Sari la conținut

Pareri despre Alpari UK sau GFT!


oltciter

Postări Recomandate

Termenul corect, sau mai bine zis traducerea corecta a "counterparty" este contrapartida. Este terminologia folosita in toate departamentele de trezorerie. Se refera la a doua parte dintr-o tranzactie sau mai exact cel cu care se incheie un contract, fie el de FX spot, forward, swap sau produs derivat. In cazul brokerilor ECN este ca in sistemul interbancar (sau cel putin teoretic asa ar trebui sa fie)- se faciliteaza spot/ forward matching-ul, adica tu deschizi o pozitie care este plasata direct pe piata si match-uita (ce termen %%- ) cu o contrapartida fara interventia vreunui dealer. Cei care au folosit Currenex stiu ca ai posibilitatea sa iti alegi contrapartida cu care inchei deal-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

si eu am o parere foarte buna despre alpari. lucrez cu ei din noiembrie si nu am avut deloc probleme desi am fost in mare parte scalper.

cand si-au schimbat birourile a fost o perioada in care raspundeau mai greu si mai faceau si erori umane in serviciul pentru clienti insa la partea de trading jos palaria. nu am cu ce sa ma plang.

nu mai stiu unde am citit ca mai nou 90% din tranzactii sunt facute la ei pe baza ECN si doar cateva trec prin dealing desk dar asta e o informatie de care nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

salutare

ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de Alpari uk.?

ma intereseaza daca stie cineva de la ce banca din Romania se poate alimenta, cu costuri minime, un cont la ei.... din cate stiu ei lucreaza cu Barcleys.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.