni sa o faca. Si vezi ca ti-a scapat si numele adminului in text. Trebuia sa dai si tu un "replace all" =))

 

Cat despre ceea ce prezinti tu acolo... eu nu inteleg cum de mai au clienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dincolo de 3... 3 injurii care asa cum am spus in chat simion(simion fiind alt administrator) a editat alt post putea si el sau cei carora li s-a parut deplasat sa editeze acele injurii sau macar sa ma anunte (fraere.. nu ti-l postam pana nu scoti injuriile) =)))) si era ok dar de inteles... adica de ceea ce am spus in articol se intelege foarte clar si chiar este de prima pagina.

 

apropos deci mi-au executat ordinul si in doua transe nemernicii(acum e vb de cei de la viena) ca sa ia probabil comision dublu in conditiile in care media de actiuni erste pe viena este de peste 600000 (sasesutemii) de bucati pe zi deci ei mi-au vandut odata 57 si odata 83 :D)))))))))))))))))))))))))

 

daca te referi la simion ca si scapare... te inseli =)) ala e alt admin si simion este nume de scena hihihihihi

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mamutii astia tot asa au ramas se pare. O discutie similara am purtat-o acum vreo 4 ani adica prin 2004 dar cu alta societate

care-si zicea SSIf si anume BRD Securities. Cand am citit postul lui kerosen despre BCR Securities mi-am reamintit povestea.

Pe vremea aia nu prea era "viabila" procedura prin internet, singura procedura acceptata era doar Fax-ul, abea daca era posibil folosirea telefonului si atunci trebuia sa furnizezi un Cod (secret) pentru a-ti valida ordinul prin telefon. Despre comisioane se discuta de la 3% in sus...adica in total 6% (3% deschidere si 3 % inchidere). La 15 -16 tranzactii dadeai 100% din cont brokerului. Am renuntat la BVB cand am auzit de procedura asta. In fine...sa revenim in prezent.

Discutia aceea daca ar fi fost prelucrata, editata si redactata corespunzatpr este demna inca de luat in seama in "cartea recordurilor" la rubrica..."ASA NU!!!", nu ca este de prima pagina pentru orice ziar, pentru orice cotidian de business, etc..este de Money Chanell, este de CNBC, Reuters,este de ce vreti voi, numai de ignorat si de sters nu, cu amendamentul anterior.

Kerosen o poti prelucra , o poti transforma in protest ...si se vor gasi multi sa semneze si sa blameze incompetenta.

Si in alta ordine de idei Kerosen, chiar ai nevoie de ei, ca sa faci arbitraj pe Viena?

Da-mi un Pm si-ti spun eu cum si prin cine poti face elegant acest gen de arbitraj.

Am descoperit insa un broker relativ nou in piata de capital din Romania cu comision la tranzactii online de 0.5%,( ii mai stiam pe cei de la Alpha Finance cu 0.6% dar care iti solicita deschidere de cont destul de mare) fara limita la deschidere cont ci numai cu abonament pe platforma de vreo 300 mii lei vechi pe luna si pentru platforma de la BVB si pentru cea de la Sibex.

Platforma este java, merge f. bine in Windows, numai ca probabil nu a fost testata si pe Linux, si mie imi da oarecare erori..in sensul ca mi se inchide brusc cateodata mai ales cad deschid chart-urile. Chart-urile sunt la minut updatate.

Are chart de 1 minut, 5 m, 15 m, 30 m, 1 H, pana la day weekly etc. Au lucrat ceva baietii la ea. Nu este Metastock, dar are veleitati. Pe BVB oricum nu intelegi mare lucru pentru graficele la minut.

http://www.targetcapital.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.